Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2010, 14:09   #1
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Jaki rozmiar opony.

Witam,

Mam pytanie, kolega chce kupic takie felgi tylko nie wie jakie rozmiar opon moze na niego założyć, a ja tez nie bardzo sie orientuje dzieki za wszelke sugestie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 15:48   #2
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Jaki rozmiar opony.

Cytat:
Napisał franczesko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Mam pytanie, kolega chce kupic takie felgi tylko nie wie jakie rozmiar opon moze na niego założyć, a ja tez nie bardzo sie orientuje dzieki za wszelke sugestie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ogólnie mam nadzieję, że nie dokładnie te z tej aukcji bo ewidentnie widać, że były malowane-nie jest to oryginalny lakier, a co do opon, 205/50/17 215/45/17
225/45/17
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 15:57   #3
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Jaki rozmiar opony.

mondeo fabrycznie wychodziło na 205/50/17
__________________
FORD MONDEO TREND FUTURA :esp,xenon, skóra ,alu 17,navi,tempomat, 6 biegów itd/ CRASH
MAZDA 6 , Mercedes w168 1.9
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 18:44   #4
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: Jaki rozmiar opony.

ta aukcja jest przykladowa, a nawiasem mówiąc to mondeo mk3 wychodziło standardowo z 205/55/16

A jak sie ma ET do rozmiaru opony bo nie bardzo wiem mógłby mi to ktos wyjaśnić, taka jakos metoda młotkową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 20:41   #5
pawel2910
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2008r
Postów: 101
Domyślnie Odp: Jaki rozmiar opony.

Cytat:
Napisał franczesko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak sie ma ET do rozmiaru opony bo nie bardzo wiem mógłby mi to ktos wyjaśnić, taka jakos metoda młotkową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NijakGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Et to odsadzenie felgi czyli czym mniejsza wartość tym felga będzie bardziej wystawać na zewnątrz, to szerokość felgi ma duże znaczenie dla opony bo jak felga będzie miała np. szerokość 8 cali a ty będziesz chciał na nią założyć oponę o szerokości np. 205 to zrobi się niezły stożek bo oponę będzie trzeba nieźle naciągnąć aby trzymała się na rantach felgi bo będzie węższa niż felga. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawel2910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 20:51   #6
bambelo
ford::advanced
 
Avatar bambelo
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-05-2008
Skąd: SZCZECIN
Model: HONDA ACCORD + Mondeo mk3
Silnik: i-VTEC
Rocznik: 2005
Postów: 354
Domyślnie Odp: Jaki rozmiar opony.

Cytat:
Napisał pawel2910 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NijakGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Et to odsadzenie felgi czyli czym mniejsza wartość tym felga będzie bardziej wystawać na zewnątrz, to szerokość felgi ma duże znaczenie dla opony bo jak felga będzie miała np. szerokość 8 cali a ty będziesz chciał na nią założyć oponę o szerokości np. 205 to zrobi się niezły stożek bo oponę będzie trzeba nieźle naciągnąć aby trzymała się na rantach felgi bo będzie węższa niż felga. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...dokładnie tak , ale co do ET to jeśli będzie mniejsze niż 40 to może opona o profilu 55 ocierać o nadkole przy dużym obciążeniu i nie do końca tak nijak się ma opona co do ET.
bambelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 21:20   #7
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Jaki rozmiar opony.

Cytat:
Napisał pawel2910 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NijakGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. np. szerokość 8 cali a ty będziesz chciał na nią założyć oponę o szerokości np. 205 to zrobi się niezły stożek bo oponę będzie trzeba nieźle naciągnąć aby trzymała się na rantach felgi bo będzie węższa niż felga. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie przesadzajmy, ja tego doswiadczam i jest ok, owszem jest trochę naciągnięta ale minimalnie

Cytat:
Napisał bambelo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...dokładnie tak , ale co do ET to jeśli będzie mniejsze niż 40 to może opona o profilu 55 ocierać o nadkole przy dużym obciążeniu i nie do końca tak nijak się ma opona co do ET.
mondek ma spory zapas miejsca w błotnikach na koła, mam 17 z et 35 - na styk z karoserią i tylko słyszę, żeby go puscic na glebe bo za dużą szparę ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 22:11   #8
nkluivert
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: kielce
Model: Mondeo IV Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 143km
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: Jaki rozmiar opony.

Cytat:
Napisał jackoba1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mondeo fabrycznie wychodziło na 205/50/17
mondeo wychodziło fabrycznie 205/55/16 tak więc to jest oryginalny rozmiar na stalowej feldze
nkluivert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 02:53   #9
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Jaki rozmiar opony.

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mondek ma spory zapas miejsca w błotnikach na koła, mam 17 z et 35 - na styk z karoserią i tylko słyszę, żeby go puscic na glebe bo za dużą szparę ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się jeździ na kołach z tak małym ET? Bo mam na oku felgi bodajże z ET 37 ale się trochę waham...
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 02:54   #10
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Jaki rozmiar opony.

Cytat:
Napisał franczesko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ta aukcja jest przykladowa, a nawiasem mówiąc to mondeo mk3 wychodziło standardowo z 205/55/16
...albo na 205/50/R17 lub 225/40/ZR18 zależnie od wersji.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.