Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2013, 21:53   #1
thomas4154
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-08-2009
Model: transit
Silnik: 2.5 TD +2.2 TDCI
Rocznik: 1996 + 2006
Postów: 27
Domyślnie dziwne stukanie w silniku

witam .mam maly problem ze swoim busem a mianowicie chodzi o silnik.jadac autostarada w niemczech zaczelo mi stukac delikatnie w silniku ,z kazdym przejechanym kilometrem stuk stawal sie robic silniejszy( ale jak dawalem na luz i spadaly obroty to stuk byl slabszy i mniej udezen bylo).daleko nie jechalem z tym stukaniem ujechalem okolo 5 km bo dotarlem do domu i tak go zostawilem do dnia drugiego i mi wogole nie odpalil (sorki troszke zagadal na chwilke tak jak by chodzil na 3 gary i zgasl) ,zawiozlem go na lawecie do niemieckiego mechanika ,uruchomil go i powiedzial ze i tak mam se poszukac drugi silnik,twierdzi ze tloki stukaly we wtryski a on je tylko troche cofnal i chodzi teraz normalnie ale powiedzial ze nie wiadomo jak dlugo ( bynajmniej ja tak zrozumialem go ) a i mi jeszcze powiedzial ze wtryskow nie idzie wykrecic bo niby sa troche rozklepane .co wy myslicie o tym?? co robic z tym silnikiem?? nowego szukac czy remont to gdzie i jak .z gory dzieki za podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

thomas4154 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 22:17   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: dziwne stukanie w silniku

Cytat:
Napisał thomas4154 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a i mi jeszcze powiedzial ze wtryskow nie idzie wykrecic bo niby sa troche rozklepane
Coś od rzeczy mówi lub źle go zrozumiałeś - wtryskiwacze są nad komorą spalania znajdującą się w tłoku. Kiedy w moim silniku przy bardzo dużej prędkości urwał się korbowód i tłok nieźle uderzył w głowicę - wtryskiwacz ocalał, był nietknięty.
Natomiast przy przeskoczeniu rozrządu tłoki mogą uderzać o zawory - może o tym mówił.

Jeżeli silnik jest mechanicznie uszkodzony, to faktycznie jego zaawansowany remont - zwłaszcza za granicą - może być zupełnie nieopłacalny. Pomijając fakt, że do takich napraw musi być baaardzo dobry mechanik, w baaardzo dobrze wyposażonym warsztacie i znający te właśnie silniki. Dlatego warto poszukać dobrej używki. Może to być sam słupek i graty przełożysz ze starego, a może być kompletny silnik z osprzętem. Musisz to skalkulować, zależy dużo od tego, w jakim stanie jest zwłaszcza twój układ wtryskowy - głównie przebieg.
Nie wiadomo jakie ceny są tam u ciebie, ja w Polsce za przekładkę w super zakładzie specjalizującym się w Transitach, z zakupem słupka i z częściami (mnóstwo dupereli jest potrzebnych) zapłaciłem razem ok. 6.000 zł.
Silnik musiałem sam znaleźć i dostarczyć - wiadomo, że dobry zakład nie da gwarancji na silnik kupiony na szrocie i nie weźmie za niego odpowiedzialności. Sam musisz wyszukać, zaryzykować i kupić. Ale montaż był super.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-12-2013 o 22:35
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2013, 08:14   #3
thomas4154
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-08-2009
Model: transit
Silnik: 2.5 TD +2.2 TDCI
Rocznik: 1996 + 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: dziwne stukanie w silniku

moze ktos zna dobry warsztat w warminsko-mazurskim by mi porzadnie ogarnol ten samochod ??
thomas4154 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 12:48   #4
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: dziwne stukanie w silniku

Musiałeś źle zrozumieć diagnozę.
Jaki masz przebieg
Zapraszam do Wrocławia
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2013, 21:13   #5
thomas4154
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-08-2009
Model: transit
Silnik: 2.5 TD +2.2 TDCI
Rocznik: 1996 + 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: dziwne stukanie w silniku

przebieg to 180 tys

Bump: moj niemiecki jest w miare ,moim zdaniem cos mechanik sie mota

Bump: to co tam oferuja we Wroclawiu skoro zapraszasz ?

Bump: masz swoj warsztat we Wroclawiu czy masz masz jakis sprawdzony warsztat godny uwagi??przede wszystki zalezy mi na czasie
thomas4154 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2013, 07:49   #6
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: dziwne stukanie w silniku

We Wrocławiu to dużo oferująGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam swój warsztat
Czas w tym przypadku jest złym doradcą
Ale zapraszam i postaramy się zrobić w miarę szybo
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2013, 19:28   #7
thomas4154
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-08-2009
Model: transit
Silnik: 2.5 TD +2.2 TDCI
Rocznik: 1996 + 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: dziwne stukanie w silniku

to podaj kolego namiary
thomas4154 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.