Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2009, 09:01   #1
malwina
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-08-2009
Model: ford focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 14
Domyślnie siłownik centralnego zamka lewy tyl wymiana

Uszkodzony siłownik c z lewy tyl focus 1,8 TDDI 2000 rok. Wymnienilem bezpiecznik i tylko raz z pilota lub zamka zamykają sie drzwi / oprócz lewy tył/ Dotarlem zdejmując poszycie do siłownika. Proba wypięcia wtyczki z silownika niestety ale nie udana. Myślalem że jak odlącze to przynajmniej 3 drzwi i klapa bedą chodzić. Szarpałem ale spasowalem. Co dalej? Jak wymontować ten silownik i gdzie i jaki kupić model siłownika. Oczekuję na poradę.
Pozdrawiam

malwina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2009, 10:27   #2
malwina
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-08-2009
Model: ford focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 14
Domyślnie Odp: siłownik centralnego zamka lewy tyl wymiana

Witam ponownie.
Czy naprawdę nikt nie wymieniał siłownika centralnego zamka w drzwiach ? Przypuszczam że napewno tak - oczekuję na podpowiedż na zadane pytania.
Pozdrawiam
malwina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2009, 10:59   #3
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: siłownik centralnego zamka lewy tyl wymiana

Wtyczkę od zamka zdejmiesz naciskając ją na końcu (tam gdzie wchodzą do niej przewody) od strony poszycia drzwi. Wtyczka pewnie jest zawinięta cała taśmą izolacyjną, spróbuj nacisnąć jakimś śrubokrętem żeby przerwać tę taśmę, ciężko jest to zdjąć ale się da. Jeśli tylko odłączysz wtyczkę to chyba nic Ci nie da. Bo to będzie to samo co miałbyś te drzwi po prostu otwarte na oścież, czyli zamki zamkną się i zaraz się otworzą, ale możesz spróbować. Zamek możesz sobie kupić jaki dostaniesz aby do Focusa. chyba że masz zamki z podwójnym ryglowaniem to wtedy wypadałoby kupić taki sam, natomiast jeśli masz zwykły to nie robi różnicy.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 18:46   #4
malwina
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-08-2009
Model: ford focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 14
Domyślnie Odp: siłownik centralnego zamka lewy tyl wymiana

Witam ponownie. Informuję że juz po wszystkim. Jest OK. 1.Poczytać Poradnik Ford autor Dieter Korp. Informacje podane w jezyku zrozumiałym dla amatora majsterkowicza. 2. odłaczamy akumulator. 3. Ja miałem przepalony bezpiecznik c.z. 20A - aby się do niego dobrać - odkręć 2 srubki 7 / klucz nasadowy / obróc skrzynkę i z tyłu toto własnie jest.4.Czytajac poradnik wiedziałem jak zdemontowac poszycie drzwi. Banalnie proste. Ja miałem tylko problem ze spinką klamki., ale drucik z haczykiem sprawę załatwił. Teraz miałem wszystko na widoku. Wkrętarka z końcówką amplową odkreciła siłownik, dalej z poradnika - wiedza - demontuję klamkę rozłączam te elementy. Wreszcie wyjmuję wtyczkę z siłownika. Kto to wymyślił. Maja wiedza - że żaden uniwersalny siłownik do focusa nie pasuje - smarowanko WD 40 kilkanaście razy aż poskutkowało. Montaż w kolejności odwrotnej. Zarobiłem podobno około 450 zł. Czas 20 min nie licząc pobytów na forum i czytaniu poradnika. Polecam poradnik. Moge podesłać jak ktos ma ochote. Plik pdf 48 MB. Kolego moons - dzięki za wsparcie.
malwina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 19:44   #5
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: siłownik centralnego zamka lewy tyl wymiana

Cytat:
Napisał malwina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego moons - dzięki za wsparcie.
Proszę bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . dobrze że WD pomogło ale raczej nie spodziewaj się jakiś bardzo długotrwałych skutków, prędzej czy później pewnie ten zamek do Ciebie wróci, niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 14:31   #6
se@1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-10-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: siłownik centralnego zamka lewy tyl wymiana

Witam .
W moim Fousie jest ten sam problem co u malwiny lecz prawdopodobnie w drzwiach od kierowcy. próbuje zamknac z pilota to otwierają sie z powrotem az do momentu gdzie c.z. przestanie zaskakiwac i zamykam pokolei drzwi od srodka. Denerwuje mnie to już za mocno próbowalem dojsc do silownika bo czytalem wczesniej inne fora lecz nigdzie nie mieli opisane co i jak . Malwina proponowal ze przesle poradnik jak to mozna naprawic i ja bym poprosil jesli to jest jeszce mozliwe spróbuje sam naprawic bo jak napisano wczesnie mozna dużo zaoszczedzić. pozdrawiam i czekam na e-maila od malwiny
se@1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 17:02   #7
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: siłownik centralnego zamka lewy tyl wymiana

Cytat:
Napisał se@1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
......... Malwina proponowal ze przesle poradnik jak to mozna naprawic ...
To jest książka o Focusach D. Korpa, a nie poradnik, jak naprawić centralny.

Cytat:
Napisał se@1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....próbuje zamknac z pilota to otwierają sie z powrotem...
Qrde, ja mam tak samo, ale wtedy, gdy temperatura spada poniżej 0 (przy zamykaniu kluczykiem jest to samo). I jeszcze dodatkowo, gdy w dzień jest cieplej, to zamyka normalnie, a jeżeli w nocy jest przymrozek, to rano drzwi są otwarte ! Też podejrzewam zamek drzwi kierowcy, gdyż kluczykiem mogę z tej strony wszystkie drzwi zamknąć, lecz otworzyć nie można. Chyba odżałuję 500 zł i kupię nowy zamek. Gorzej będzie, jak moje podejrzenia nie sprawdzą się.
Pozdrawiam.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 17:07   #8
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: siłownik centralnego zamka lewy tyl wymiana

Mogą też być gumki w mikro stykach które siedzą w zamkach. Albo się zrywa gumki albo wymienia mikrostyk. Na forum focusa jest dokładny opis co i gdzie trzeba wyjąć.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 22:43   #9
sebarave
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 12-07-2011
Skąd: Szydłowo
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 1
Lightbulb Odp: siłownik centralnego zamka lewy tyl wymiana

Jako że sam szukałem informacji na temat wymontowania zamka z drwi w FOCUSie MK1 .. postanowiłem przedstawić swoje doświadczenia. Demontowałem zamek tylnych drzwi i na ich podstawie opowiem co i jak robiłem. Generalnie aby wymontować zamek niestety musimy odkręcić klamkę. Samo odkręcenie nie stanowi problemu trochę gorzej jest z ponownym zamontowaniem ale to też da się zrobić. Zanim zacznę powiem tylko że wspominany poradnik generalnie jest za mało szczegółowy i dwoma słowami DO DUPY !!! Na jego podstawie za wiele nie zrobicie chyba że znacie się na mechanice i nie potrzebujecie tegoż poradnika aby naprawić swojego FOCUSa MK1. Zaczynamy! Odkręcamy wszystkie śrubki dookoła boczku (tapicerki) drzwi... potem 1 śrubka pod okrągłą pokrywką tam gdzie wewnętrzna klamka no i zostaje nam podważenie klapki która jest w rączce do zamykania drzwi.. po podważeniu (ja to zrobilem nożykiem do obierania ziemniaków) dostajemy się do dwóch najmocniej dokręconych śrub.. no i mamy boczek. Od razu zaznaczam że wszyscy mówią o odłączaniu akumulatora.. ja tego nie zrobiłem i nic złego się nie stało... Przy zdejmowaniu boczka polecam pociągnąć wewnętrzną klamkę i schodzi łatwo.. odłączamy kabelek od elektrycznych szyb.. (nie mam pojęcia jak wygląda demontaż z korbką...???). No i mamy nasz wybebeszony boczek.. odkładamy.. i delikatnie odklejamy gąbeczkę okalającą górną część zamka i boczną też.. ja lekko pociągałem i przecinałem nożykiem tą kleistą smolistą masę uszczelniającą. Już prawie mamy dostęp do zamka. Następnie kluczykiem TORX odkecamy 2 małe śrubki trzymające taka krótką prowadnicę do szyby.. ja odkręciłem tylko trochę i podniosłem w górę i wyjąłem tą prowadnicę. Teraz odkręcamy w śruby TORX klamki .. do odkręcenia jednej z nich przyda się dłuższy śrubokręt... Po odkręceniu klamki odkręcamy zamek od zewnętrznej krawędzi drzwi są 3 śruby na śrubokręt krzyżakowy. Teraz pociągamy klamkę zewnętrzną jednocześnie ściskając od wewnątrz czpień klamki i powinna wyjść .. Klamkę zewnętrzną przesuwa się .. widziałem że już wcześniej dokładnie to było opisywane więc już nie będę się rozpisywał... potem to co zostanie wyciągamy razem z zamkiem... Uważamy na taki jasny plastik w klamce zewnętrznej żeby nie zaginął i nie wpadł do wnętrza drzwi !!! Jak już wyjmiemy zamek możemy lekko podważyć plastikową osłonkę cięgna żeby wyszła z widełek .. potem przekręcamy cięgno w dół (linkę z kółeczkiem jak w rowerze przy hamulcu ręcznym) i wyciągamy "kołek". Co do odłączenia klamki zewnętrznej to też prosta sprawa. Jak już mamy wyciągnięte wszystko przekręcamy plastikowy czpień w lewo i wychodzi nam z "ucha". Mamy zamek w rękach.. wywalamy i bierzemy działający.. najlepiej sprawdzić podpinając tylko do wtyczki ., a wtyczkę tak jak we wcześniejszych postach odpina się wciskając przy kabelkach. na samym początku od zewnętrznej strony... No więc jak już sprawdziliśmy że nasz wymienny zamek działa .. wpinamy plastikową część klamki zewnętrznej.. wkładamy linkę na miejsce ... no i powoli wkładamy klamkę zewnętrzną w jej otwór. Zwracamy uwagę na zewnętrzne uszczelki żeby były na miejscu bo inaczej bedzie trzeba od nowa zakładać klamkę. Klamkę wkładamy od strony zawiasów drzwi potem wkładamy część od zewnętrznej.. i zeby to wcisnąć mysimy od wnętrza drzwi podnieść żelazną klapkę klamki w górę ... jak zaskoczy możemy przykręcić od wnętrza klamkę zewnętrzną przykręcamy zamek na krawędzi. Nie zapomnijcie o prowadnicy do szyby !!! Podpinamy wtyczkę i testujemy klamkę, zamek, i centralny zamek.. jak działa zaklejamy gąbeczkę i zakładamy boczek - podpinamy przełącznik podnoszenia szyby. Przykręcamy boczek.. pamiętając aby 2 śruby które są w uchwycie otwierania drzwi przykręcić mocno - solidnie.. Na koniec wkręcamy śrubkę w klamce wewnętrznej .. Zakładamy zaślepkę okrągłą .. i GOTOWE !!! Mam nadzieję że mój opis pomoże. Mi to wszystko zajęło 4h ale wiele rzeczy robiłem na czuja.. W sumie ok 1-2h powinno to zająć jeśli ma się odpowiednie narzędzia.. Powodzenia
sebarave jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2012, 19:09   #10
CO_TO
ford::average
 
Avatar CO_TO
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 04-03-2012
Skąd: Łódź
Model: Focus MKII
Silnik: 1,6 100km benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 102
Thumbs up Odp: siłownik centralnego zamka lewy tyl wymiana

Właśnie szukałem jakichś wskazówek jak wymontować zamek. Dzięki za opis poszło jak po maśle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Temat już stary ale dorzucę jeszcze kilka zdjęć z tej operacji może się to komuś przyda. Pozdrawiam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Klamka.JPG (51.9 KB, 295 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Klamka1.JPG (61.6 KB, 281 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Prowadnica szyby.jpg (84.7 KB, 286 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zamek.jpg (73.8 KB, 309 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zamek11.jpg (63.2 KB, 330 wyświetleń)
CO_TO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.