Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2014, 14:08   #1
tomick22
ford::beginner
 
Avatar tomick22
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Olsztyn
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 21
Exclamation powietrze z filtra paliwa (filtr-pompa)

witam
od kilku dni moja foczka dziwnie sie dlawi, szarpie i jak postoi na wolnych obrotach (np na swiatlach) kopci i nie moz ruszyc... tzn moze ale jest jej ciezko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pompa wyglada ze ok (nie mam zadnych opilkow w filtrze)
wtryski ok (test przelewowy w sumie ok tylko pierwszy troszke przelewa )
a jak podlaczylem przewod miedzy filtr a pompe to widac bylo w nim babelki
anawet duuuzo babelkow....
i tu moje pytanie
skad sie one biora skoro w filtrze byc ich nie powinno i skad moze sie brac to lewe powietrze...

mial moze ktos cos podobnego??

mechanik powiedzial ze przyczyn moze byc 100 milonow i musze auto na 2 dni zostawic .... a wolalbym NIE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dzieki za kazda informacje

tomick22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2014, 07:11   #2
wsciekas
ford::average
 
Avatar wsciekas
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Włocławek
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: powietrze z filtra paliwa (filtr-pompa)

Ja już to przerabiam od tygodnia. Przeźroczystym wężem podłącz wyjście z filtra do pompy i jeśli będzie łapać powietrze to podłącz bezpośrednio omijając filtr i jeśli było by wtedy ok to przyczyną mogą być węże doprowadzające paliwo. Ja zmodyfikowałem cały układ paliwowy u góry. Fotki mogę z opisem wieczorem wrzucić.
wsciekas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2014, 14:35   #3
tomick22
ford::beginner
 
Avatar tomick22
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Olsztyn
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie Odp: powietrze z filtra paliwa (filtr-pompa)

ooo fafajnie fotki by sie przydaly ...
a co do przewodow tez nad tym dedukowalem ale juz je sprawdzalem i wygladaja ok...
a czy w naszych foczkach jest pompa w baku ktora pcha paliwo??
tomick22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2014, 18:16   #4
wsciekas
ford::average
 
Avatar wsciekas
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Włocławek
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: powietrze z filtra paliwa (filtr-pompa)

Nie wiem jak w tdci ale w tddi nie ma żadnej pompy w baku jest pompa ze sterownikiem typu vp44 pod intercoolerem.

Ja użyłem:

Wąż paliwowy 8mm ok 2.5 m
Wąż paliwowy 10mm , 0,5 metra
Filtr od golfa II wejście wyjście bez przelewu
trójnik na 8 mm
zawór zwrotny na wąż 8 mm
2 obejmy 10mm
chyba ze 12 8mm



http://fotozrzut.pl/zdjecia/d4c60a2abc.jpg
http://fotozrzut.pl/zdjecia/dda59933ae.jpg
http://fotozrzut.pl/zdjecia/a1bd102a38.jpg
http://fotozrzut.pl/zdjecia/4050183ece.jpg
http://fotozrzut.pl/zdjecia/258c1d2d8d.jpg

- pod filtrem jest wyjście z baku na wąż 10 mm i trzeba zrobić przejściówkę na 8 mm podpinając się pod wlew do filtra
- na wyjściu z filtra prowadzimy do pompy nie zapominając o zaworze zwrotnym (strzałką w stronę pompy)
- na pompie nie używałem zacisków z obejm tylko wykorzystałem końcówki ze starych węży.
- Pozostał powrót: tutaj tak samo zacisk na pompie,trójnik koło wtrysków, i wio do baku.

.....teoretycznie podobno przelew ten w razie lewego powietrza wraca do baku a nie do filtra co zapobiega dalszemu zaciągnięciu przez pompę powietrza, lecz dzisiaj rano podczas zapalania samochód miał problem. Założyłem między pompą a zaworem zwrotnym przeźroczysty wąż i widzę że pompa oddaje powietrze, zbiera się pęcherz zaraz przy zaworze. Nie wiem czy to jest normalne, czy może nie powinienem dawać tego zaworu ?? Jeśli ktoś by miał jakąś teorie to proszę o podpowiedz... dodam że świece były wymieniane 2 lata temu , akumulator sprawny w 100% pompa ze sterownikiem wymieniona z anglika (regeneracja jak dla mnie się nie opłaca) wcześniej podczas pracy w układzie pojawiało się powietrze ale po wymianie przewodów problem zniknął. (Jak na razie wstrzymał bym się na waszym miejscu z taką przeróbką, wiem jedynie że sprawdza się w astrach II )

Bump: Przewody to nie wszystko, w tych zaciskach są oringi które mogły popękać w sumie powinna lecieć ropa tam gdzie nie jest szczelny ale....wiesz jak to jest
wsciekas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2014, 16:13   #5
wsciekas
ford::average
 
Avatar wsciekas
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Włocławek
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: powietrze z filtra paliwa (filtr-pompa)

Oddawanie powietrza przez pompę prawdopodobnie jest spowodowanie zaworem zwrotnym pompy czyli śrubą
http://auto-pit-stop.pl/userdata/gfx...25fbbfff9b.jpg Podczas wymiany mechanik nie wymienił podkładek i dał stare co spowodowało lewe powietrze, ja założyłem jeszcze oringi jeśli to nie pomoże wymienię całą na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wsciekas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 10:57   #6
tomick22
ford::beginner
 
Avatar tomick22
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Olsztyn
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie Odp: powietrze z filtra paliwa (filtr-pompa)

i chyba bede musial wszystko powymieniac tak jak piszesz...
dzieki za informacje foty i LISTE ZAKUPOW Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak tylko sie z tym uporam odezwe sie czy pomoglo
dzieki
tomick22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 15:06   #7
wsciekas
ford::average
 
Avatar wsciekas
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Włocławek
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: powietrze z filtra paliwa (filtr-pompa)

Pamiętaj o uszczelkach miedzianych na zaworze zwrotnym pompy. Odpala bez najmniejszych zarzutów, dodatkowo zaślepiłem EGR śmiga jak ta lala Pozdrawiam.
wsciekas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2014, 05:50   #8
tomick22
ford::beginner
 
Avatar tomick22
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Olsztyn
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie Odp: powietrze z filtra paliwa (filtr-pompa)

no i dupa
nie pomoglo... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale chociaz mam kolejne nowe czesci w autku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
okazuje sie ze padl jakis simering w pompie paliwa i on ciagnie lewe powietrze...
chociaz to wcale nie musi byc to.... mechaniura autko zabral wczoraj dzis bede wiedzial co i jak
oczywiscie zapodam info
tomick22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2014, 17:45   #9
wsciekas
ford::average
 
Avatar wsciekas
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Włocławek
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: powietrze z filtra paliwa (filtr-pompa)

No to daj znać...
wsciekas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2014, 14:41   #10
tomick22
ford::beginner
 
Avatar tomick22
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Olsztyn
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie Odp: powietrze z filtra paliwa (filtr-pompa)

no i nie wiem czy wierzyc czy nie ale mechanik powiedzial ze jednak wina wtryskow
okazalo sie ze podkladki pod dwoma puszczaly i stad ten defekt....
tak mi sie raczej nie chce w to wierzyc no alee... kosztowalo mnie to pare zlotych
wiec nie jest zle... no ale przy okazji wyszedl mi duuuuzy spadek mocy... kupa szukania i...
gdzies jakis przewod miedzy przekaznikiem a (nie wiem czy dobrze to nazwe) cewka puszczajacapowietrze do tyrbiny... w poniedzialek auto ma byc do odbioru to napisze dokladnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poki co dzieki bardzo za zainteresowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomick22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.