Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2004, 21:08   #1
Embyrys
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2004
Postów: 282
Domyślnie Czy pompa paliwa ma chodzić cały czas ?

Takie mam lamerskie pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - Czy pompa paliwa powinna cały czas chodzic jak sie autko przełączy juz na gaz (przekroczy te 2000 obr) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Embyrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2004, 21:26   #2
mariusx
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-07-2004
Postów: 246
Domyślnie

Z tego co wiem to tak, dlatego warto mieć w baku wiecej paliwa, bo jak jest na samym dnie (przeważnie z syfem) to pompka często wysiada.
__________________
MkI/94/115PS zetec+spryskiwacze świateł
mariusx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2004, 07:37   #3
woj111
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-08-2004
Skąd: NJ Keansburg
Model: Fusion usa
Silnik: 2,3l
Rocznik: 2008
Postów: 98
Domyślnie

Raczej nie , gdyz gdy nasz montowany gaz montiowany jest równiez przekażnik , rozłączający instalację zasilania paliwem a, włączajączy instalację gazową. Natomiast w inatalacjach z tzw. komputerkiem gazowym rozłączane są wtryskiwacze/wtyskiewacz i zasilabnie czyli pompa paliwa.
__________________
Fusion 2,3 l
VW Passat 1,8t
VW Jetta 2,5
woj111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2004, 15:24   #4
Embyrys
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2004
Postów: 282
Domyślnie

Hm ! No to jest 1:1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A u mnie pompka chodzi cały czas.
Ale tak mi przyszło do głowy, że przecież moge przełaczyć w czasie pracy silnika (na jałowym oczywista) za gazu na benzin. I gdyby pomka nie chodziła to zanim by ja przekaźnik włączył to by sie silnik udławił. - A może sie myle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Instalacje mam w systemie TEC99.
Embyrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2004, 15:48   #5
Andrzej_10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2004
Skąd: Złoty Stok
Postów: 44
Domyślnie

Pompa paliwowa powinna cały czas być włączona gdyż jest ona smarowana przez paliwo i wyłanczanie spowodowałoby większe straty aniżeli ciągła praca. Wyłączenie wtryskiwaczy nie jest jednoznaczne z wyłączeniem pompy.
Andrzej
__________________
Ford Mondeo 1.6 16V 95 LPG:-)
Andrzej_10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2004, 19:57   #6
-Jarek-
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-09-2004
Skąd: Łódź
Model: sierra hb
Silnik: 2.0 dohc
Rocznik: 1992
Postów: 1
Domyślnie

Z tego co się pytałem u gazowników to pompka chodzi cały czas.Nawet po przełączeniu na gaz.Chodzi o to,żeby nie było zakłóceń przy przełączeniu na benzynę (układy z wtryskiem).W tym przypadku trzeba szczególnie zwracać uwagę żeby w zbiorniku było kilka litrów paliwa,co zapobiegnie uszkodzeniu pompki.
Ja mam gaźnik który zasila pompka elektr. i mam odcięcie które wyłącza pompkę w momencie przejścia na LPG.W moim przypadku pompka nie musi pracować cały czas.
-Jarek- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2004, 09:59   #7
Embyrys
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2004
Postów: 282
Domyślnie

Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przejaśniło mi sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) Po swoich problemach ze skrzynką bezpieczników juz sie bałem, że znowu sie cos przepaliło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdr.
Embyrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2004, 13:44   #8
kamax
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2004
Skąd: Lubin
Postów: 35
Domyślnie

Powyżej ktoś napisał, ze pompa paliwa powinna się wyłączyć.
Potwierdzę, fakt, że pompa paliwa standartowo pracuje cały czas.
Ale nie stanowi kłopotu zrobienie obwodu odcięcia zasilania paliwa. Zwykły przekaźnika uruchamiany prądem z przełącznika gazu, włącający zasilanie pompy paliwowej w pozycji benzyna. Tyle, że jak ktoś powyżej napisał ... może to być mało przyjemne przy przełączaniu w czasie jazdy z gazu na benzynę, bo musi minąć parę sekund, zanim pompa poda prawidłowe ciśnienie na wtryskiwacze. Może to być dobre rozwiązanie jedynie dla gaźnikowców z elektryczną pompą paliwa, bo paliwą pozostające w komorze pływakowej wystarczy na te klika sekund zasilania silnika w mieszankę, zanim pompa poda nową porcję paliwa do komory pływakowej.
Pozdrawiam
__________________
Sierra 2,9 EFI - srebrzysty sedan maska a'la evo, spojelr tylni a'la Alfa
Sierra GT 2.0 DOHC EFI - granatowy sedan 1992
Sierra 1.6 OHC - srebrzysty hatchback 1983
http://kamax.akcja.pl/
kamax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2004, 19:40   #9
denon2000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2004
Skąd: LUBLIN
Model: Focus IIFL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 427
Domyślnie

dochodzi jeszcze kwestia chłodzenia wtryskiwaczy paliwem. Jeżeli pompa pracuje, to przez wtryskiwacze cały czas przepływa paliwo, które wraca do zbiornika chłodząc tym samym wtryskiwacze (sory za styl, ale chciałem to czytelnie wyracić. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
denon2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2004, 00:29   #10
Andrzej_10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2004
Skąd: Złoty Stok
Postów: 44
Domyślnie

Demon2000
a ta magisterka to z czego?
Ja zamierzam przysiąść do inżynierki z sieci teleinformatycznych, jak podobne to może wymiana lektur?
__________________
Ford Mondeo 1.6 16V 95 LPG:-)
Andrzej_10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.