Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2024, 14:33   #1
czestero
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie P0299 i spadająca cienka rurka

Ostatnio zaswieciła mi sie kontrolka check engine - auto jechalo normalnie. Sprawdzilem pojawil sie blad P0299. Nie odczulem zadnych dolegliwosci czy problemow z jazda. Kiedy podnioslem klape i oslone silnika zauwazylem ze cienka rurka prowadzaca od kostki/czujnika BOSCH 0 261 230 199 dynda i jest nigdzie nie podpieta. Patrzac gdzie mogla by ona pasowac znalazlem ze podobny krociec jest niepodlaczony nieco dalej (jak na obrazku). Wcisnalem wezyk, zresetowalem komputer i problem ustal na jakis czas (2 tygodnie) po czym - znow przy jezdzie widze CHECK ENGINE. Zagladam od razu pod maske i widze ze tym razem wezyk wydmychalo z drugiej strony. Czyli jak rozumiem to jest powodem errorow.

Natomiast mam pytanie. Nie znam sie na tym, ale nikt pod maska nie grzebal od paru miesiecy auto jezdzilo i tej rurki nie zrzucało i nagle ja zaczelo wydmuchiwac. Czy to jest jakis powod do niepokoju, ze tam jakies wieksze cisnienie mi sie robi ? czy po prostu mam zacisnac trytytka czy obejma ewentualnie wymienic wężyk ?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czestero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2024, 04:30   #2
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: P0299 i spadająca cienka rurka

Dość duże zbliżenie na foto wiec nie wiadomo o co chodzi , jaka to część? silnika / czy skrzyni .?
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2024, 07:43   #3
czestero
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: P0299 i spadająca cienka rurka

Już się poprawiam. Probowalem przeszukac troche internet i jak domniemam rurka ta idzie od EGR do czujnika cisnienia doladowania. Zdjecie w pierwszym poscie jest moje gdzie widac ze ta rurka juz jest jaka jest - powiedzial bym nadwyrezona.

Nie mam teraz swojego zdjecia calego silnika - ale znalazlem w internecie i zaznaczylem o co mi chodzi.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak widac na tym i innych internetowych zdjeciach raczej nie uzywa sie tu opasek, ale z kolei widze ze nie uzywa sie po prostu samego wężyka jak u mnie a wężyka zakonczonego gumowymi koncówkami. Tak czy inaczej - jakby ktos mogl doradzic czy jest to powod zmartwien, że nagle zaczeło go wydmuchiwać czy faktycznie uszczelnic tego mojego wężyka lub wymienić. Po prostu dziwi mnie fakt, że nikt od wrzesnia nie grzebał pod maską i nagle w przeciagu miesiąca 4 raz wężyk wydmuchało.
czestero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2024, 07:57   #4
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,488
Domyślnie Odp: P0299 i spadająca cienka rurka

Cytat:
Napisał czestero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziwi mnie fakt
Bierzesz pod uwagę starość i możliwość użycia zamiennika?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2024, 16:16   #5
czestero
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: P0299 i spadająca cienka rurka

Oczywiscie, ze biore ale biore tez inna opcje. Dam nowy wezyk zacisne opaski i mechanik mi powie panie teraz to trzeba robic cale turbo od nowa bo ten wezyk pelni role rowniez bezpiecznika gdybys pan przyjechal do mnie gdy panu ten wezyk spadal to naprawa byla by mniej bolesna - dlatego wole zapytac zanim cos zrobie na pewno sporo osob ma pojecie jak to dziala i może cos doradzic.
czestero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2024, 16:47   #6
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,488
Domyślnie Odp: P0299 i spadająca cienka rurka

Cytat:
Napisał czestero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na pewno sporo osob ma pojecie jak to dziala i może cos doradzic
Już biegnę po popcorn i czekam na te tłumy co będą doradzać z doświadczenia.


Przecież widać że konstrukcyjnie masz coś zupełnie innego niż oryginał.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.