Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2011, 20:26   #2131
wilhelm
ford::advanced
 
Avatar wilhelm
 
Zarejestrowany: 25-01-2010
Skąd: Katowice
Model: FOKA
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 296
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

czyli pojechałeś do heko na kurację zmniejszającą moc? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


mocną serie miałeś, silnik ma potencjał trzeba by to wykorzystać

wilhelm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2011, 08:56   #2132
a_iverson
ford::advanced
 
Avatar a_iverson
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Wadowice/Sunds-DK
Model: Audi a4
Silnik: 3.0TDI
Rocznik: 2010
Postów: 404
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co się działo, że piszesz, że przegiął?
Facet w pierwszym modzie przywalił ponad 170 kucy i grubo ponad 430Nm, autem nie dalo się jeździć, zrywał przyczepność za każdym razem. Do tego facet hamował auto na tym kółku (dynomet chyba) wykresy i wartości momentu nie miały nic wspólnego z zeczywistością. W drugim modzie zszedł trochę z mocą i momentem ale i tak było to zbyt wiele dla pompy paliwowej...
Prawdopodobnie całą modyfikacje wykonał zwiększając tylko ciśnienie paliwa...
Do tego sumy kontrolne sie nie zgadzały, cud że auto zapaliło...

Cytat:
Napisał wilhelm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli pojechałeś do heko na kurację zmniejszającą moc? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie tak, każdy jeżdzi do heko żeby podrasować bryczkę...
A jak na odmianę dałem mu auto, żeby trochę je "złagodził" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
nie mam już forda
a_iverson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2011, 09:34   #2133
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

...trzeba było złagodzić "moda" bo pompa już usterki zaczęła wywalać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2011, 10:24   #2134
wilhelm
ford::advanced
 
Avatar wilhelm
 
Zarejestrowany: 25-01-2010
Skąd: Katowice
Model: FOKA
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 296
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

ten błąd co u mnie? P0251?
wilhelm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2011, 10:51   #2135
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

....dokładnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2011, 21:02   #2136
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Ja ostatnio przeczyściłem kolektor dolotowy oraz EGR (rok temu go czyściłem, ale syf był niemały).
Ponadto wyczyściłem także silnik używając środków do czyszczenia (Vavoline EGR+Turbo).
Efekt jest taki, że auto znacząco polepszyło sama kulturę pracy. Jestem w szoku jak drastycznie (na plus) zmienił się dźwięk silnika. No i wydaje mi się, że pod nogą jest ciut lepiej. Na pewno lepiej ciągnie w najwyższych partiach (od 3700 w zwyż), bo przedtem tam nie było sensu nawet wychodzić u mnie.
Aż korci by sprawdzić na rolkach czy coś się zmieniło - aha, byście mnie nie zrozumieli źle. Sądzę, że jak jakaś zmiana się pojawi, to bardzo niewielka - w cuda nie wierzę.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |

Ostatnio edytowane przez Polarny ; 01-06-2011 o 21:18
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2011, 14:29   #2137
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

..dzisiaj Mondeło MK3 tdci 130...padła turbinka, winny mógł być wybebeszony kat i ciągłe, niekontrolowane przeładowanie (overboost)
..turbinka wymieniona, w kata wspawany decat...i oczywiście chips Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2011, 16:40   #2138
KubaWI82
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 11-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK III
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..dzisiaj Mondeło MK3 tdci 130...padła turbinka, winny mógł być wybebeszony kat i ciągłe, niekontrolowane przeładowanie (overboost)
..turbinka wymieniona, w kata wspawany decat...i oczywiście chips Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyznaje się że sprawcą ozdrowienia mojego Mundzia jest kolega Heko. Co prawda od razu po chipsie zaczęły dawać znać o sobie wtryski pod obciążeniem, ale po zalaniu Vpower diesel - 2x baki, 2x STP do wtrysków i szlifowaniu do 3 500 obrotów przez 2 dni , przez około 1 000 km na prawie każdym biegu (oczywiście w NiemczechGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wtryski dają o sobie znać dopiero przy mocnym depnięciu ponad 3 300 obrotów na 5-ce (nie zawsze), na szóstce powyżej 190 km/h. Natomiast 1,2,3,4, możemy kręcić bez ograniczeń jeżeli chodzi o ilość gazu ani obroty, na 5-ce da się do 3 600 ale spokojniej depcząc

Uff, wczoraj wracając zaliczyłem jeszcze jedną przygodę. nagle strzał i brak mocy.
Oczywiście winny był wąż od IC. Po założeniu węża jak nowo narodzony.
Krótkie podsumowanie - na pierwszych trzech biegach w pojedynkę to aż strach jechać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na czwórce i piątce - widziałem w lusterku oddalające się auta, na szóstce poszalejemy po zrobieniu wtrysków (potrzebna będzie diagnoza).
Jazda samochodem po chipsie jest nie do porównania.
I jeszcze jedno - wcześniej auto paliło od 7-8 litrów (ostra jazda) po trasie - teraz jadąc ostro (do 190 km/h i non stop przyśpieszenia do 3 600 obrotów) - nie przekroczyło mi 7 litrów (6.8l z całej trasy - 70% trasy na klimatyzacji!!!).
W mieście wydaje mi się, że spadło o ok. 0,5 litra, ale jeszcze pomierzę (wydaje mi się że z ok. 9l na 8.5 na klimie).
Nie wiem na ile to zasługa nowej turbiny, na ile wirusa.
Natomiast bezdyskusyjnie wirusik przerósł moje najśmielsze oczekiwania.
Dzięki Heko i... Paolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Piękne, srebrne i kapryśne - jak baba, no może poza pkt.2
KubaWI82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2011, 11:52   #2139
a_iverson
ford::advanced
 
Avatar a_iverson
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Wadowice/Sunds-DK
Model: Audi a4
Silnik: 3.0TDI
Rocznik: 2010
Postów: 404
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Wczoraj wieczorem wróciłem do domu w Danii. Trasa przebiegła w 60%-tach po niemieckich autobanach... była w końcu okazja przetestować nowy mod z pełnym obciążeniem auta (3osoby + 300kg w bagażniku)
Na każdym biegu auto wkręca się bez problemu na obroty, maksymalnie rozpędziłem się do 200km/h (nie próbowałem więcej ze względu na obciążenie auta) i tak jechałem przez ok 40km non stop. Zero problemów, przedtem wywalało checka już przy 170km/h. Teraz problem znikł.
Spalanie średnie po przejechaniu 1250km wyniosło 7,5L ok 0,3L mniej niż przed modyfikacjami HEKO.
__________________
nie mam już forda
a_iverson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2011, 12:27   #2140
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

...a nie mówiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....ciesz się że ten "supermod" który miałeś wgrany przez fachoffffca nie wykończył Ci pompy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
chip , chiptuning , hamownia , tuning



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.