Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2013, 18:07   #401
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Dokładnie nie można porównywać SUVa z kompaktem...
W moim przypadku muszę mieć wyższe auto z 4x4 bo inaczej nie dojechałbym w zimę do domuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poza tym częste wypady na narty dyskwalifikują każdy kompakt nawet te z 4x4. Liczy się jeszcze prześwitGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ta wypowiedź dla mnie jest kwintesencją. Jak porównywać to, że kuga ma cenę mondeo. Jeśli potrzebuję szybkiego samochodu na długie trasy to kugi nie wezmę. Jeśli chcę spokojnie w zimie dojechać przez pole do asfaltu to raczej mondek wisiałby już dawno i uroczo kręcił przednimi kołami.

Ale dyskusja jest urocza i umila czas oczekiwania na odbiór samochodu. Ponad pół roku minęło. Samochód się wyprodukował i jeszcze musi dojechać do PL i przejść proces rejestracji. Tak z miesiąc lub coś koło tego liczę.

I nie ma znaczenia, że nie ma kontrolki poziomu płynu w spryskiwaczach i że nie pokazuje nazw piosenek odtwarzanych przez bt. Nic to, że plastiki na podszybiu mogą uciąć palec a podsufitka w okolicach przednich lampek zwisa jak w maluchu. Po takim czasie oczekiwania to będzie cudo że będzie.

vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2013, 20:07   #402
Gostek_
ford::average
 
Avatar Gostek_
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: była Kuga, jest Audi Q7
Silnik: było 2.0 TDCI, jest 3.0 TDI
Rocznik: był 2009, jest 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

A ja już się z SUV-a nie chcę przesiadać. Kupiłem częściowo przypadkiem bo przez to mam większy kredyt ale nie żałuję. Może nie jest tak pojemny jak Mondeo, pali też pewnie ciut więcej ale za to po wertepach śmigam aż miło. Na polskie drogi taka opona to skarb. I akurat ja się nie boję, że rozwalę sobie jakiś plastik pod spodem.
Gostek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 08:41   #403
Miraks
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Model: Kuga 4x4 / Insignia
Silnik: 2.0 TDCi / 2.0 CDTI
Rocznik: 2010 / 2012
Postów: 138
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Ja do Kugi przesiadłem się z mondeo mk4 i bynajmniej nie czuję dyskomfortu w czasie jazdy - wręcz przeciwnie, Kugą jeździ mi się lepiej, lepsza pozycja za kierownicą, jest zwinniejsza, zwrotniejsza. Jedyny minus to taki, że wnętrze mondeo było wykonane z lepszych materiałów i było dużo ładniejsze. Bagażnik w Kudze mały fakt, ale dwa razy do roku 3- osobowa rodzina się pakuje bez problemu. Dla większych rodzin, fakt potrzeba auta co najmniej klasy XC60 czy CX7.
Miraks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 08:52   #404
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Dokładnie nie można porównywać SUVa z kompaktem...
W moim przypadku muszę mieć wyższe auto z 4x4 bo inaczej nie dojechałbym w zimę do domuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poza tym częste wypady na narty dyskwalifikują każdy kompakt nawet te z 4x4. Liczy się jeszcze prześwitGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prześwit:

Kuga - 170mm
CR-V - 165mm (poprzednia tylko 155mm)
RAV4 - 184mm

Skoda Superb 4x4 - 174mm (nie ma co porownywac kompaktow, bo sa wyraznie tansze)

Pytania Lep?

Miraks - Kuga nie ma lepsza pozycje za kierownica niz Mondeo MK4 - siedzi sie w niej wyzej, i to jest zupelnie inna sprawa.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 09:14   #405
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Witam. Jada do nas jakies zamowione kugi? Ma ktos jakies info bo jeszcze troche i facelifting nas obejmie haha
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 11:17   #406
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Miraks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bagażnik w Kudze mały fakt, ale dwa razy do roku 3- osobowa rodzina się pakuje bez problemu. Dla większych rodzin, fakt potrzeba auta co najmniej klasy XC60 czy CX7.
bagażnik w nowej troszkę urósł więc czteroosobowa rodzina na wakacje pakuje się bez problemu - przetestowałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prześwit:

Kuga - 170mm
CR-V - 165mm (poprzednia tylko 155mm)
RAV4 - 184mm

Skoda Superb 4x4 - 174mm (nie ma co porownywac kompaktow, bo sa wyraznie tansze)
poprawka - Kuga ma 192mm prześwitu

jeżeli ktoś lubi Forda to Mondeo z większym prześwitem nie znajdzie, Ford już to na pewno przekalkulowałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 11:54   #407
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

mierzyles? sprawdz. mozesz sie zdziwic.

Mondeo nie ma 4x4, wiec to nie konkurencja dla Kugi w porownaniu sedan/kombi vs SUV.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 12:00   #408
Miraks
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Model: Kuga 4x4 / Insignia
Silnik: 2.0 TDCi / 2.0 CDTI
Rocznik: 2010 / 2012
Postów: 138
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bagażnik w nowej troszkę urósł więc czteroosobowa rodzina na wakacje pakuje się bez problemu - przetestowałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja uwaga odnośnie małego bagażnika dotyczyła starej Kugi, bo taką jeżdżę. Większy bagażnik to niewątpliwie jedna ze zmian na plus w nowej Kudze. Podajcie co jeszcze uważacie za zmianę na plus w Kudze II, bo dla mnie na plus zmieniło się wnętrze tego auta.
Miraks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 12:13   #409
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

- lepiej wyciszone wnetrze
- nieporownywalnie lepiej wykonane wnetrze
- wiecej miejsca z tylu
- wiekszy bagaznik do ktorego latwiej wkladac rzeczy
- aktywny tempomat
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 12:18   #410
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mierzyles? sprawdz. mozesz sie zdziwic.

Mondeo nie ma 4x4, wiec to nie konkurencja dla Kugi w porownaniu sedan/kombi vs SUV.
1. przynajmniej podałem dane fabryczne
2. co niektórzy porównują dzięki czemu dokonują wyboru
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.