Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2009, 21:09   #1
jozeck
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-03-2009
Skąd: Piaseczno/Warszawa
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Nie wysprzęgla sprzęgło

Witam,

Mam następujący problem z MK2: nie wysprzęgla mi do końca, mimo pedału wciśniętego na maxa. Pomaga puszczenie pedału i wciśnięcie ponownie - inaczej zdarza się że cieżko jest zmienić bieg. Czasem na wciśniętym sprzęgle jedzie, nieważne czy 1 czy wsteczny. Czasem czuć szarpnięcie, np. cofam wciśnięte sprzęgło, delikatnie popuszczam, czuć szarpnięcie i samochód przyspiesza - jakbym popuścił sprzęgło.

Miałem wymienianą pompę sprzęgła - pomogło -> wcześniej się nie dało jeździć. Ale problem całkowicie nie ustąpił.

Mechanik twierdzi, że może być to 'zasobnik ciśnienia' w przewodzie łączącym pompę i siłownik. Podobno jest tam jakiś tłoczek i przepuszcza płyn. Ktoś coś o czymś takim słyszał?

jozeck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2009, 07:10   #2
Artur12318525
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 18-04-2009
Skąd: Białystok
Model: Ford
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nie wysprzęgla sprzęgło

witam mam taki sam problem dzwoniłem do paru mechaników i każdy znich niewie co to jest na zimnym silniku jest idealnie a po 10 min. pracy nie moge wbic żadnego biegu co ztym zrobic???????? pomózcie.
Artur12318525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2009, 07:50   #3
wowo9
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2008
Skąd: MILICZ DOLNOŚLĄSKIE
Model: FORD GALAXY 1.9 TDI 2001
Silnik: 1.9 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 44
Domyślnie Odp: Nie wysprzęgla sprzęgło

ja w moim galaxiu mialem to samo . wymienilem caly uklad sprzegla 2 razy - oddajac czesci do reklamacji - okazalo sie ze wszystko bylo ok !!!! w pprzewodzie z plynem byl jakby dlawik - wyglada jak maly klocek lego o wymiarach ok 7/7 mm. po wydlubaniu tego dranstwa sprzeglo miodzo. ale nerwy byly - na szczescie znajomy mechanik nie wziol ani groszaza te cale ceregiele
wowo9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2009, 10:29   #4
jozeck
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-03-2009
Skąd: Piaseczno/Warszawa
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nie wysprzęgla sprzęgło

Czyli rzeczywiście jest coś takiego, i rzeczywiście może powodować takie problemy.

Zapomniałem dodać, że opada mi też czasem pedał. Też miałeś takie coś?
jozeck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2009, 18:13   #5
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Nie wysprzęgla sprzęgło

Mi pedał ostatnio wpadł i musiałem odpowietrzać żeby sprzęgło dobrze działało
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2009, 08:30   #6
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Nie wysprzęgla sprzęgło

ja też uważam, że należy po prostu odpowietrzyć układ porządnie. Trzeba też pamiętać żeby w zbiorniczku był cały czas płyn na maxa bo pobór tegoż płynu do układu sprzęgła jest stosunkowo wysoko i czasami wydaje się że jest ok a już zaciągamy powietrze.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2009, 04:55   #7
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Nie wysprzęgla sprzęgło

A czy ktoś wymieniał tę pompkę przy pedale sprzegła, jest tam kiepski dostęp i nie za bardzo wiem ja sie za to zabrać
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2010, 12:55   #8
Ford Fiesta
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2010
Skąd: Łodygowice
Model: Fiesta
Silnik: 1.25 16v zetec
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie wysprzęgla sprzęgło

Witam, mam podobny problem ze sprzęgłem hydraulicznym w fordzie fiesta 1.25 16v zetec. Kupiłem auto jakiś miesiąc temu i od początku miałem problem z wrzucaniem biegów. Po jakimś czasie problem ustał i wszystko było ok aż do wczoraj...
Co się dzieje ?
Zacznę od tego, że przy wyłączonym silniku biegi wchodzą dobrze. Po włączeniu silnika również nie sprawiają kłopotów. Problem zaczyna się dopiero wtedy, gdy przy wyższych obrotach (ok 3,5 tys obr. i więcej) ciężko jest zrzucić bieg, a wrzucić wyższy prawie nie możliwe. Zupełnie tak jakby sprzęgło nie było naciśnięte, czyli nie wysprzęglone. Wydaje mi się wtedy, że jest bardziej miękkie niż było, ale nie dużo bardziej. Nic wtedy nie można zrobić, dlatego jedynym rozwiązaniem jest wyłączyć auto, wrzucić jedynkę i ponownie włączyć. Co ciekawe, gdy naciskam wtedy sprzęgło, przekręcam kluczyk auto zapala i od razu próbuje ciągnąć, co jest dowodem na to że nie jest wysprzęglone !!! Po puszczeniu sprzęgła silnik pracuje równiutko bez problemów, a gdy znowu sprzęgło wciskam zaczyna rzucać silnikiem i nie pracuje równo.
Nigdy nie daję auta do mechanika, bo oni zamiast wymienić jedną cześć wymieniają wszystko. Założę się, że gdybym oddał auto z tym problemem wymienili by wszystko, czyli całe sprzęgło, wysprzęglik, pompkę i kto wie czy nie skrzynie biegów.
Dlatego jeżeli ktoś miał już kiedyś taki problem, nie koniecznie w fieście, proszę o pomoc. Podejrzewam, że jest to jakaś pierdoła i da się to naprawić bez niepotrzebnej wymiany części dobrych.
Aha... zapomniałem dodać, że odpowietrzałem sprzęgło kilka razy i to porządnie, ale to wiele nie zmieniło. Jeżeli ktoś chce pomóc można pisać na gg: 10502593. Z góry dziękuję
Ford Fiesta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2010, 14:10   #9
Ford Fiesta
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2010
Skąd: Łodygowice
Model: Fiesta
Silnik: 1.25 16v zetec
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie wysprzęgla sprzęgło

Dlatego, że jak Ford to Ford i sprzęgła hydrauliczne mają bardzo podobne, jak nie takie same... Z togo co widziałem, to wy również mieliście podobny problem, dlatego może wiecie od czego to zależy i co jest problemem. Ciekawi mnie problem który miał wowo9, a właściwie jego rozwiązanie. Może ktoś wie, gdzie jest ten dławik dokładnie i po co on jest, jeżeli bez niego cały układ działa lepiej ???
Ford Fiesta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2010, 14:14   #10
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Nie wysprzęgla sprzęgło

Ja miałem identyczny problem ze skodą Fabia ale mój mechanik nie kombinował tylko powiedział od razu - wymiana płynu chłodzącego. No i rzeczywiscie problem zniknął - wymieniłem płyn chłodzący po 9 latach od zakupu (bo po co wcześniej wymieniać jak auto jeździ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )


A tak trochę z innej beczki:
Czy we wszystkich Galaxiakach sprzęgło jest bardzo nisko czy to świadczy o bliskim końcu mojego sprzęgła. Nie mam problemów z wysprzęglaniem ale wyjątkowo przy samej podłodze dopiero łapie (nie moge się przestawić bo inne autka jakimi jeżdżę sprzęgła mają stosunkowo wysoko).

Ostatnio edytowane przez Grzenio ; 27-07-2010 o 14:16
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.