Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2013, 19:27   #41
olleo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2006
Model: Mondeo MK3 & Forester 2.5XT
Silnik: 1.8 & 2.5XT
Rocznik: 2005 & 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Cytat:
Napisał G0 Mułek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To za dobry egzemplarz połóż 12000 najmniej jak długo będziesz szukał. Ja swojego TDCi sprzedałem za 11000 z przebiegiem 250000 ale do zrobienia i to praktycznie odrazu była dwumasa oraz tarcze i klocki przód. Jakieś 3500 zł. Kupujący wiedział o usterkach. Zresztą nie ukrywałem tego jak dzwonili zainteresowani. Wtryski były dobre, nie wiadomo na jak długo jeszcze.
W benzynie praktycznie jak zrobiony remont silnika to nie powinno być problemów na gazie. Zawieszenie to powiedzmy pikuś.
sęk w tym, że takich ofert nawet nie ma, za to od groma sprowadzonych za 6000-10000 w różnych rocznikach.

Inna sprawa, że świetnie sobie zdaję sprawę z tego, że właściciel zawsze uważa, że cena rynkowa jest zawsze zaniżona, a już szczególnie powszechne jest takie przekonanie na forum poświęconym danej marce. A prawda jest taka, że jeśli się nie uda sprzedać po wyższej cenie na forum, to trzeba będzie po cenie rynkowej. Nie piszę tego z przekory - wiem jakie ceny są Subaru na rynku, a po ile chodzą zadbane egzemplarze między forumowiczami.

olleo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 20:04   #42
kaczy344
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2008
Model: MONDEO
Silnik: 1.8 HE
Rocznik: 2001
Postów: 37
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

no moja cena zawyżona nie jest na pewno. auto ma miejsca do poprawek lakierniczych, amorki z przodu do zrobienia, dzisiaj byli chętni,całkiem miło się gadało więc nawet byłem skłonny im oddać za 9200 bez 2kpl opon, generalnie zadowoleni tyle że do blacharki się czepiali że nie jest idealna. tu punkt rdzy i tu i tu i tam przetarty na zderzakach(ludzie to nie jest auto z salonu....), pojechali jeszcze obejrzeć 2 mondeo. kupili tamto za 7500 nawet w dieslu. rocznik '02 i 4x szyby elektr. prosto z niemiec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc pewnie sztuka igła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaczy344 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 20:16   #43
olleo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2006
Model: Mondeo MK3 & Forester 2.5XT
Silnik: 1.8 & 2.5XT
Rocznik: 2005 & 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Odpisywałem G0 Mułkowi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie wiem, czy Twoja cena jest zawyżona, bo auta nie widziałem - na razie mi się nie spieszy, a szukam czegoś z pełną elektryką, bo żona będzie narzekać, że w badziewiastej sypiącej się Bravie miala full wypas, a tutaj szyby na korbki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

p.s. dobra cena, to taka, za którą auto pójdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olleo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 20:20   #44
kaczy344
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2008
Model: MONDEO
Silnik: 1.8 HE
Rocznik: 2001
Postów: 37
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

wiem wiem, wtrąciłem się troszke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaczy344 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2013, 10:03   #45
olleo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2006
Model: Mondeo MK3 & Forester 2.5XT
Silnik: 1.8 & 2.5XT
Rocznik: 2005 & 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Cytat:
Napisał olleo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co myślicie o tym egzemplarzu?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Właśnie wróciłem z oględzin tego egzemplarza. Błotnik był malowany (widac to po wnęce wlotu paliwa, ale i na krawędziach, gdzie zapomnieli po odpryskach lakieru w jednym, czy dwóch miejscach uzupełnić szpachlą). Powiem szczerze, że łatwo to zauważyć nie było. Do tego klapa tylna coś źle spasowana (nie wiem, czy była lakierowana, ale nie wyglądała) - albo była demontowana, albo ten błotnik był wspawany, bo między klapą, a światłami były różne odstępy prawo/lewo, górna krawędź klapy też była nierówno z szczytami boków, choć chyba równo z dachem. 3 z 4 drzwi mniej więcej ok - gdzieś minimalne początki rudej na krawędziach, na drzwiach pasażera lakier złaził z zawiasu, a spod tapicerki przy lusterku wystawał jakby... jakiś bitum?



Drzwi przy tym błotniku i naderwanej uszczelce w najgorszym stanie - lakier na zgrzewie od wewnątrz dolnego rantu wręcz odłaził razem z konserwacją, poza tym te drzwi jakby lekko opuszczone (albo znów błotnik źle spasowany). Poza tym lakier i blacha ok, nawet wgniotów nie było, w dwóch miejscach porysowane - na klapie, jakby ktoś otworzył klape i zatrzymała się na betonowym suficie oraz na prawych przednich drzwiach - jakby przejechał się po drucianym płocie - ale zadne nie do żywej blachy.



Co poza tym... środek mniej więcej, jak w typowo użytkowanym i raczej średnio dbanym samochodzie z roku 2000-2001. Uszczelka pod deklem zaworów, uszczelniacz przy łapie wybieraka na skrzyni i uszczelniacz prawej półosi przy skrzyni mokrawe. Pod głowicą sucho, między skrzynią a silnikiem też. Te dwie jakby podłużnice pod silnikiem (pierwszy raz coś takiego widzę - jakby duże wahacze, czy wzdłużne sanki?) od spodu pordzewiałe - nie wiem, czy to normalne.

Świecący się check engine gość twierdzi, że przez gaz komputer złą mieszankę wykrywa - coś czytałem, że czasem potrzebny jest emulator paliwa, jak jest źle dobrana instalacja, ale warto byłoby to przed zakupem sprawdzić. Opony raczej dość szybko do wymiany (szczególnie tylne, ale jak już ,to razem).



Podczas odpalania dość długo kręci - ze 3-4 sekundy? I pod koniec słychać stukanie, jakby poduszka pod silnikiem była do wymiany - ale jeszcze nie na tyle, zeby przy wciskaniu na maks i puszczaniu gazu na niskim biegu stukało.



Za to stukają... jakby popychacze zaworów. To normalne? Myślałem, że to wtryski instalacji gazowej (Zavoli), ale nie - na gaz jeszcze nie był przełączony. Zdecydowanie było słychać wydaje mi się zawory. Wydaje mi się też, że minimalnie na jałowym nierówno pracował.



Chętnie usłyszę, co o tym myślicie, bo choć chyba tego egzemplarza nie kupię, to chcę wiedzieć, co jest typowe dla Fordów, a co nie. Na pewno powyższe nie byłyby typowe dla Subaru, Fiata, czy Daewoo - te znam najlepiej.
olleo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2013, 11:41   #46
marek34_2005
ford::amateur
 
Avatar marek34_2005
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-09-2013
Skąd: Lubin
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 PB ecoboost 240 km
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

To i ja się podłączę co sądzicie o tym Mondku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
marek34_2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2013, 16:11   #47
olleo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2006
Model: Mondeo MK3 & Forester 2.5XT
Silnik: 1.8 & 2.5XT
Rocznik: 2005 & 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

ja ci podpowiem - bardzo złe opinie krążą o tym komisie.
olleo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2013, 17:25   #48
marek34_2005
ford::amateur
 
Avatar marek34_2005
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-09-2013
Skąd: Lubin
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 PB ecoboost 240 km
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Aż tak źle
marek34_2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2013, 20:01   #49
olleo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2006
Model: Mondeo MK3 & Forester 2.5XT
Silnik: 1.8 & 2.5XT
Rocznik: 2005 & 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Nie wiem, powtarzam tylko opinie.
olleo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2013, 08:06   #50
kaczy344
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2008
Model: MONDEO
Silnik: 1.8 HE
Rocznik: 2001
Postów: 37
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

pojechałem sobie wczoraj na giełde mondziakeim, co mogę stwierdzić... Sami znajomi tam wpadająGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sami handlarze praktycznieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aut też praktycznie się nie sprzedało. Generalnie auto zostało było kilka ofert ale za niskieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ludzie naprawdę mają jekieś skrzywienie na pkt przebieguGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale co mnie cieszy, nie mam szpachli na aucieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pomierzone z każdej stronyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak więc teraz nikt mi nie wciśnie że bite tu i tu i widać przecież że malowane i szpachlowaneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jako że czasu coraz mniej trochę zszedłem z ceny zobaczymy jak będzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kaczy344 ; 09-09-2013 o 08:08
kaczy344 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.