Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2013, 13:15   #551
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał grzefu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ufff uspokoiłeś mnie. Ja też na to nie wpadłem aby zobaczyć jak składają się lusterka ( nie znalazłem tez w sieci żadnego filmiku ani zdjęcia).

Tak przy okazji, strasznie żałowałem, że nie ma w Polsce wersji z benzynowym 2.0 Ecoboostem (jest w Escape), bardzo chwalony przez użytkowników w USA. Boję sie trochę o moc mojego przyszłego 1,6 :/
To zależy, czy wziąłeś 150 czy 182 KM? Jeśli 150 to jeździ świetnie i jest nadzwyczaj cichy i dynamiczny. 182 KM jest mułowaty, pali dużo a tylny napęd hałasuje (sądzę, że to jego zasługa, że w samochodzie jest dużo głośniej niż w przednionapędowym). Można się przyzwyczaić ale jest to spore rozczarowanie.

vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 13:28   #552
grzefu
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-09-2013
Skąd: Gliwice
Model: Kuga Titanium
Silnik: 2,0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
To zależy, czy wziąłeś 150 czy 182 KM? Jeśli 150 to jeździ świetnie i jest nadzwyczaj cichy i dynamiczny. 182 KM jest mułowaty, pali dużo a tylny napęd hałasuje (sądzę, że to jego zasługa, że w samochodzie jest dużo głośniej niż w przednionapędowym). Można się przyzwyczaić ale jest to spore rozczarowanie.
To czeka mnie niestety rozczarowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wziąłem 182 KM w automacie. 150 KM wydawało mi sie za mało na tę masę. Zauważyłem właśnie, że spalanie będzie spore w mojej wersji, ale byłem gotów płacić za te 30 ekstra KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tym bardziej nie mogę wybaczyć Fordowi, że nie wprowadził wersji 2.0 na nasz rynek. Mam nadzieję, że jakoś ogarnę ten motor, i tragedii nie będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie musze Suvem szaleć, ważne, żeby od czasu do czasu był w stanie wyprzedzić TIRa na DK11, i osiągnął w miarę szybko maksymalną dopuszczalną prędkość na autostradzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzefu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 13:56   #553
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał grzefu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ale byłem gotów płacić za te 30 ekstra KM
Zjada je automat, masa i 4x4
Jedyne co pozostaje to chip
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 14:46   #554
jacektp
ford::average
 
Avatar jacektp
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-07-2013
Skąd: Kraków
Model: Kuga II
Silnik: 1,6 (180KM)
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
To zależy, czy wziąłeś 150 czy 182 KM? Jeśli 150 to jeździ świetnie i jest nadzwyczaj cichy i dynamiczny. 182 KM jest mułowaty, pali dużo a tylny napęd hałasuje (sądzę, że to jego zasługa, że w samochodzie jest dużo głośniej niż w przednionapędowym). Można się przyzwyczaić ale jest to spore rozczarowanie.
Co do osiągów nie chcę się spierać ale ja nie słyszę żadnego hałasu od tylnego napędu? Tylne koła są odłączane dość szybko po ruszeniu.
Może masz coś niesprawne w napędzie i dlatego hałasuje (i może dlatego też jest mułowaty bo ma stałe 4x4 ??)
jacektp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 15:57   #555
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał jacektp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do osiągów nie chcę się spierać ale ja nie słyszę żadnego hałasu od tylnego napędu? Tylne koła są odłączane dość szybko po ruszeniu.
Może masz coś niesprawne w napędzie i dlatego hałasuje (i może dlatego też jest mułowaty bo ma stałe 4x4 ??)
Taka możliwość istnieje. Ale mogę być też przewrażliwiony. W instrukcji jest informacja aby nie patrzyć na spalanie przez pierwsze 3000 km. Dopiero 900 km na liczniku więc zobaczymy. Ponadto założyłem nowe zimówki więc też się muszą trochę dotrzeć. Po prostu stwierdzam, że porównując z 2x4 kolegi, jest głośniejszy, szczególnie jak się przyciśnie do końca to wysokie obroty dają po uszach.

Co do włączonego napędu, to piktogram pokazuje różne rzeczy. Czasami pokazuje ruszanie praktycznie z tylnym napędem i długo trzyma na wszystkich kołach a potem dopiero pokazuje tylko przód. Czasami rusza z przednim napędem i tak jedzie. Jak na razie drogi są suche więc to raczej nie utrata przyczepności. Możliwe, że tak po prostu ta "animacja" działa.

Osiąganie prędkości 150-170 km/h nie jest problemem (szybciej nie jechałem), ale jazda 120-130 to najprzyjemniejsza rzecz. Sądzę, że wszyscy czekamy na pierwsze śniegi aby zobaczyć jak się jeździ naszymi Kugami.

Ostatnio edytowane przez vpw ; 29-10-2013 o 16:00
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 17:27   #556
grzefu
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-09-2013
Skąd: Gliwice
Model: Kuga Titanium
Silnik: 2,0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zjada je automat, masa i 4x4
Jedyne co pozostaje to chip
Przy chipie traci się gwarancję, prawda ? Dobrze, że część z was pozostawia mi nadzieje, że aż takiej tragedii nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozostaje mi czekać cierpliwie do lutego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzefu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 18:34   #557
Qga
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2009
Model: Kuga 4x4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: był2009 jest2014
Postów: 25
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał grzefu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozostaje mi czekać cierpliwie do lutego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A kiedy zamowiles samochod?
Qga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 19:42   #558
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

mysle ze odbierzesz ja w styczniu juz bo ponoc przyspieszyli troszke w fabryce i to oczekiwanie marzec-listopad juz nie bedzie mialo miejsca
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 21:18   #559
Gostek_
ford::average
 
Avatar Gostek_
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: była Kuga, jest Audi Q7
Silnik: było 2.0 TDCI, jest 3.0 TDI
Rocznik: był 2009, jest 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Traci się gwarancję jak się matoły z ASO zorientują, jak coś Ci padnie i podjedziesz żeby wgrali oryginał to będzie dobrze. Swoją drogą 1,6 i 182 KM - jakoś nie widzę tu tego chipa...
PS. U mnie w 2.0 TDi po chipie jest duuuuża różnica ale ASO jeździło i nikt się nie zorientował. Matoły i tyle.
Gostek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2013, 07:43   #560
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Gostek_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą 1,6 i 182 KM - jakoś nie widzę tu tego chipa...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lub
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.