Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2013, 12:52   #1
Sebastian8844
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-03-2013
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 29
Domyślnie duratec 1.8 benzyna gaz bierze olej przyczyna ?

Witam. mam problem z olejem w mondziaku, wymieniłem olej w kwietniu i jakiś czas nic, wszystko ok a teraz bierze olej jak zły, nie mogę okreslić ilości póki co bo zalałem i zobaczę ile zje ale będzie coś na poziomie 1l na 100km.
olej mam mannol classic 40w-10 semi-sintetic bo taki polecił sprzedawca. Ciekaw jestem co może być przyczyną, mam niby ślady oleju na tych saniach z prawej strony no i widać ze coś tam cieknie po silniku od strony właśnie od strony paska. myślałem o wymianie taj uszczelki pod tą pokrywą boczną ale nie mogę znaleźć nigdzie.
Dodatkowo jak się nachylę nad silnikiem w okolicy przewodu od filtra powietrza to słychać co jakiś czas taki pusty dźwięk. Ktoś mi powiedział ze może być odma zapchana i dlatego tak gubi ale wolę się poradzić tutaj.
Dodatkowo auto miało miesiąc temu wymienione świece i przewody bo na ciepłym silniku skakały obroty, jakiś czas było ok, a teraz czasami znów tak jest.

Gdybym wymienial tą uszczelkę boczną to chciałbym zrobić coś z napinaczem paska bo grzechocze czasami, co polecacie? cały napinacz czy samo kółko? jakich firm, żeby cena była w miarę a dobrej jakości?

Da się jakoś sprawdzić pompe klimy? bo zbiorniczek mam zimny a się nie załącza. zdjąłem nadkole i po włączeniu klimy sprzęgiełko nie zaskakuje, przy kręceniu ręką w pewnym momencie stawia opór i znów idzie lekko.

Sebastian8844 jest offline  
Stary 08-10-2013, 17:34   #2
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: duratec 1.8 benzyna gaz bierze olej przyczyna ?

Znikanie oleju = wymiana pierścieni + uszczelniaczy zaworowych
Nie włączanie się kompresora = sprzęgło w nim nie łapie
Wyciek oleju = nieszczelności lub rozlany olej od wlewu

Przeglądnij dokładnie forum, bo jest pełno info w tych kwestiach

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 10-10-2013 o 11:05 Powód: Literówki itd ;)
bolek-tarnow jest offline  
Zamknięty Temat

Tagi
mk3 , mondeo , olej



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.