Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-11-2020, 19:24   #31
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 287
Domyślnie Odp: Odpowiednik akumulatora USA

Cytat:
Napisał tilok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki. A wie ktoś może czy akumulator 190 mm wejdzie demontując podszybie?
Nie wiem jak jest jest w tym po lifcie ale w 15r wejdzie, lecz osłona już niekoniecznie.
Swoją drogą jak czytam posty i patrze na opisy profili to dziwię się ze niektórzy wymieniają aku w 2-3 letnich autach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2020, 19:30   #32
tilok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-11-2017
Model: Escape
Silnik: 2,0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Odpowiednik akumulatora USA

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak jest jest w tym po lifcie ale w 15r wejdzie, lecz osłona już niekoniecznie.
Swoją drogą jak czytam posty i patrze na opisy profili to dziwię się ze niektórzy wymieniają aku w 2-3 letnich autach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj przyjechał do mnie kolejny escape z Kanady i pokazał niecałe 6V. Wymontowałem i będzie reanimowany, ale przypuszczam, że dwa miesiące na pusto dały mu w kość i nic z niego nie będzie.
tilok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2020, 06:38   #33
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 446
Domyślnie Odp: Odpowiednik akumulatora USA

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą jak czytam posty i patrze na opisy profili to dziwię się ze niektórzy wymieniają aku w 2-3 letnich autach
Nie ma się co dziwić, nawet jak roczne auto stoi na placu z pół roku nie tykane z aku podłączonym lub nawet zdjętą klemą plusową to jest 90% szansy, że padnie.

Co do aku 190 mm to spokojnie wchodzi i też do poliftowego bez zdejmowania podszybia (przykręcenie go zajmuje trochę czasu ale da radę) i osłonę też się spokojnie założy.
Posiadam właśnie taki MOLL EFB 82070 - 190 mm
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2021, 09:39   #34
Janusz6969
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 22-12-2019
Skąd: Szczecin
Model: Escape
Silnik: 1.6
Rocznik: 2015
Postów: 11
Lightbulb Jakie Aku do Escape 2014 1,6 Ecoboost AWD

Czesc koledzy! 2 lata temu zmienialem aku , zdalem sie na mechanika i tak wyszlo, ze juz 3 raz mi padl akumulator. Ostatnio patrze a tam Rocket 12v 55Ah 510A Bat 055 RKT. To chyba kiepski mechanik byl, bo cos mi sie wydaje ze powinno byc 75 Ah. Macie jakies sprawdzone modele akumulatorow do polecenia, zeby nie bylo takich jaj ze wysiada srednio raz na pol roku? Pacjent: Escape 2014 1,6 Ecoboost AWD Pozdrawiam.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Escap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyjmowałem filtr i ścianę przednią skrzynki, a nowy trzeba zakodować, np forscanem podając jego dane
Moglbys podpowiedziec gdzie w forscan ustawic jego dane? Pozdrawiam!

Ostatnio edytowane przez Janusz6969 ; 16-05-2021 o 09:43
Janusz6969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2021, 10:11   #35
mako142
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-08-2019
Skąd: Nowa Ruda
Model: Escape
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 61
Domyślnie Wymiana świec i akumulatora

Dzień dobry,
mam Forda Escape 2017 rok, silnik ecoboost 2.0 litra. Mam zamiar wymienić świece i akumulator.

2. zalecają akumulator o prądzie 760A, jaki polecacie zamiennik, bo oryginał będzie pewnie drogi (wymiary: wys 18 cm, szer 17 cm, długość 27,5 cm). Gdzie można kupić akumulator w woj. dolnośląskim?
Czy po wymianie trzeba coś zmieniać w systemie auta, Forscanem? Czy nie trzeba nic robić?
Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 01-11-2021 o 11:28
mako142 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2021, 20:20   #36
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 287
Domyślnie Odp: Wymiana świec i akumulatora

Cytat:
Napisał mako142 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. zalecają akumulator o prądzie 760A, jaki polecacie zamiennik...
Nie wiem skąd oni biorą te parametry, chyba z kosmosu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Wiosną kupowałem i podobnie sugerowali mi zakup akumulatora o dużo większych parametrach jaki miałem w aku od nowości (56Ah/590A) w ostateczności kupiłem (trochę większy) Centrę Futurę 64Ah/640A.
Jako ciekawostkę napiszę, że oryginalny aku ma wysokość 175mm i u mnie miał luz pod obejmą, która miała go trzymać na sztywno. Po przemyśleniach i przeliczeniach zakupiłem akumulator h=190mm który po zamocowaniu siedzi już na sztywno i na styk mieści się w plastikowej obudowie. Ten aku co Ci zalecają to do diesla a nie do benzyny! oczywiście możesz zakupić takiego kolosa, ale po co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do zakupu to mogę polecić jeden sklep internetowy, który ma świeże akumulatory, ale tutaj nie można robić reklamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2021, 21:11   #37
mako142
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-08-2019
Skąd: Nowa Ruda
Model: Escape
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 61
Domyślnie Odp: Odpowiednik akumulatora USA

Ok, tak więc jeżeli to nie kłopot to proszę o dane sklepu sms 507 605 353. Dziękuję

Bump: Ok, tak więc jeżeli to nie kłopot to proszę o dane sklepu sms 507 605 353. Dziękuję
mako142 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2022, 13:09   #38
deddal
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-08-2021
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Odpowiednik akumulatora USA

Witam
mam dwa pytania odnośnie doboru akumulatora:

1. Jaki akumulator wybrać do Escape 2015 benzyna 2.0 ecoboost 242KM, 4x4, bez start-stop'u.

Co najważniejsze (choć nie wiem czy to ma znaczenie) jeżdżę nim na krótkich dystansach tj. 10km dziennie, 5-6x w tygodniu.

2. Jak nie zakoduję nowego aku np. forscanem to w ogóle nie uruchomię auta, czy uruchomię ale pojeżdżę np. tydzień?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
deddal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2022, 22:01   #39
gmak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2019
Model: Kuga
Silnik: 1,5 EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: Odpowiednik akumulatora

Odszedł nagle w wieku trzy i pół roku.
Był jak na zdjęciu.

Kupiłem również 278x175x175, VARTA Blue Dynamic EFB START&STOP D54 65Ah 650A za 459 PLN.
W większych miastach dowóz i montaż w cenie:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W ciemnawym garażu podziemnym pieprzyłbym się z tym godziny - facet w kwadrans.
Wymiana bez podtrzymania, wszystko OK, tylko program w radiu zniknął.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg aku2.jpg (29.0 KB, 58 wyświetleń)
gmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2022, 19:58   #40
kito
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-11-2018
Skąd: Siedlce
Model: Focus
Silnik: 2.0 GDI Ti-VCT
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Odpowiednik akumulatora USA

Cytat:
Napisał tilok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj przyjechał do mnie kolejny escape z Kanady i pokazał niecałe 6V. Wymontowałem i będzie reanimowany, ale przypuszczam, że dwa miesiące na pusto dały mu w kość i nic z niego nie będzie.
Mój jak przypłyną z USA w marcu 2019r. miał 3,0V. Reanimowałem go i dopiero teraz domaga się wymiany - 3 lata i 70 000km przebiegu.
kito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.