Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2010, 13:56   #31
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no więc porównując poprzednią i obecną zimę mogę powiedzieć, że przy odpalaniu w temp. poniżej -10 stopni duże znaczenie ma uklad wtryskowy. zeszłej zimy miałem problemy ze sprężynka pomimo zrobionych wtryskiwaczy i wymienionych świec żarowych. auto odpalało z oporami ale nigdy mnie nie zawiodło. silnik odpalał i po chwili gasł. za drugim lub trzecim razem już nie gasł. tak przejeździłem całą zeszłą zimę. latem problem sprężynki został rozwiązany poprzez wymianę pompy wysokiego ciśnienia. obecnie auto pali od pierwszego obrotu wału pomimo słabego już akumulatora (montowany przy produkcji auta). wnioskuję z tego, że ciśnienie w układzie CR ma znaczenie przy odpalaniu naszych dieselków tdci.

a jak tam zima w UK? zaskoczyła wszystkich?
W nocy spadło najwięcej śniegu od 10Lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakieś 50cm!!! Takiej zimy tu jeszcze nie widziałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to -10 to też był rekord Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , zreguły jest 0 do -2 stopnie !!! Pozamykali wszystko co się dało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam wolne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A Mondek śpi pod śniegiem hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 14:51   #32
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

U mnie w nocy było minus parenaście, a przed 8 rano jak go odpalałem z minus 8st. I za pierwszym razem elegancko zapalił, trochę taki jakby niebieskawo-szary dymek puścił jako pierwszy a potem to lajcik - przy przebiegu 230tys km.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 15:02   #33
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

-14 rano 6:30 jedno grzanie i zapalił pieknieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 220.000
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 15:45   #34
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Nowiutkie świecie, nowiutki akumulator, filtry, olej, płyny. -14 zapalił od razu, lekko przygasło światło w kabinie ale nie odczułem utrudnionego "kręcenia". Kiedyś stosowałem metodę kilkukrotnego grzania świeć, jak wiemy kontrolka świeć nie daje nić, niema nic wspólnego z gotowością do zapłonu. Świeci tyle samo na ciepłym jak i na zimnym silniku. Jednak ostatnio zauważyłem, że nawet w te mrozy, silnik lepiej zapala gdy odpalę go zaraz po zgaśnięciu tej kontrolki niż grzać kilka razy albo czekać chwilę dłużej.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 16:11   #35
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

U mnie dziś rano -20 stopni. Zapalił bez problemu, zacząłem skrobać szybki i auto zgasło po ok 3 min. Odpalam ponownie auto chodzi pięknie i gaśnie po 3 minutach. W czasie jazdy nic się nie dzieje, nie ma sprężynek i błedów, tylko na jałowym daje ciała. Podejrzewam filtr paliwka. Co wy na to?
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 16:17   #36
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

moze byc zalezy kiedy go wymieniałes i druga sprawa tez jakie paliwo zalewaszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 16:18   #37
wadyrio
ford::amateur
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 29-11-2010
Skąd: Kraków
Model: fiesta
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Proszę o krótką odpowiedź-zakupiłem fiestę 1.4TDCI MA PRZEJECHANE 111570KM,czy muszę już wymienić świece żarowe.Pojazd jeździł w Luxemburgu
wadyrio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 16:22   #38
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Cytat:
Napisał dzimi75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moze byc zalezy kiedy go wymieniałes i druga sprawa tez jakie paliwo zalewaszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Paliwa tankuje tylko na shellu a filtr na 10 tyś km. przejechane.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 16:23   #39
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Kolego jest jedna sprawa nie wazne gdzie jezdził czy w polsce czy niemczech czy luksemburgu wazne czy jak go sprowadziłes badz kupiłes zrobiłes mymiany płynów na nowe ?JA uwazam ze jak sie od kogos nieznanego kupuje robi sie takie rzeczy a co do swiec jak pali widocznie sa dobre ale jak nie to podjedz do elektryka to ci sprawdzi ja bym tak zrobił bo czasem pali ale któras moze byc spalona .Tyle co moge ci doradzic w tym wzgledzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 16:28   #40
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Kolego Deryllpowiem ci ze wczoraj załozyłem temat filtrów paliwa jaki kupowac i powiem ci dlaczego go załozyłem poniewaz szukałem na forum jakie polecaja filtry i ogólnie ale niaznalazłem nazw i nic konkretnego powiem ci ze róznia sie cena ale jeden kolega mi napisał filtr najlepiej oryginalny zadne podróbki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i przyznam mu racje bo paliwo to podstawa do jazdy palenia i bezawaryjnej jazdy naszymi dieslami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja mam filtr który ma ok półtorej roku ale jak teraz bede olej wymieniał to go zmienie dlatego pytałem jaki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dlatego nie sugeruj sie ze 10 kkm wymieniony )A ja tankuje na nesteGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.i nie narzekam ) lepsze niz na orlenie u mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.