Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2010, 08:04   #21
Hrabia82
ford::average
 
Avatar Hrabia82
 
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 03.2003
Postów: 68
Domyślnie Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?

to chyba masz właściwe objawy, przyjrzyj się dokładnie czy koło pasowe (gdy słyszysz ten dźwięk) przypadkiem nie ma bicia. jeśli zauważysz że nie obraca się idealnie to bankowo masz do wymiany.

oczywiście jeśli koło pasowe jest do wymiany to od razu lepiej cały komplet (koło + napinacz + rolki + pasek). i nie oszczędzaj na zamiennikach - bo to złudne.

Hrabia82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2010, 21:54   #22
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?

bo tylko na ciepłym silniku to słychać a dokładnie jak można to zweryfikować?ile kosztują cześci?
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 08:00   #23
Hrabia82
ford::average
 
Avatar Hrabia82
 
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 03.2003
Postów: 68
Domyślnie Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?

dokładnie tak po rozgrzaniu silnika jest najbardziej słyszalne. co do pewności - jeśli już głośno klepie to na pewno będzie widać jak nie równo obraca się koło.

koszty:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czyli razem: 1209 zł.

możesz jeszcze poszukać w innych sklepach, tu dałem przykład. do tego dolicz robociznę machaniora.
Hrabia82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 10:08   #24
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?

Cytat:
Napisał Hrabia82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
możesz jeszcze poszukać w innych sklepach, tu dałem przykład. do tego dolicz robociznę machaniora.
A mechanik będzie miał co robić bo dostęp do tego paska jest fatalny do kwadratu.
Odkręcenie niektórych śrub graniczy z cudem i trzeba podnosić i opuszczać silnik żeby to się udało. Jednym słowem jest przerąbane.
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 10:30   #25
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?

koledzy ale rustin ma benzyne a tam takiego koła pasowego ( dwumasowego) nie ma i nie słyszałem nigdy o problemach w benzynce z kołem pasowym
__________________
FORD MONDEO TREND FUTURA :esp,xenon, skóra ,alu 17,navi,tempomat, 6 biegów itd/ CRASH
MAZDA 6 , Mercedes w168 1.9

Ostatnio edytowane przez jackoba1 ; 11-03-2010 o 10:32
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 23:40   #26
adrian-c
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: W-wa
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?

Ja również mam podobny problem. Rok temu wymieniony komplet na zamiennikach - wytrzymały miesiąc!!! Potem reklamacja koła pasowego i założone oryginalne (wiosna 2009r.) Mamy marzec 2010 - do wymiany komplet!! Tym razem zakładam tylko oryginały. Szczerze wątpię czy przyniesie to poprawę na dłużej niż kilka miesięcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale cóż...

Silnika w żadnym wypadku nie trzeba podnosić ani opuszczać. Jeżeli jakiś mechanik tak twierdzi to moim zdaniem chce tylko parę złoty więcej zarobić albo nie wie jak to zrobić. Wymiana kompletu części zajmuje ok 2 godzin.

P.S. napinacz SKF=FORD

Zamian koła pasowego na takie bez tłumika to raczej zły pomysł.
__________________
Mondeo 2.0 TDCI - 115KM, 120.000km, Ambiente

Ostatnio edytowane przez adrian-c ; 12-03-2010 o 23:43
adrian-c jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2010, 11:19   #27
jarkmerk
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: RADOMSKO
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 176
Domyślnie Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?

Cytat:
Napisał adrian-c Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja również mam podobny problem. Rok temu wymieniony komplet na zamiennikach - wytrzymały miesiąc!!! Potem reklamacja koła pasowego i założone oryginalne (wiosna 2009r.) Mamy marzec 2010 - do wymiany komplet!! Tym razem zakładam tylko oryginały. Szczerze wątpię czy przyniesie to poprawę na dłużej niż kilka miesięcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale cóż...

Silnika w żadnym wypadku nie trzeba podnosić ani opuszczać. Jeżeli jakiś mechanik tak twierdzi to moim zdaniem chce tylko parę złoty więcej zarobić albo nie wie jak to zrobić. Wymiana kompletu części zajmuje ok 2 godzin.

P.S. napinacz SKF=FORD

Zamian koła pasowego na takie bez tłumika to raczej zły pomysł.
Witaj powidz czy sam zmieniałes ten komplet i jak to robi mechanik bo mój podnosił silnik odkrecał poduszke przy silniku,ale i tak miał problem i zrobił troche sie namęczył ale dał rade byłem przy nim cały czas ,więc nie wiem jak to robi twój bardzo jestem ciekaw

Ford Mondeo 2.0 TDCI 130 KM
jarkmerk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2010, 12:30   #28
adrian-c
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: W-wa
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?

Tak sam. Za pierwszym razem zajęło mi to chyba ze 4 godziny - bo zanim coś zrobiłem to się zastanawiałem jak zrobić a się nie narobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)))

Co do podnoszenia silnika. Za pierwszym razem też się męczyłem, ale znalazłem rozwiązanie - całkowicie przez przypadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślę że o to Ci chodziło...

Problem stanowi rolka pośrednia gładka przykręcana do silnika (nr 3 na załączonym rysunku), która ze względu na długą śrubę oraz tuleję dystansującą od silnika, nie chce wyjąć bo jest za mało miejsca (miedzy silnikiem a błotnikiem). Rozwiązaniem jest jej rozebranie. Wystarczy płaski śrubokręt.
Od jednej strony rolki jest metalowa osłona na której wybite są numery i nazwy a od drugiej wspomniana tuleja. Trzeba odkręcić śrubę mocującą do silnika a potem włożyć śrubokręt między rolkę a osłonkę i podważyć w kilku miejscach tak żeby odskoczyła osłonka (z wyczuciem ale i zdecydowanie)
Po tym zabiegu mamy udzielnie 3 części:
- osłonkę
- rolkę
- tuleje
Teraz pozostaje wyjąć wszystko (nie stanowi to już problemu) i założyć nowe.

Mam nadzieję że wyjaśnienie jest zrozumiałe. Jeśli nie to mogę zrobić zdjęcia.
Z resztą części nie ma większych problemów co nie oznacza, że jest łatwo ale do zrobienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 469939.jpg (21.9 KB, 237 wyświetleń)
__________________
Mondeo 2.0 TDCI - 115KM, 120.000km, Ambiente
adrian-c jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2010, 12:46   #29
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?

Cytat:
Zamian koła pasowego na takie bez tłumika to raczej zły pomysł.
Gdyby takie było, to nawet chwili bym się nie zastanawiał. Może z benzynoweg silnika by pasowało??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2010, 13:27   #30
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?

Cytat:
Napisał jarkmerk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj powidz czy sam zmieniałes ten komplet i jak to robi mechanik bo mój podnosił silnik odkrecał poduszke przy silniku,ale i tak miał problem i zrobił troche sie namęczył ale dał rade byłem przy nim cały czas ,więc nie wiem jak to robi twój bardzo jestem ciekaw
witam ,podstawa to odkrecic alternator , potem to już z górki, do naciagania paska i napinacza nie potrzeba nawet specijalnego klucza , pasek sam sie naciagnie jak bedziesz dokrecał alternator, ja to robilem sam przez jakies 3 godziny ale teraz zrobil bym to w 1,5 godziny, najgorzej bylo odkrecic kolo pasowe, musialem poprosic druga osobe o przytrzymanie hamulca bo obracając kluczem obracalem wałem( 6 bieg i hamulec wystarczyl by sruby pósciły)
__________________
FORD MONDEO TREND FUTURA :esp,xenon, skóra ,alu 17,navi,tempomat, 6 biegów itd/ CRASH
MAZDA 6 , Mercedes w168 1.9
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
koło pasowe , mondeo mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.