Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2013, 19:10   #1
MD-11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2013?
Postów: 3
Domyślnie Czujniki ciśnienia w oponach jaki pomiar i czy można je wyłączyć.

Witam

Chciałbym zapytać użytkowników:
  1. Czy w obecnym C-MAXie używane są czujniki ciśnienia w wentylach/oponach, czy też pomiar odbywa się na podstawie danych z ABS/ESP?
  2. Czy jest możliwość samodzielnego, całkowitego wyłączenia tej opcji w komputerze pokładowym, tak by w ogóle nie informował o odczytach ciśnienia?

Przymierzam się do zakupu C-MAXa i w konfiguracji, która mnie interesuje czujniki mogę mieć za darmo, ale mając na uwadze wypowiedź z tematu o S-MAXie:
Cytat:
Napisał fumfel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja w poprzednich autach miałem czujniki w oponach i powiedziałem sobie że nigdy więcej tego ****a nie włożę.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. boję się, że może być z tym więcej problemów niż korzyści. Chciałbym to potraktować jako gadżet, ale muszę mieć pewność, że w razie gdyby system zgłupiał, będę mógł go całkowicie wyłączyć.
Pytałem dwóch dealerów, ale otrzymałem sprzeczne odpowiedzi...


Ostatnio edytowane przez jvc ; 12-11-2014 o 16:56
MD-11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2013, 21:59   #2
alosza6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2011
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci 180
Rocznik: 2017
Postów: 37
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Witam , ja też w swoim C-Max mam ten gadżet , kiedyś złapałem "kapcia" -czujnik nie zareagował, tydzień po tym na autostradzie zareagował -mało powietrza, zatrzymałem się ,sprawdziłem wszystko ok. Uważam że gadżet zbędny ,to moja opinia...
alosza6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2013, 10:52   #3
MD-11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2013?
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie zrezygnuję z tych czujników.
MD-11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2013, 12:50   #4
augusti
ford::average
 
Avatar augusti
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Tarnów
Model: Ford Grand C-MAX
Silnik: 1.6 Ecoboost 150km
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Witam, czujniki działają na podstawie danych z abs/esp. Nie ma możliwości wyłączenia tej opcji z komputera. U mnie po ok 1,5 roku nie włączył się w ogóle bez przyczyny. Jeden raz pokazał ubytek ciśnienia i okazało się że opona przecięta od wewnątrz o czym nie wiedziałem. Ja osobiście polecam ten system (DDS).
PS> Wydaje mi się że oparcie tego systemu na abs/esp powoduje że jest bardziej niezawodny niż czujniki w oponie/feldze/
__________________
TURBO ŻYJE TURBO PIJE

Ostatnio edytowane przez augusti ; 01-02-2013 o 12:51 Powód: .
augusti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2013, 13:05   #5
MD-11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2013?
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Dziękuję za odpowiedź odnośnie zasady działania. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze pomyślę nad nimi.
MD-11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 09:01   #6
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,154
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

system DDS (Deflaction Detection System) na podstawie informacji z czujników ABSu wykrywa że któreś koło szybciej obraca się niż pozostałe, co jest interpretowane, że te koło ma mniejszy obwód z powodu niższego ciśnienia

DDS kosztuje chyba 200zł w cenniku, ale można aktywować go później.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - koledze jadja ostatnio to aktywowałem (oraz automatyczne ryglowanie drzwi po ruszeniu i nawigację).

Można jeszcze aktywować HSA (wspomaganie ruszania pod górę) i sportowy (z FF3 ST) tryb ESP (w zależności od wersji oprogramowania pompy ESP i zegarów), tempomat itp
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 14:39   #7
KaiM
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: inąd
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 79
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Ja mam DDS i mogę polecić - przez pół roku żadnego fałszywego alarmu. Po przełożeniu kół na zimowe z tym samym ciśnieniem nawet nie musiałem ponownie zapamiętywać prawidłowego ciśnienia.

Poprzednim autem żona kiedyś dojechała do domu bez powietrza w prawym tylnym kole - ale tamto auto mocy miało za dużo to fakt więc mogła nie wyczuć. Opona do wyrzucenia niestety była.

Teraz mam nadzieję już jej to nie spotka.
KaiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2013, 17:01   #8
zbigi07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2007
Skąd: Warszawa
Model: Grand C-max
Silnik: 1,6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 22
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

Witam,

A mnie Panowie interesuje czy któryś z Was wymieniał opony letnie 215/55/16 na opony zimowe 205/55/16 posiadając czujniki ciśnienia. Czy węższe opony nie powodują błędnych odczytów ciśnienia? Posiadam opony z poprzedniego auta (roczne) stąd moje pytanie.
zbigi07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2013, 18:37   #9
KaiM
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: inąd
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 79
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

z tego:
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
system DDS (Deflaction Detection System) na podstawie informacji z czujników ABSu wykrywa że któreś koło szybciej obraca się niż pozostałe, co jest interpretowane, że te koło ma mniejszy obwód z powodu niższego ciśnienia
wynika że liczy się obwód koła a nie szerokość. Dlatego moim zdaniem taka zmiana jak podajesz nie zostanie przez DDSa wykryta w ogóle przy założeniu identycznego ciśnienia. Nawet jeżeli zostałaby wykryta wystarczy zapamiętać bieżące ciśnienie jako prawidłowe (operacja w menu samochodu).
KaiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2013, 20:16   #10
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach

zbigi07 - c-max nie ma czujnikow cisnienia. pomiar jest tylko i wylacznie na podstawie informacji z czujnikow ABS. jezeli zmienisz rozmiar opon, wystarczy w kompie tylko zapisac nowe cisnienie i jedziesz. ja mam ffiii z dds, latem jezdze na 215/50 R17, zima na 205/55 R16 i nie ma problemu.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.