Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2008, 09:25   #11
Młynek
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-05-2008
Skąd: Warszawa Ursus
Model: GALAXY
Silnik: 2.0 TDCi Duratorq 2.0L DOHC CR TC Dsl 143PS
Rocznik: 2008
Postów: 88
Domyślnie Re: Zaślepienie EGR-a

Wczoraj wreszcie zająłem się zaślepieniem EGR'a i już po robocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co prawda sam zawór był zawieszony w pozycji zamkniętej (od tego syfu) ale i tak wyciąłem blaszkę w kształcie uszczelki i na wszelki wypadek zaślepiłem.
Jak będe miał chwilkę zrobie zdjęcie poglądowe.
Na początku trzeba zdjąc osłonę na podszybiu (3 wkręty klucz "10") a następnie kluszem ampulowym (inaczej niektórzy nazywają iimbusowym) odkręcić 4 śróbki. Ja przed odkręcaniem zdjąłem też rurę gumową zasłąniająca nieco dostęp do zaworu, ale ta operacja nie jest niezbędna.
PO odkręceniu 4 śrób zawór EGR mamy w ręku ale trzyma się na wężyku od podciśnienia. Ja zsunąłem go "na chama". (tak samo później zakładałem)
Do zaślepienia zastosowałem blachę miedzianą (resztki z jakiejś obróbki dachu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Postawiłem zawór na blasze, odrysowałem kształt taki jak uszczelka, a następnie wyciąłem nożycami do blachy. Następnie wkrętarką i wiertłem "8" wywierciłem otwory pod śruby i silikonem do wysokich temperatur posmarowałem blachę z obu stron.
Później pozostaje już tylko skręcenie wszystkiego i po robocie.

Przy okazjio sprawdziłem omomierzem rezystancję N75 i okazało się że jest padnięty 27 OMÓW, podczas gdy norma ponoć wynosi od 14 do 20, także upewniłem się co do moich wcześniejszych przypuszczeń i już zamówiłem tą część.

__________________
Regulamin $23
Młynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2008, 21:17   #12
n owicjusz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: BRUKSELA/rOPCZYC
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 497
Domyślnie Re: Zaślepienie EGR-a

Udalo sie.ERG zaslepiony ,kolektor ssacy wyczyszczony(nie wiem jak mi jezdzil wczesniejszy wlasciciel chyba lubil PSJ otwory nie byly wieksze jak 1 cm. teraz auto ma nowe ja az sie zlaklem jak rwie).Jak zimne to kopci jak stary diesel,a poza tym OK.
Pozdrawiam.
__________________
Scorpio '89 2.9 12V6 4X4 do zabawy
Sierra '92 automat
n owicjusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 19:05   #13
gregmaz
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-08-2008
Skąd: pow. cieszyński
Model: STYLE
Silnik: 1,9 TDI 90 KM
Rocznik: 1999
Postów: 169
Domyślnie Re: Zaślepienie EGR-a

Panowie co z Waszymi obietnicami z wcześniejszych postów. Miały być zdjęcia poglądowe a tu nic.
gregmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 19:58   #14
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie Re: Zaślepienie EGR-a

Panowie była już tu na forum dyskusja na temat zaślepienie EGRa.
I o ile w benzynie ma to jakiś sens (sam zaślepiałem), to w tdi-kach podobno nie jest to najlepszy pomysł.
Chodziło m.in. o turbinkę.
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 20:59   #15
bodzior
ford::advanced
 
Avatar bodzior
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Trzebiatów
Model: Sharan
Silnik: 1.9 TDI AFN
Rocznik: 1998
Postów: 249
Domyślnie Re: Zaślepienie EGR-a

Cytat:
Napisał n owicjusz
Udalo sie.ERG zaslepiony ,kolektor ssacy wyczyszczony(nie wiem jak mi jezdzil wczesniejszy wlasciciel chyba lubil PSJ otwory nie byly wieksze jak 1 cm. teraz auto ma nowe ja az sie zlaklem jak rwie).Jak zimne to kopci jak stary diesel,a poza tym OK.
Pozdrawiam.
Jak tobie się udało odkręcić kolektor? Tam jest takie fatalne dojście
__________________
Nie daję łapówek i nie biorę łapówek ale zawsze można się ze mną dogadać.
bodzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2009, 20:53   #16
kristoof
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Galaxy Mk1
Silnik: 2.0 + LPG
Rocznik: 1995
Postów: 100
Domyślnie Re: Zaślepienie EGR-a

Pagob mógłbyś napisac jak sie zabrac za EGR w 2.0 i gdzie go zlokalizowac no i jak mozesz to jaki efekt przyniosło zaślepienie,silnik mam z gazem, czy to nie wadzi przypadkiem? pozdrawiam :fcp26
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24
kristoof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2009, 21:59   #17
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie Re: Zaślepienie EGR-a

kristoof, tu masz link do mojego tematu:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

EGR jest z tyłu silnika, (za krokowcem) - taki bączek z metalową kopułką, do którego dochodzi metalowa rurka od kolektora wydechowego widoczna z przodu silnika (idź "za nią" a dojdziesz do EGRa).

Jeśli zawór masz sprawny, to na wyłączonym silniku wystarczy odpiąć wąż sterujący od podciśnienia i zawór unieruchomisz w pozycji "zamknięty" i po sprawie. Wężyk najlepiej czymś zatkać-zabezpieczyć (ja tam wkręciłem śrubkę).
Gaz tu nie ma znaczenia, po prostu nie będzie ci waliło spalinami na dolot.
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2009, 22:53   #18
kristoof
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Galaxy Mk1
Silnik: 2.0 + LPG
Rocznik: 1995
Postów: 100
Domyślnie Re: Zaślepienie EGR-a

dzieki bardzo za odpowiedz :fcp26 jak bede miał chwile to sprobuje cos z tym zrobic, i tak czeka mnie czyszczenie krokowca (oborty czasami faluja :fcp5 ) wiec beda dwie pieczenie :fcp22
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24
kristoof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2010, 19:26   #19
gregmaz
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-08-2008
Skąd: pow. cieszyński
Model: STYLE
Silnik: 1,9 TDI 90 KM
Rocznik: 1999
Postów: 169
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR-a

Tydzień temu zaślepiłem mojego EGR. Po tym zabiegu odczułem wyraźny przyrost mocy w dolnym zakresie obrotów 1500-2000. Ponadto na razie nie stwierdziłem innej różnicy ale przynajmniej silnik teraz oddycha czystym powietrzem.
gregmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2012, 21:51   #20
mallo12
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2012
Model: mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 34
Post Odp: Zaślepienie EGR-a

Cytat:
Napisał gregmaz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tydzień temu zaślepiłem mojego EGR. Po tym zabiegu odczułem wyraźny przyrost mocy w dolnym zakresie obrotów 1500-2000. Ponadto na razie nie stwierdziłem innej różnicy ale przynajmniej silnik teraz oddycha czystym powietrzem.
A ja chciał bym się podzielic moimi doświadczeniami.Zaślepiłem dwa dni temu i owszem poczułem trochę się lepiej zbiera ,ale jest też efekt uboczny daje się usłyszec dośc głośne gwizdanie turbinki po demontażu zaślepki wszystko wraca do normy zawór nie jest sterowany elektronicznie.
Tak więc chciał bym się zapytac dlaczego się tak dzieje no i czy przez takie coś mogę zajechac turbinkę,albo czy jak zrobię otwór w zaślepce to pomoże

Ostatnio edytowane przez mallo12 ; 12-03-2012 o 22:03
mallo12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.