Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2004, 22:30   #1
wojtek_2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-09-2004
Postów: 4
Domyślnie zetec na LPG i samozapłon.....

Witam
Czy ktos z forum ma u siebie przypadki wystepowania samozaplonu przy 'gaszeniu' silnika po mocniejszym obciazeniu?. Mam kuzyna ktory ma LPG w astrze i u niego samozaplon wystepuje nagminnie (silnik 1,6 16V-ecotec). Praktycznie zawsze przy gaszeniu. Wymieniane byly swiece, regulowana mieszanka i nic. Zawsze odbija co powoduje ze czasami przestawi fazy rozrzadu (napinacz nie wytrzymuje i odpuszcza). Co do forda chodzi mi głównie o silnik 1,8 16V bo takiego planuje zagazowac.
Pozdrawiam.

wojtek_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2004, 00:06   #2
Andrzej_10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2004
Skąd: Złoty Stok
Postów: 44
Domyślnie

mam od ponad miesiąca założony gazik i jeszcze nie zdażyło mi się kichanie / odpukać /
sprawuje się świetnie.
__________________
Ford Mondeo 1.6 16V 95 LPG:-)
Andrzej_10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2004, 00:20   #3
wojtek_2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-09-2004
Postów: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał Andrzej_10
mam od ponad miesiąca założony gazik i jeszcze nie zdażyło mi się kichanie / odpukać /
sprawuje się świetnie.
A jaka masz instalacje?? sekwencja czy zwykła?
wojtek_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2004, 00:41   #4
Andrzej_10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2004
Skąd: Złoty Stok
Postów: 44
Domyślnie

mam zwykłą i jestem zadowolony przejechałem 3500km i wtrasie poli mi 8,5 do 9 a w mieszanym ok10l
__________________
Ford Mondeo 1.6 16V 95 LPG:-)
Andrzej_10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2004, 07:36   #5
Jacek75
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-09-2004
Skąd: Świdnica
Model: Transit Custom
Silnik: 2,2 TDci
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie

Mam zagazowane swoje Mondeo 1,8 instalką BRC za okolo 2200zł od maja br., przejechane mam okolo 7000km i nie jestem zadowolony, niedość że notorycznie mam detonacje, gzie spada przewód powietzrzny z kolektora od strony przedniej szyby, to teraz jakiś tydzień temu rozwaliło mi plastikową puszkę rezonansową w układzie dolotu powietrza.
Kupiłem kable i świece i dzisiaj mam zamiar wymienić bo ponoć detonacje to przyczyna w 99% właśnie tych elementów. Dam znać czy są zmiany
__________________
Mondeo 1,8 Ghia '94
Jacek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2004, 11:19   #6
wojtek_2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-09-2004
Postów: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jacek75
Mam zagazowane swoje Mondeo 1,8 instalką BRC za okolo 2200zł od maja br., przejechane mam okolo 7000km i nie jestem zadowolony, niedość że notorycznie mam detonacje....
Jacek a czy masz założone bezpieczniki w kolektorze??? i napisz w ktorym miejscu masz założony mikser.
wojtek_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2004, 13:24   #7
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

Cytat:
Kupiłem kable i świece i dzisiaj mam zamiar wymienić bo ponoć detonacje to przyczyna w 99% właśnie tych elementów. Dam znać czy są zmiany
Taka czynnosc wykonuje sie montujac gaz. Sprawdza sie takze filtr powietrza, czy przypadkiem nie jest juz przypbrudzony. Mysle ze napewno beda zmiany.
6Ja przejeachalem ok 6kkm na gazie i nie mialem zadnego strzalu. Zastanawiam sie czasem tylko czy aby za duzo mi nie pali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2004, 13:37   #8
kamax
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2004
Skąd: Lubin
Postów: 35
Domyślnie

Jest faktem, że należy bardziej dbać o układ zapłonowy po instalacji gazu, niż normalnie. Przeciętne świece, normalnie znoszące 30-40 kkm przy gazie wytrzymują około 15 kkm. Kable WN również mogą być przyczyną częstego kichania gazu. Powodem cofki i detonacji może byc równiez nie drożny filtr powietrza. Rezonator, czy jak kto woli, tłumik drgań zasysanego powietrza też sam w sobie może być powodem strzału gazu, moga sie w nim gromadzić opary gazu, co przy odpowiednim stęzeniu może spowodowac samozapłon. Jezeli o mnie chodzi, to na początku uzywania gazu tez miałem kłopot z wystrzałami.
1. Wymieniłem kable i świece.
2. Poprawiłem izilację wszelkich kabli przy cewce, zwłaszcza wiązki idacej dosterownika gazu.
3. Wywaliłem tłumik drgań zasysanego powietrza, montując w jego miejsce prosty kawał rury.
Od tamtego czasu mam spokój. Spalanie równe w granicach 11 litrów LPG na 100 km ( przypominam, że mało która sierra 2.0 schodzi poniżej 10 litrów benzyny na 100 km ), żadnych efektów ubocznych. Wywalenie tłmika drgań zasysanego powietrza ( własnie tej wielkiej pustej puszki ) nie spowodowało mniej równomiernej pracy silnika, ani nie spowodowało wzrostu głośności jednostki napędowej. Moim zdanie, to ta puszka jest kompletnie zbędna, a wręcz nawet osłabia osiągi silnika.
Pozdrawiam
__________________
Sierra 2,9 EFI - srebrzysty sedan maska a'la evo, spojelr tylni a'la Alfa
Sierra GT 2.0 DOHC EFI - granatowy sedan 1992
Sierra 1.6 OHC - srebrzysty hatchback 1983
http://kamax.akcja.pl/
kamax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.