Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2007, 18:53   #1
Tweety
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Postów: 21
Domyślnie Wtryski czy może coś innego?

Witam.
Mam mały problem z moim mondeo - TDCI 115 KM 2004r. Obiawy są takie, że jak ruszam to silnik zaczyna głośno klekotać. Dzieje się to również gdy na biegu jałowym włącze klimatyzacje. Komputer nie łapie błędów. Byłem już w dwóch ASO, oraz kilku innych specjalistów. Najczęstrza diagnoza to lejące wtryski, ale nikt z nich tak naprawde w 100% nie jest pewien. Czy ktoś miał podobne obiawy? Czy może faktycznie to początkowa faza psucia się wtrysków.

Tweety jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2007, 07:47   #2
kiceksc
ford::advanced
 
Imię: Bony
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 322
Domyślnie

Ale to tylko na zimnym silniku czy ogólnie?
__________________
Mondeo MkIII 2002 2.0 TDCI 130KM
Uniden 520xl + Hustler 1C-100

Saab 900NG B204L 304KM/431Nm
kiceksc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2007, 13:22   #3
MarioK
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-03-2007
Skąd: Będzin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 2011
Postów: 62
Domyślnie

Wita Tweety,
wyglada ze masz takie autko jak moje TDCI, 115 KM, 2004 rok :-)
U mnie jest identycznie. Obrzydliwy klekot w trakcie obciazania silnika tak do 1300-1400 obr/min. Potem jest OK. Najgorzej go slychac w trakcie dojedżania w korku czy parkowania, czy na wolnych obrotach na wlaczonej klimie.
Komp bledów nie łapie, bo potrafi jeszcze skorygować dawkę paliwa, i nie zapisuje ich do pamieci.
A jak zapisze to zobaczysz migajaca spręzynkę :fcp27
Jezdz do ASO i poproś o wykonanie próby przelewowej, podpięcie do kompa diagnostycznego masz juz za sobą. Sama próba to max. 15 minut i ok. 80 PLN Stawiam swoje wtryski :fcp2 ze proba wykaze polewanie twoich. U mnie jest : 21,22,25,21 ml/4 min. Nowe podobno maja 15ml, a tak do 17-18 ml komp radzi sobie spokojnie z koregowaniem dawki paliwa. A potem juz nie i klekocze itd. Jak tylko bedziesz cos wiedzial to napisz na forum, jestem bardzo ciekaw twoich wyników
__________________
----------------------------------------------
Pozdrawiam
Mariusz
MarioK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2007, 15:27   #4
Tweety
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Postów: 21
Domyślnie

Ogólnie na ciepłym i na zimnym. Co ciekawe gdy odpale naprawde zimny silnik np. w zimie to tego efektu nie ma, ale jak tylko silnik się nagrzeje to znowu klekocze.
Tweety jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2007, 15:54   #5
Kanteletar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-09-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 23
Domyślnie

a może to popychacze zaworów? ja tak miałem w starym MKI, zaczął strasznie klekotać. Niestety w aso za wymiane tych popychaczy sobie bardzo dużo zażyczyli.
__________________
Let the V6 Force be with you!
Kanteletar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2007, 08:56   #6
kiceksc
ford::advanced
 
Imię: Bony
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 322
Domyślnie

Tweety, jeżeli na ciepłym i zimnym to raczej wtryski (wiem bo sam przez to przechodziłem...) bo na zimnym to normalne, że troche sobie poklekocze
__________________
Mondeo MkIII 2002 2.0 TDCI 130KM
Uniden 520xl + Hustler 1C-100

Saab 900NG B204L 304KM/431Nm
kiceksc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2007, 17:10   #7
orsh
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: Wieden
Postów: 86
Domyślnie

U mnie te same objawy. W aucie z 2004 roku od 3 miesiecy zdazylem wymienic kompresor z klimatyzacji ze sprzeglem, kolo masowe napinacza, napinacz nie liczac innych drobnych napraw.

Teraz jak zapalam plywaja obroty. Silnik klekocze, i ewidetnie brakuje mu tej mocy ktora mial wczesniej. Calkiem niezly wynik jak na tak mlode auto. I wszystkie po kolei te usterki tlumaczone sa, ze to akurat fordowi nie wyszlo. Nie wyszly mu wtryski, nie wyszedl mu kompresor, nie wyszlo kolo pasowe dwumasowe, nie wyszla regulacja siedzenia... Za to fordowi wyszly serwisy, ktore na haslo "dzien dobry" od razu odpowiadaja "trzeba podlaczyc do komputera zeby ustalic przyczyne".

[ Dodano: 2007-07-07, 20:53 ]
Poszedlem za rada wynaleziona na forum i okazalo sie, ze to prawdopodobnie przeplywomierz. Jesli ktos ma podobne objawy warto sprobowac tej metody. Pomogla juz tu chyba wielu.
orsh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2007, 23:05   #8
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie

Tweety - znalazles rozwiazanie?

Rozpaczliwie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szukam kogos kto sie uparal z tym problemem, a mianowicie - brak bledow, proba przelewowa ok, a silnik klekocze (klekot wzmacnia sie po odpaleniu klimy) - mam to samo i mam wrazenie ze ktorys z czujnikow wprowadza w blad komputer sterujacy wtryskiem co powoduje glosna prace. Przeplywonierz wyczyscilem - poprawilo, ale nieznacznie. teraz na celowniku mam:
- czujnik polozenia walka rozrzadu - tyle ze jak zmierzylem rezystancje (pomiedzy pin'ami 3 i 2 to bylo okolo 700Ohm, pomiedzy innymi rozwarcie);
- czujnik spalania stukowego - obawiam sie ze sam nie sprawdze - chociaz to wlasnie ten czujnik "slycha" silnika i zmienia moment wtrysku;
- czujnik cisniania szyny - gdzies przeczytakem ze moze miec wplyw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- moze napinacz paska?
- mimo wszystko wtryskiwacze - w koncu dlaczego by nie (tylko czemu przeplywy sa ok i brak bledow)

Sluchajac silnik rzeczywiscie brzmi to jak spalanie stukowe, ale bardziej sie sklaniam ku opcji wprowadzenia w blad komputera (ale mimo wszystko w warunkach "normalnej" pracy - brak bledow) niz wtryskow (poprawne przelewy)

Strasznie mnie drazni ten klekot i chetnie postawie duze :fcp29 temu kto zblizy mnie do rozwiazania problemu. Nie musze dodawac ze zbiera sie dobrze, pali w normie i nie ma bledow w kompie. Jedna rzecz to troche wyzszy pozniom oleju w silniku (na granicy plastiku) - czy to moze miec wplyw?

Jeszcze raz duze :fcp29 dla kazdego kto mnie podprowadzi pod rozwiazanie.
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2007, 09:50   #9
MarioK
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-03-2007
Skąd: Będzin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 2011
Postów: 62
Domyślnie

Sosnek,
a taki drobiazg jak zgubienie przez kompa indywidualnych nastaw korekcyjnych dla każdego z wtrysków? Moze podjechać do "normalnego" serwisu (bo ASO to zło :fcp27 ) ii im to zasugerować. Każdy warsztat który zajmuje sie wymiana wtrysków powinien to zrobić

[ Dodano: 2007-07-20, 10:53 ]
Jeszcze raz do Sosnek
zobaczyłem ze jestez Grodu Kraka :-), jak bys niczego nie znalazł u siebie, zapraszam do mnie: Ford Elektronika w Dabrowie Górniczej. Autostradą to kilkanascie minut przeciez :-)
__________________
----------------------------------------------
Pozdrawiam
Mariusz
MarioK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2007, 12:24   #10
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie

MarioK - pytalem o to w trakcie wizyty w warsztacie (ABCFOcus w Krakowie) - facet powiedzial mi ze po FL nie ma mozliwosci wklepania kodow po raz kolejny jesli nie ma bledow w komputerze. Podobno przed FL byla jakas tabliczka w komorze silnika z numerami wtryskow, natomiat po juz nie ma i dlatego tez nie ma takiej mozliwosci.

Prawda czy falsz?

Co do zaproszenia - jak nic nie pomoze - skorzystam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

POzdrawiam
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.