Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2022, 16:28   #81
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Speedo I tutaj się z Panem zgodzę, kiepsko mi to idzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Drodzy Panowie (niektórzy),
Mogą Panowie szydzić do woli, nie świadczy to bynajmniej o mnie, ale o Was.

Matych: porównanie kiepskie i nietrafione

Wszyscy z Panów kpiących, sugerujących jaka to ze mnie idiotka, utrzymujecie, że koncern samochodowy może wyprodukować pojazd wadliwy i nie być odpowiedzialny za naprawę awarii związanych z tą wadą- ja się z tym twierdzeniem nie zgadzam, podobnie jak mój pełnomocnik, którego AdoKrycha007 również pozwolił sobie obrazić, a to bardzo porządny gość jest.
Nie spodziewałam się po Forum Forda tak niskiego poziomu dyskusji. Panowie nie posługujecie się argumentami, powiedzieć, że "jesteś głupia i masz wszy" potrafi każdy.


Kupiliśmy samochód z przebiegiem ok. 65tyś km, którego silnik po kolejnych 24 tyś. km z niewiadomych i niewyjaśnionych przez ASO przyczyn uległ awarii. Pamiętam jak szef serwisu CityCar w Gliwicach nie potrafił podać przyczyny pożaru w IV komorze silnika, po prostu "nie miał pojęcia", chcieliśmy silnik oddać do ekspertyzy, ale za wydanie go (mimo zakupu nowego za 24 tyś. zł) zażądali kilka tyś. zł.! Pytaliśmy czy jeżeli niezwłocznie po dokonaniu ekspertyzy zwrócimy silnik, dostaniemy zwrot tych kilka tyś. zł. - niestety, nie. Czy to jest normalne???

Po awarii nowego silnika 50 tyś. km. zupełnie przypadkowo dowiedzieliśmy się od mechanika o akcji przywoławczej. Zadzwoniłam to CityCar w Gliwicach i szef serwisu, kiedy sprawdził, że mój VIN podlega akcji, stwierdził, że, oczywiście należy mi się zwrot za oba silniki, oczywistym jest, że uszkodzenia wynikły z wadliwego układu chłodzenia. Powiedział, żebym napisała maila do nich i do Ford Polska, przy czym oni będą kontaktować się z Ford Polska sami. Ford Polska milczał jak zaklęty, a kiedy po ok. 2 tyg. , zaczęłam naciskać ASO, nagle napisali maila, że za nic nie są odpowiedzialni, powiadomieniami zajmuje się Ford Polska, a przyczyna awarii silnika była inna. Oczywiście, mogą Panowie szydzić, że jestem śmieszna, naiwna, i co tam jeszcze, ale przeżyłam szok - jak można tak kłamać!

Ford Polska w ogóle nie raczył ustosunkować się do tej kwestii.
Nigdy nie przeszło mi nawet przez myśl, że taki koncern jak Ford może w taki sposób traktować klientów, którzy zostali bez samochodu z powodu wad, o których wiedzieli.

Dla mnie dno, muł i wodorosty.

Bump: AdoKrycha 007"przykre że są takie prawnicze hieny, które zamiast się grzecznie popukać po głowie i wyjaśnić pani na spokojnie, że jest pani naiwna i niedoinformowana prawnie, to biorą pani kasę za z góry przegraną sprawę z pani winy."

Nie widział Pan pozwu, nie wie Pan na jakie zapisy powołał się mój pełnomocnik. Mój pełnomocnik nigdy Pana nie reprezentował więc nie jest Pan w stanie ocenić czy postępuje nieetycznie wobec swoich klientów, zatem proszę powstrzymać się od nieuzasadnionych i nietrafionych ocen.


Ostatnio edytowane przez tessa ; 12-02-2022 o 16:46
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2022, 17:05   #82
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał tessa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po awarii nowego silnika 50 tyś. km
czyli mam rozumiec ze mimo wymiany na nowy silnik, nie byliscie ani raz na wymianie oleju przez te 50kkm w ASO? Pytam dlatego, ze w tej sytuacji straciliście gwarancje na zamontowana czesc. Gdyby bylo inaczej juz w 2018 dowiedziałbyś sie, ze masz akcje serwisowe zaległe i pewnie nie byłoby tematu.
Druga sprawa to nie Ford wam auto serwisowal i naprawial tylko ASO czyli franczyza, akurat te z Gliwic ma kiepskie opinie od lat..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 13:27   #83
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli mam rozumiec ze mimo wymiany na nowy silnik, nie byliscie ani raz na wymianie oleju przez te 50kkm w ASO? Pytam dlatego, ze w tej sytuacji straciliście gwarancje na zamontowana czesc. Gdyby bylo inaczej juz w 2018 dowiedziałbyś sie, ze masz akcje serwisowe zaległe i pewnie nie byłoby tematu.
Druga sprawa to nie Ford wam auto serwisowal i naprawial tylko ASO czyli franczyza, akurat te z Gliwic ma kiepskie opinie od lat..
To dla mnie nowość. Panowie Radosław i Marcin z CityCar w Gliwicach bynajmniej nie poinformowali nas o jakichkolwiek warunkach gwarancji. Co więcej, kiedy kilkakrotnie domagaliśmy się jakiegokolwiek papierka na nowy silnik, żeby mieć pewność, iż gwarancja wynosi 2 lata, usłyszałam, że nie wydaje się żadnych dokumentów, podstawą gwarancji jest fv, a 2 letni okres zapewnia mi prawo europejskie. W końcu po mailach z zapytaniem jakie konkretnie zapisy prawa europejskiego zapewniają 2 letnia gwarancję, dostałam odpowiedź "potwierdzam, iż na wykonaną naprawę w naszym serwisie udzielamy pełnej 24 miesięcznej gwarancji." I to wszystko.
Generalnie podejście następujące: człowiek jest bez samochodu ponad miesiąc, nie zrobicie przelewu nie dostaniecie auta, co tu będziemy dyskutować o jakiś papierkach, jak mówię, że do silnika nic nie ma to nie ma, to chcecie to auto czy nie???

Do Gliwic trafiliśmy w drodze na wakacje, dużego wyboru nie mieliśmy...
Niemniej jednak, to nie ASO wyprodukował ani nie był importerem wadliwego pojazdu.
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 13:33   #84
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał tessa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To dla mnie nowość.
pani się pogrąża tak, że to już nie jest śmieszne, a żałosne...
AdoKrycha007 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 13:47   #85
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pani się pogrąża tak, że to już nie jest śmieszne, a żałosne...
Czyżby?
A konkretnie?
Skąd konkretnie mam wiedzieć, że wymiana oleju tylko w ASO, skoro nie otrzymałam i nie zostałam poinformowana o warunkach gwarancji?
Pana komentarz jak zawsze w tym samym stylu: zero merytoryki

Ostatnio edytowane przez tessa ; 14-02-2022 o 13:55
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 13:53   #86
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Interwał w tym modelu na wymianę oleju to 20 tys km przebiegu lub 12 msc. Ford dopuszcza tolerancje na przekroczenie tych cyferek o +30 dni lub +tysiąc km. W zależności co wypadnie pierwsze. Wymiana oleju w ASO w tych terminach jest podstawą do dalszego kontynuowania gwarancji. Jeśli w tym okresie ktoś się nie zgłosi do nich na tę czynność, to traci się gwarancję już po roku.

O czym tu dyskutować skoro pani książki gwarancyjnej nie potrafi otworzyć, gdzie te informacje są wyraźnie podane.

Niech pani te pieniążki zamiast na prawników da na biedne dzieci, cokolwiek, lepiej się pani przysłuży wtedy, zamiast wyrzucać pieniądze w błoto.
AdoKrycha007 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 14:39   #87
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymiana oleju w ASO w tych terminach jest podstawą do dalszego kontynuowania gwarancji. Jeśli w tym okresie ktoś się nie zgłosi do nich na tę czynność, to traci się gwarancję już po roku.

O czym tu dyskutować skoro pani książki gwarancyjnej nie potrafi otworzyć, gdzie te informacje są wyraźnie podane.

Niech pani te pieniążki zamiast na prawników da na biedne dzieci, cokolwiek, lepiej się pani przysłuży wtedy, zamiast wyrzucać pieniądze w błoto.
Kupując nową część powinnam otrzymać wraz z nią warunki gwarancji, jeżeli takowe są i takich warunków nie dostałam.
Jeżeli mówi Pan o książce gwarancyjnej pojazdu, to warunki gwarancji w niej zapisane nie dotyczą nowo zakupionych części.
Proszę nie pisać bez przerwy o pieniądzach wyrzucanych w błoto na prawników. Czytając Pana komentarze, trudno oprzeć się wrażeniu, iż próbuje Pan odwieść i zniechęcić kogokolwiek od pociągnięcia Forda do odpowiedzialności za buble jakie produkują, importują i wypuszczają na rynek.
Dziękuję za troskę o moje dzieci - nie jeżdżą już Fordem więc są bezpieczne. Nie sądzę, aby którekolwiek z nich kupiło kiedyś Forda.
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 14:45   #88
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Clio IV PH2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/0.9 TCe 90KM
Rocznik: 2016/2020
Postów: 2,006
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Przecież warunki gwarancji są jasne. Na nowy silnik jest dwa lata gwarancji na warunkach takich samych, jakie były na auto. Wystarczy odrobina ogarnięcia. Czyli zgodnie z interwałem producenta, przeglądy serwisowe, wymiany oleju (o to można się kłócić, czy trzeba w ASO, ale nie o tym wątek). Jak weźmiesz nowe auto w salonie, nie pojawisz się tam ani razu, a po półtorej roku coś klęknie, to też będziesz gwarancji oczekiwać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. panowie mieli rację, fv jest podstawą gwarancji. Kupując telefon/pralkę/żelazko dostajesz coś więcej, niż fv/paragon?

Ostatnio edytowane przez kln1920 ; 14-02-2022 o 14:48
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 15:28   #89
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Pani Tereso, z wielkim zainteresowaniem śledząc ten wątek nie dawałem Pani większych nadziei na sukces, z drugiej strony popierałem zaangażowanie.
Nawet miałem poszukać kilka znanych mi odnośników do toczących sie batalii zw. z motorem 1,6eb.
Jednak czytając Pani ostatni post ręce opadły i nie tylko...
Jak dorosła osoba, która płaci za nowy silnik ponad dwadzieścia kilka tyś pln. nie żąda po wymianie/naprawie samochodu gwarancji, zwłaszcza że sparzyła sie na poprzednim identycznym motorze o małym przebiegu.
Co to znaczy że nie jest potrzebna gwarancja, niby nie, ale ja chce wiedzieć co podlega gwarancji przy takim złożonym przedmiocie jakim jest motor do samochodu. Przecież kupowała P. usługę w legalnie działającym przedsiębiorstwie, gdzie panują określone zasady.
Dzisiaj jak sią kupuje nawet baterie do laptopa żąda sie gwarancji, bo tam jest określony termin obowiązującej gwarancji/ niekoniecznie 24miesiące i podany sposób pierwszego ładowania, przynajmniej tak powinno być, tak zwany dupochron dla importera czy też producenta.
Jak zawsze uważałem i do teraz tak uważam że Aso wcale nie prowadzi lepszych jakości usług od Pana Mietka z małego zakładu, to na korzyść jest przejrzystość w dokumentach i materiale. NIE UWIERZE ZE NIKT NIE WSPOMNIAŁ O OCZYWISTEJ WYMIANIE OLEJU NA DOTARCIU MOTORU, tym bardziej że serwis Forda w tym przypadku nic nie traci, wręcz przeciwnie, zarabia dalej na Pani bo to Pani płaci za interwał.
Pozdrawiam i życze powodzenia

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 14-02-2022 o 15:34
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 16:01   #90
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież warunki gwarancji są jasne. Na nowy silnik jest dwa lata gwarancji na warunkach takich samych, jakie były na auto. Wystarczy odrobina ogarnięcia. Czyli zgodnie z interwałem producenta, przeglądy serwisowe, wymiany oleju (o to można się kłócić, czy trzeba w ASO, ale nie o tym wątek). Jak weźmiesz nowe auto w salonie, nie pojawisz się tam ani razu, a po półtorej roku coś klęknie, to też będziesz gwarancji oczekiwać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. panowie mieli rację, fv jest podstawą gwarancji. Kupując telefon/pralkę/żelazko dostajesz coś więcej, niż fv/paragon?
Nie jest oczywiste, że na nową część przysługuje taki sam okres gwarancji jak na samochód - zasady gwarancji producent może zmieniać na bieżąco w odniesieniu do nowego towaru.
Przecież chodzi właśnie o to, że utrzymujecie, iż w ASO - takie warunki winny być dostarczone wraz z silnikiem.
Z nowym autem otrzymuję warunki gwarancji i jest oczywistym, że jeżeli ich nie spełnię, tracę gwarancję.
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.