Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2016, 20:03   #381
jcl9996
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Polska \Warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 38
Domyślnie Odp: Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika

Witam podepnę się pod temat bo u mnie w Mondeo mk3 2.0 tddi 2001 r po uruchomieniu silnika (nie za każdym razem tak się dzieje ale 8 na 10 razy)idzie czarny bak i nie ma to znaczenia czy ciepły czy zimny silnik,ale najbardziej niepokoi mnie szarpanie silnikiem i wydaje misie jakby chodził na dwóch garach a przy tym brak reakcji na pedał gazu.

Proszę o jakieś wskazówki,naturalnie jestem umówiony z mechanikiem na czwartek ale chciałbym wiedzieć o czy z nim rozmawiać.

Proszę o rady z góry dziękuję.

P.S Na przyszłość czy może mi ktoś napisać jak sie zakłada nowy temat bo ni diabła nie wiem jak.

Pozdrawiam.

jcl9996 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 08:53   #382
BuBuTaBi
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 28-04-2013
Skąd: Opole
Model: MK5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 51
Domyślnie Odp: Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika

no jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
porobilem troche przy mondku.
od poczatku podlaczylem pod kompa wtryski igla .
blady mial 2 i to egr cos tam sterowanie czy cos . 2 nie pamietam
no to egr na stol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zle nie bylo ale wymylem go. przy okazji umylem kolektor dolotowy bo mial 3 mm warstwy "gow....a" olejowo hu wie czego.
wykrecone wszystko z przepustnicy tam byly jakies 2 cusiki na wtyczke 1 wiem ze przeplywka byla tak upier.. olejem z kurzem ze precik caly zakrywalo prawie, wiec pieknie wymylem. to 2 to nie wiem milo dziurke (jak ktos chce to moze powiedziec co to bylo)
pozniej egr i reszta wlozona. no i te slynne 2 zawory sterujace powiem tak ze jak pisalem mial falowanie mocy ale nie bylo tego dzwieku przy zgaszeniu auta, ale zrobilem jak ktos powiedzial "zamien je miejscami" wiec tak zrobilem i pojawil sie ten slynny odglos pierdzenia przez pare sek.
ok moral taki ze po tych zabiegach czyszczenia auto zaczelo jechac 200 + a przed to bardzo trudno mu bylo do 180 falowanie mocy ma dalej, ale dzis juz czekam na 2 nowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i po zalozeniu napisze czy jest jakas zmiana. a no i dziwnie zauwazylem ze po zamianie miejsc zaworkow auto oslablo w sesie ze musi sie dluzej zbierac do danych predkosci ale za to ma v-max do 200+ dziwne troche przed zbieal sie fajniej ale za to 180 max i to takie wyduszone.
ok zaloze zaworki moze dzis jak przyjda i napisze co i jak
ps ma ktos turbiarzy ? potrzebuje zrobic turbo bo olejem pluje chyba. Opolskie
BuBuTaBi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 13:07   #383
muzgm
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-12-2013
Skąd: Wyszków
Model: mondeo Tytanium X
Silnik: disel 2.0 tdci 140
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika

To nie turbo pluje olejem tylko odma puszcza olej ktory odlotem idzie na łopatki .Ja i siebie zaslepilem EGR i odme wyrzucilem z dolotu i po 3tys przejechanych od tego zabiegu wszystko suchutkie aż miło popatrzeć .Co do falowanie mocy ja sobie odpuscilem bo wymiana zaworkow nic nie dala ,dolot szczelny wymienione rury i obejmy, wężyki podciś.posprawdzane więc dałem dr narazie spokój .
muzgm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2016, 19:38   #384
BuBuTaBi
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 28-04-2013
Skąd: Opole
Model: MK5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 51
Domyślnie Odp: Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika

jest wymienione Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak ze jakie reakcje? hmm raz ma odpaly falowac ale ogólnie ciagnie rowno. tylko teraz po wymianie turbo zaczelo bardzo glosno chodzic.
tak ze falowanie mocy bylo w jakiejs czesci zalezne od zaworow ale ma odpal ze jeszcze ma to bo teraz bynajmnie slysze to na turbo bo chodzi duzo glosniej
BuBuTaBi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 14:33   #385
pawzab
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-07-2016
Skąd: Augustów
Model: mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika

Witam. Mój to mondek mk4 2.0 tdci 140 brakuje mu mocy.Bład w komputerze to przeładowanie obwodu doładowania. Wymieniony zaworek który brzęczał. Wyczyszczony dpf był zaklejony. Okazało się tez że rura od turbo wypadła po założeniu żadnych zmian. Straszny muł zwłaszcza na 4 i 5 biegu. Proszę o rade
pawzab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 17:06   #386
stelmacher
ford::advanced
 
Avatar stelmacher
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Bolesławiec/Hanower
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 06.2009
Postów: 305
Domyślnie Odp: Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika

Cytat:
Napisał pawzab Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Mój to mondek mk4 2.0 tdci 140 brakuje mu mocy.Bład w komputerze to przeładowanie obwodu doładowania. Wymieniony zaworek który brzęczał. Wyczyszczony dpf był zaklejony. Okazało się tez że rura od turbo wypadła po założeniu żadnych zmian. Straszny muł zwłaszcza na 4 i 5 biegu. Proszę o rade
bardzo mozliwe ze:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
FORD?? NASTEPNY BEDZIE VAG LUB BMW...
stelmacher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 21:41   #387
pawzab
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-07-2016
Skąd: Augustów
Model: mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika

dzięki za informacje sprawdzę to na pewno. Dodam jeszcze, że szarpie w okolicach 2 tyś obrotów.
pawzab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2016, 18:56   #388
BuBuTaBi
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 28-04-2013
Skąd: Opole
Model: MK5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 51
Domyślnie Odp: Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika

zagladnij na przeplywke mialem to samo od 4 w gore masakra v-max 180 i to ledwo a po umyciu przeplywki 200 leci
dodam ze byla zazygana ze jeszcze troche i jej nie bylo by widac
BuBuTaBi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2016, 14:42   #389
Maro83mw
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika

Ponieważ również mam po zgaszeniu samochodu dziwny dźwięk pod maską dziś postanowiłem zglebić temat więc odłączyłem wężyki od zaworka pierwszego od zderzaka (tego od egr) i odpaliłem samochód pogazowałem i zgasiłem i cisza.
A gdy założyłem znów i powtórzyłem ten proces to bzyczy po zgaszeniu.

Więc mam pytanie czy to oznacza że ten pierwszy mam do wymiany czy one są powiązane ze sobą i to nic nie znaczy ?
Maro83mw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2016, 15:34   #390
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,849
Domyślnie Odp: Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika

jak brzęczy, to do wymiany. sprawny nie brzęczy.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
buczenie , buczenie egr , egr , gaśnięcie , paliwo



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.