Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2015, 20:57   #1
basior87
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Mondeo MK4 Titanium X series 66
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 186
Domyślnie Convers + i Navi oszalało.

Zacznę od początku. Niedawno opisywałem problem z regulatorem napięcie w mojej Moni. Przed wymianą wawaliło mi błąd "zwarcie do masy anteny GPS", ale po wymianie i wykasowaniu błędu już nie powrócił więc wyszedłem z założenia że to przez niskie napięcie. Tyle wstępu. Teraz do sedna. Nadszedł czas powrotu do Polski. Autko działa bez zarzutu więc pakowanie i w drogę. Po przejechaniu 400km niestety korek na autostradzie więc silnik zgasiłem i czekam. po ok 45min wszyscy ruszają więc ruszam i ja. Odpalam i po ok 5min jazdy wyskakuje komunikat "Wczesne ostrzeganie o awarii" I przestaje działaś aktywny tempomat. po kilku km staje sprawdzić na kompie co sie stało i w forscanie kilka błędów takich jak "zwarcie do masy antena GPS", uszkodzony radar, niskie napięcie w układzie i takie tam związane z tym. Skasowałem błędy i jadę dalej. Po ok 5km zadziała sie rzecz przedzinwna. C+ jak i duża nawi zaczeły wariować. Obrotomierz i prędkościomierz od 0 do końca i z powrotem a ja dalej jadę. Na C+ nic nie działa, nie reaguje na guziki sterowania. Wszystko gaśnie, zapala się. Navi wygląda tak jakby cały czas ktoś naciskał guzik od włączania co sekundę. Jadę autostradą więc nie mogę za bardzo stanąć, Ale auto chodzi normalnie, światła działają więc jadę do najbliższego przystanku ok 6-7km. Po chwili prędkościomierz zatrzymał*się na 240km/h a obrotomierz przekręcił sie o 360stopni. Temperature pokazuje -49stopni C. Na postoju maska w górę i miętoszę te kable wszystkie. Odplam i wszystko Ok. Tylko temp -49 na dworze ale powoli rośnie. Nic myślę że spróbuję jechać dalej. I po kilku km temp wróciła do normy i jedynym dziwnym "czymś" było to że obrotomierz na postoju pokazuje dobrze a po ruszenie od razu skacze o jakieś 500 obrotów więcej niż zwykle. Ale to tylko obrotomierz, silnik chodzi normalnie. Na szczęście przez kolejne 600km wszystko oprócz obrotomierza pokazującego za dużo i niedziałającej navi było ok i udało mi sie dojechać do domu.

Ma ktoś jakiś pomysł co to, Faktycznie zwarcie tej anteny GPS? Czy ten kabel od anteny idzie w głównej wiązce?


Ostatnio edytowane przez basior87 ; 12-09-2015 o 21:01
basior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2015, 22:49   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,043
Domyślnie Odp: Convers + i Navi oszalało.

Padnięty convers+. Najprawdopodobniej uszkodzenie szyn CAN. Możesz spróbować zgłosić się do kolego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - naprawia takie rzeczy...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.