Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2019, 14:13   #1
Kaipik
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk 2
Silnik: 1,6 TdCi 90 km
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Focus MK 2 1.6 TdCi 90 km

Witam Panowie!
Wreszcie udało zakupić mi się moje pierwsze auto, a jest nim Focus mk 2 1,6 tdci 90 km z 2009 r. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W związku z tym kieruje pytanie do doświadczonych forumowiczów. Co powinienem na samym początku wymienić, czym się kierować przy zakupie elementów eksploatacyjnych (polecacie jakiś konkretnych producentów)? Zakładam, że na początek muszę wymienić wszystkie filtry (kabinowy, paliwa, powietrza, oleju), olej i chyba rozrząd. Coś jeszcze koniecznie powinienem wymienić na samym początku, żeby móc cieszyć się bezawaryjną jazdą? Gdzie najlepiej zamawiać części (gdzie są najtańsze)?
Z góry dzięki wszystkim za pomoc!

Kaipik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 06:56   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,545
Domyślnie Odp: Focus MK 2 1.6 TdCi 90 km

Poza tym co wymieniłeś niech mechanik spojrzy na ogólny stan samochodu (hamulce, zawieszenie), bo tak "dla pewności" to mógłbyś cały samochód na nowy wymienić. Nie ignoruj po prostu dziwnych dźwięków, możesz dokupić sobie kabel ELS27 albo Viakena ELM327 STN1170 to będziesz miał możliwość odczytania błędów komputerem ze wszystkich modułów (uniwersalne interfejsy się nie sprawdzają).
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2019, 07:18   #3
Kaipik
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk 2
Silnik: 1,6 TdCi 90 km
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus MK 2 1.6 TdCi 90 km

Wielkie dzięki za odpowiedź!
A wiesz może, jak tu jest z rozrządem tzn. czy jest pasek czy łańcuch? Rozrząd wymieniony był jakieś 40k km temu więc jeżeli byłby łańcuch to chyba nie ma sensu wymieniać go z powrotem.
A jak jest z olejem w skrzyni biegów? Trzeba ją wymieniać, czy to jest ten sam olej co do silnika?
Jeżeli napisałem jakąś głupotę to proszę o wyrozumiałość. Dopiero zaczynam swoją przygodę z motoryzacją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kaipik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2019, 07:34   #4
Peter841
FCP member
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-03-2019
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus MK2 Kombi
Silnik: 1,6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008r.
Postów: 57
Domyślnie Odp: Focus MK 2 1.6 TdCi 90 km

Posiadam ten sam model ale z 2008r. Mój jest bez DPF twój już raczej z DPFem ale koledzy z forum mogą Ci to sprawdzić rozszyfrujac numer VIN. To co wymieniles to jak najbardziej wymienić. Co do rozrządu to czy napewno jesteś pewny czy był wymienian,, każdy tak mówi jak sprzedaje" dla swietego spokoju możesz wymienić.
Olej w silniku a skrzynia jest inny. Do silnika 5W30. Ale jest na forum już temat poruszony więc na spokojnie poczytasz.
Peter841 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2019, 11:43   #5
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Focus MK 2 1.6 TdCi 90 km

To jeszcze podaj przebieg i VIN. Będzie można sprawdzić co już było wymieniane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście, że podłączenie kompa to podstawa - mogą wyjść różne rzeczy.
Tanie części są na szrocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Za mniej drogimi trzeba się porozglądać i tyle.
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2019, 16:01   #6
Kaipik
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk 2
Silnik: 1,6 TdCi 90 km
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus MK 2 1.6 TdCi 90 km

Mój też ma datę produkcji z 2008, pierwsza rejestracja w 2009.
Co do oleju to już ogarnąłem, że ma być 5w30 - planuje lać olej Formuła F (nie mam pojęcia czy to dobry wybór, ale jak to olej forda to chyba powinno być ok).
A orientujecie się, czy ten olej w skrzyni też trzeba wymieniać? Może ktoś kojarzy jakiś post z tutorialem jak go wymienić?
VIN: WF0PXXGCDP8A59363
Przebieg: 217k
Kolega wcześniej polecał kabel do podpięcia, ale nie wiem czy dam rade wywnioskować cokolwiek nawet jak wyskoczą jakieś błędy - zastanowię się nad jego zakupem.
Kaipik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2019, 17:20   #7
majtol88
ford::advanced
 
Avatar majtol88
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 246
Domyślnie Focus MK 2 1.6 TdCi 90 km

Jeszcze przychodzi mi na myśl śruba z sitkiem w przewodzie turbo, ale ja mam wersje 109KM i rok 2007, wiec nie jestem pewny czy u Ciebie tez występuje. Może niech ktoś mądrzejszy się wypowie. Ja u siebie przy wymianie filtrów, oleju i zrobieniu rozrządu odrazu kazałem te sitko wyrzucić.
Co do oleju w skrzyni to jeśli się orientuje dobrze to Ford nie przewiduje wymiany, ale się da to zrobić bo poprzedni właściciel w moim wymienił ( stwierdzam tak na podstawie faktury i opisu napraw).
Co do oleju silnikowego to ja leje Motula 913D i nie mam żadnych problemów.

Ostatnio edytowane przez majtol88 ; 15-05-2019 o 17:23
majtol88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2019, 19:18   #8
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Focus MK 2 1.6 TdCi 90 km

Wymiana oleju w skrzyni w warsztacie nie jest jakoś specjalnie kosztowna (pomijając ASO) i lepiej to zrobić z podnośnika.
Zakup kabla to nie jest jakiś specjalny wydatek (wielu tu pracuje na własnoręcznie przerobionych), ale przecież pewnie znajdzie się ktoś kto w W-wie podłączy swój i sczyta błędy.
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.