Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2015, 11:35   #61
krychos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nowy model - wrazenia z uzytkowania

No właśnie jak wygląda sprawa leasingu w Fordzie? Z obcym leasingiem jest mniejszy rabat?

krychos jest offline  
Stary 06-02-2015, 12:24   #62
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Nowy model - wrazenia z uzytkowania

Cytat:
Napisał krychos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie jak wygląda sprawa leasingu w Fordzie? Z obcym leasingiem jest mniejszy rabat?
W moim przypadku rabat był mniejszy o 9 tys. Ale przy ich leasingu wyjdzie to samo bo w ratach leasingowych sobie to odbijają
kruger jest offline  
Stary 06-02-2015, 12:52   #63
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Nowy model - wrazenia z uzytkowania

Cytat:
Napisał krychos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no właśnie jak wygląda sprawa leasingu w fordzie? Z obcym leasingiem jest mniejszy rabat?
tak

Bump:
Cytat:
Napisał michjak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ford juz podniósł ceny mk5. titanium jest drozsze o 4800 pln!
ale za to jest przesuwny podlokietnik... za 4800 pln
habba, załapałes sie na przesuwny ?

1.6 tdci najubozsza wersja poszlo do gory o ... 6800 zł!

jeszcze jakby te fotely wydluzyli to byłoby git.
Jest przesuwany podłokietnik??? ja ostatnio w salonie siedziałem i nie bylo regulacji
biner jest offline  
Stary 06-02-2015, 13:59   #64
dawid
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Grudziądz
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 180
Domyślnie Odp: Nowy model - wrazenia z uzytkowania

Mysle ze obydwa auta sa podobnym pulapie cenowym. Dopiero po roku sprzedazy rynek zweryfikuje upusty procentowe obu aut. Licze ze ford pojdzie po rozum do glowy i wygra ta wojne.
Na ten moment jesli miabym kupowac to wybralbym mondeo poniewaz po 2 latach na rynku amerykanskim zostalo sprawdzone i niektore rzeczy poprawione.
Ciekaw jestem jak z usterkami poradzi sobie passat bo w poprzednich modelach roznie z tym bywalo.
dawid jest offline  
Stary 06-02-2015, 14:17   #65
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Nowy model - wrazenia z uzytkowania

Passat ma atrakcyjne wyposażenie adekwatne do ceny, ale oba cenniki mondeo i passata są tak skonstruowane żeby dobierać dodatki tak aby wyszła cena kosmos.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 06-02-2015 o 17:01
biner jest offline  
Stary 06-02-2015, 16:09   #66
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Nowy model - wrazenia z uzytkowania

Pojeździłem dzisiaj 30min nowym Mondkiem Titanium 1.6TDCi z bardzo dobrym wyposażeniem. Przesiadłem się bezpośrednio z Mk4 i po odpowiednim ustawieniu fotela (półskóra) nie czułem żadnego dyskomfortu. Poza tym ogólne wrażenie przestrzenności jest identyczne jak w Mk4. Jakość materiałów to sprawa dyskusyjna, bo jest miejscami gorzej niż w Mk4 a miejscami lepiej. Ogólne wrażenie jakościowe raczej pozytywne. No i ktoś miał obawy, że tunel może przeszkadzać podczas jazdy = wbijać się w prawą nogę. Nic z tych rzeczy - a nogi mam długie i raczej kościste Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z rzeczy które mi się podobały, a które nie były omawiane wcześniej:
1. Silnik - niby tylko 1.6 115KM ale według mnie żwawszy niż mój 1.8TDCi 125KM. Zrobił na mnie naprawdę dobre wrażenie.
2. Wreszcie prawidłowe umiejscowienie lewarka skrzyni biegów - teraz opierając wygodnie rękę na podłokietniku bez problemu sięgam lewarka. W Mk4 muszę przesunąć łokieć do przodu.
3. Ogólne wyciszenie i komfort - mój Mk4 się nie umywa - ale ja mam 1.8TDCi i sportowe zawieszenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z rzeczy które mi się nie podobały:
1. Zegary - według mnie kompletnie nieczytelne. Żeby zobaczyć z jaką prędkością jadę i ile obr/min ma silnik musiałem się naprawdę przyglądać.
2. Brak fizycznych przycisków sterowania nawiewem (na nogi, szybę itp.). Wszystko to poukrywane jest w ekranie dotykowym przez co jest dużo mniej intuicyjne.
3. Sam ekran dotykowy powinien być bardziej responsywny.
siebek jest offline  
Stary 06-02-2015, 16:37   #67
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Nowy model - wrazenia z uzytkowania

Siebek, dzięki za relację. Jaka była wersja tego ekranu po środku? Z tymi okrągłymi guziczkami poniżej? Myślałem, że tam jest sterowanie nawiewem. Nie zwróciłem na to uwagi ale ja jeździłem wersją z małym wyświetlaczem.
I czy półskóra to znaczy skóra z alcantarą? Bo w cenniku nie widzę materiału połączonego ze skórą.
kruger jest offline  
Stary 06-02-2015, 16:54   #68
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Nowy model - wrazenia z uzytkowania

Ekran na konsoli był 8" ale bez systemu Sony. Jeśli chodzi o sterowanie nawiewem to jest tylko opcja zmiany temperatury, mocy nawiewu, AC, nawiewu na szybę (MAX) i tyle. Żeby puścić nawiew na nogi trzeba się posłużyć ekranem. Sony z tymi małymi okrągłymi przyciskami nie widziałem wcześniej na żywo więc ciężko mi porównać.
Jeśli chodzi o siedzenia to była chyba skóra z materiałem. Szczerze mówiąc na materiał siedzeń nie zwracałem uwagi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
siebek jest offline  
Stary 06-02-2015, 17:05   #69
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Nowy model - wrazenia z uzytkowania

Panowie ja nie mam porównania do MK4 ale jeździlem PAssatem B8 i MK5 TDCI 150 PS moje odczucia odnośnie jazdy mondeo lepiej jeździ niż B8. Jedyne co mi się podoba w pasacie to jakość wykonania detali i konserwacja auta duzo lepsza niz w mk5. Nie wiem czy mk5 nie zgnije szybko przyjrzyjcie się jak wykonane jest przednie nadkole te plastikowe. Jest tak zrobione że w przednich błotnikach bedziemy wozić błoto w rantach, nie wiem dlaczego to tak spieprzyli,we wszystkich innych modelach forda ten rant jest osłonięty owym nadkolem a tu nie.

Bump: Jak bedziecie kupować to lepiej dołożyc do lepszego sprzetu bo tylko on ma DAB
biner jest offline  
Stary 06-02-2015, 17:33   #70
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - wrazenia z uzytkowania

Po co komu DAB w 21. wieku i erze Google Music, Deezera czy Spotify. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atlis jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.