Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2014, 09:04   #1
aramis35
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-08-2011
Skąd: Zabrze
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 93
Domyślnie Jak wymienic lozysko bebena hamulcowego

Witam
Jak w temacie ,tylko z sama wymiana nie ma problemu ,wiekszym problemem jest którą strona to lozysko wprasowac ,moze ktos sie juz w to bawil i mi podpowie .Ponizej zamieszczam kilka fotek i jakas instrukcje umieszcona w pudelku z lozyskiem
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg lozysko 002.jpg (109.1 KB, 59 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0184.jpg (76.6 KB, 49 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0185.jpg (74.6 KB, 45 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0186.jpg (78.3 KB, 42 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0187.jpg (77.3 KB, 45 wyświetleń)

aramis35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2014, 18:58   #2
Pablo16
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2014
Model: Fusion +
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: Jak wymienic lozysko bebena hamulcowego

Witam
Kiedyś się bawiłem z łożyskiem zamówiłem cały komplet SKF . Musisz zobaczyć w którą stronę obraca się łożysko jeśli w tą i w tą to obojętnie z której strony zamontuj .
Pablo16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2014, 19:08   #3
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: Jak wymienic lozysko bebena hamulcowego

"aramis" - zobacz, gdzie masz czujnik ABS-u zamontowany na piaście koła i w jego stronę ma iść "bieżnia" na łożysku (ta "plastykowa/grafitowa" , płaska gładka).
UWAŻAJ !!! Przy zakładaniu - żadnego bicia - tylko docisk na prasie bo popękana bieżnia to "0" ABSu w aucie !!!
Przy okazji możesz czujnik oczyścić ale też "z czuciem" ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Pablo16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Kiedyś się bawiłem z łożyskiem zamówiłem cały komplet SKF . Musisz zobaczyć w którą stronę obraca się łożysko jeśli w tą i w tą to obojętnie z której strony zamontuj .
Wybacz "Pablo" - ale chyba źle Cię zrozumiałem - jak to "w którą stronę kręci się łożysko" ??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2014, 09:52   #4
aramis35
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-08-2011
Skąd: Zabrze
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 93
Domyślnie Odp: Jak wymienic lozysko bebena hamulcowego

witam
cos mi sie wydaje ze to nie jest takie obojetne ja wprasujemy to lozysko ,jedna i druga strona różnia sie miedzy soba . no i dochodzi jeszcze ten rysunek zalaczony w pudelku . Pierscien ABS to nie jest na tym rysunku ,a stare lozysko juz ogladalem bez demontazu ,i nie wiem czy cos z tego po zdemontowaniu wywnioskuje ,wewnetrzne bieznie maja juz bardzo duzy luz,
pozdrawiam
aramis35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2014, 12:10   #5
fofu04
ford::average
 
Avatar fofu04
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: Opole
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Odp: Jak wymienic lozysko bebena hamulcowego

Cytat:
Napisał aramis35 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
cos mi sie wydaje ze to nie jest takie obojetne ja wprasujemy to lozysko ,jedna i druga strona różnia sie miedzy soba . no i dochodzi jeszcze ten rysunek zalaczony w pudelku . Pierscien ABS to nie jest na tym rysunku ,a stare lozysko juz ogladalem bez demontazu ,i nie wiem czy cos z tego po zdemontowaniu wywnioskuje ,wewnetrzne bieznie maja juz bardzo duzy luz,
pozdrawiam
Masz racje ,zamontuj jak na rysunku z instrukcji czyli tym ciemnym obwodem do środka, a jak masz watpliwosci jedź do mechanika.Porady amatorów bardzo ryzykowne i drogie
fofu04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2014, 21:06   #6
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: Jak wymienic lozysko bebena hamulcowego

Cytat:
Napisał fofu04 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"...Porady amatorów bardzo ryzykowne i drogie..."
Wymieniałem u siebie tak, jak opisałem i ABS mi działa - metoda więc pewna i sprawdzona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.