Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2016, 14:13   #81
kuriata
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-03-2016
Skąd: Wrocław
Model: Mk4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Drżenie / bicie kierownicy - kończą się rozwiązania :(

napisz coś jak znajdą w fordzie.

kuriata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2016, 15:57   #82
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: Drżenie / bicie kierownicy - kończą się rozwiązania :(

Cytat:
Napisał malytoja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Mam taki problem (chyba osiwieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) :
- ford mondeo mk4 2009
- auto mam od 2 miesięcy, szczerze nie pamietam czy bezpośrednio po zakupie problem występował (raczej nie, bo bym zwrócił uwagę) Zaczęło się gdy zaraz po zakupie zmieniłem opony na nowe
- kierownica drży przy 90<
- auto zjeżdża na prawo
- kupione nowe felgi komplet oraz nowe opony zimowe (na starych kompletach identyczna sytuacja)
- Sprawdzona geometria - wszystko OK
- brak jakichkolwiek luzów, stuków itp
- obecnie zimowe koła wyważane w 3 najlepszych zakładach u mnie w mieście (poprzednie letnie Hankooki nowe również powodowały drgania i zjazd auta na prawo)
- możliwe ze te stare opony które były tam zamontowane przez lata ułozyly sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Pomóżcie proszę, w jaką stronę nakierować swoje podejrzenia? Gdzie sprawdzić ewentualne przyczyny? (ASO?).
Walczyłem z podobnym problemem ponad pół roku...
w tym czasie:
- wymienione: 2 kpl. tarcz; piasty przednie; maglownica; amortyzatory, łączniki, drążki, opony... kilkukrotnie sprawdzana i regulowana geometria, wyważanie kół w różnych zakładach, serwisach ASO...
ostatecznie, wiem, że to trochę fantastycznie zabrzmi- po zmianie opon na zimowe, które są na oryginalnych alu Forda, problem zniknął.
Żeby było ciekawie, letnie felgi były wcześniej w moim MK3 i nigdy nic takiego nie zaobserwowałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aby ukrócić ewentualne dyskusje, zarówno samochody jak i felgi miałem od nowości, więc nie było możliwości aby miały za sobą jakąś historię.

Kolego piszesz, o braku luzów, u mnie na amortyzatorach był luz jedynie przy pewnej pozycji, to samo było z maglownicą, niby wszystko "sztywne", a w jednym punkcie były "wyjechane".
Podjedź do warsztatu gdzie specjalizują się głównie w zawieszeniach, u mnie dopiero w takim odkryli problemy.
emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2016, 20:53   #83
malytoja
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-07-2016
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Drżenie / bicie kierownicy - kończą się rozwiązania :(

Dziś byłem w serwisie Forda
Powiedzieli, że zawieszenie jest jak nowe z salonu (mozliwe, gdyz poprzedni wlasciciel bardzo dbał o niego).
Niestety to wciąż nie rozwiązuje mojego problemu. Pewnie jest coś w środku (półosi, lub czegos innego) co się jeszcze nie oddzywa
Może poprostu skoro wszystko niby ok, tak jeździć aż po jakimś czasie ten element sam się odezwie i zacznie pukać lub coś innego?
Jeszcze nigdy tak jak dzisiaj nie zmartwiłem się na słowa serwisanta że z autem wszystko ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
malytoja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 17:52   #84
Tujko
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-05-2016
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140@198KM
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: Drżenie / bicie kierownicy - kończą się rozwiązania :(

Cytat:
Napisał malytoja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- kupione nowe felgi komplet oraz nowe opony zimowe (na starych kompletach identyczna sytuacja)
.

W 95% przypadków za drżenie kierownicy lub całej budy odpowiedzialne są koła.
Jeśli miałeś je wyważane w paru miejscach i nie ma żadnej zmiany, żeby ostatecznie wyeliminować koła jako problem, poszukaj na forum kogoś, kto będzie mógł na moment pożyczyć Ci swoje (oczywiście, jeśli u niego wszystko jest ok - najlepiej fabryczne).
Daj znać gdzie kupowałeś felgi, czy są stalowe czy alu, ile zapłaciłeś, ewentualnie podaj model, producenta itp..
Gdyby piasta była krzywa czułbyś duże drgania przy hamowaniu, bo tarcza spotęgowała by bicie. Sprawdź wzrokowo czy nie widać jakiś uszkodzeń na kołnierzu piasty, na którym centruje się felga.




Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Tujko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 07:22   #85
basior87
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Mondeo MK4 Titanium X series 66
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 186
Domyślnie Odp: Drżenie / bicie kierownicy - kończą się rozwiązania :(

Też miałem problem z delikatnym drżeniem na kierownicy. Zawieszenie sprawdzone, łożyska kół wymienione, opony "sprawdzone" i wyważone. I nic Po kilku tys kilometrów drżenia nie ustawały ale przy wymianie kół na zimowe oto co odkryłem. Tyle opona od wewnętrznej strony (nie było tego widać przy zamontowanym kole)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Byłem przy wyważaniu i wyważarka nic nie wykryła (mysi być taka wyważarka z dociskiem), Opony też wyglądały dobrze. A jednak coś tej oponie było że po kilku tyś km tak wygląda. Nie ufam teraz wyważarką. Dobrze że nie wystrzeliła. Dodam tylko że drgania były delikatne. Opona 240/45/18
basior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 07:28   #86
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2008, 2011, 2018
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Drżenie / bicie kierownicy - kończą się rozwiązania :(

Cytat:
Napisał basior87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opony też wyglądały dobrze.
Wybacz ale te opony nawet bez tych pęknięć wyglądają tragicznie...
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 07:59   #87
basior87
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Mondeo MK4 Titanium X series 66
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 186
Domyślnie Odp: Drżenie / bicie kierownicy - kończą się rozwiązania :(

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wybacz ale te opony nawet bez tych pęknięć wyglądają tragicznie...

Może tak wyszły na zdjęciach. Opony Nokiana i ich 3 sezon. Ok 20-25tyś km przebiegu. Bieżnik ok 3/4 nowej opony. Opona Od środka pofalowała się, przetarła w kilku miejscach i pękła.
basior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 08:43   #88
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2008, 2011, 2018
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Drżenie / bicie kierownicy - kończą się rozwiązania :(

Ale tam nie ma połowy rzeźby bieżnika... Przecież to Nokian Zline jest...
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 09:10   #89
Tujko
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-05-2016
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140@198KM
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: Drżenie / bicie kierownicy - kończą się rozwiązania :(

Cytat:
Napisał basior87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Nie widzę zdjęć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tujko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 09:11   #90
czerep121
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Drżenie / bicie kierownicy - kończą się rozwiązania :(

Witam,
Jeszcze nie wypowiadałem się na forum, ale chciałem się podzielić moimi spostrzeżeniami co do tematu. Mam mondeo mk3 2.0 TDDI 2001r. 280tyś. przebiegu i od niedawna zauważyłem właśnie drżenie kierownicy przy ok 100km/h. Na stacji diagnostycznej sprawdzili dokładnie zawieszenie i czy nie ma luzów z przodu - o dziwo było ok. Wymieniłem końcówkę drążka bo ponoć luz się zaczynał, nic nie dało. Wjechałem później na kanał i szukałem problemu, okazało się że łożysko podpory półosi napędowej ma luz w obudowie! Była niedziela, więc na szybko założyłem z cienkiej blaszki podkładkę, która ten luz zniwelowała. Przejechałam tak 2k km (spokojna jazda max do 140) i dzisiaj zacząłem odczuwać lekkie drgania. We wtorek wymieniam łożysko z obudową i dam znać.
PS ciężko takie coś zauważyć, bo takie elementy się bardzo rzadko wymienia.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czerep121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.