Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2008, 10:55   #1
zimny41
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 04-03-2007
Skąd: EZG
Model: focus
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2004
Postów: 57
Domyślnie podgrzewanie paliwa ..ropy.

Witam, mam pytanie do wszystkich posiadaczy TDCI ....jak długo u was po przekręceniu kluczyka pali się kontrolka świec żarowych pytam , ponieważ zauważyłem ,że u mnie czas grzania to 2 sekundy i jeśli zaraz kręce to muszę go dobrze popiłować żeby zaskoczył natomiast jeśli poczekam ..........np. 7.8. sekund to pali od dotyku ................dlaczego ta kontrolka zapala się tylko na 2 sekundy????????...............czy u was też tak jest????????czy mam w elektryce coś nie tak?????????????

__________________
pozdrawiam i czekam na porady ..........cześć.
zimny41 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2008, 11:42   #2
RedHat
ford::advanced
 
Avatar RedHat
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: TDCi 85kW
Rocznik: 2007
Postów: 242
Domyślnie Re: podgrzewanie paliwa ..ropy.

Czesc,

U mnie nawet na dwie sekundy sie nie zapala, moze na jedna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Silnik uruchamia sie bez problemu mimo to, bez zadnego pilowania. Jeden jedyny raz kiedy musial pokrecic troche dluzej to jak bylo -8, procz tego zero problemow, pomimo krotko swiecacej sie kontrolki - co zreszta jest normalne bo jest cieplo i nie ma po co grzac swiec nie wiadomo jak dlugo.
Ja bym obstawial na zapowietrzajacy sie uklad paliwowy, na cofajace sie paliwo.

Napisz jeszcze czy masz tak po nocy pod chmurka, jakimkolwiek dluzszym postoju, czy za kazdym razem jak probujesz odpalic ?

Pozdr.
__________________
Focus Pokus
Był : Focus Mk1 1.8 TDCi 100PS
Był : Focus Mk2 1.8 TDCi 115PS
RedHat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2008, 12:37   #3
resonal
ford::advanced
 
Avatar resonal
 
Zarejestrowany: 18-03-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 351
Domyślnie Re: podgrzewanie paliwa ..ropy.

Gdzieś wyczytałem, że nawet jak kontrolka zgaśnie, to świece przez jakieś 6-8 sek dalej są podgrzewane.
__________________
Zniżki w AXA po powołaniu się na mój numer polisy: 8509051
resonal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2008, 13:02   #4
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: podgrzewanie paliwa ..ropy.

Cytat:
Napisał zimny41
Witam, mam pytanie do wszystkich posiadaczy TDCI ....jak długo u was po przekręceniu kluczyka pali się kontrolka świec żarowych pytam , ponieważ zauważyłem ,że u mnie czas grzania to 2 sekundy i jeśli zaraz kręce to muszę go dobrze popiłować żeby zaskoczył natomiast jeśli poczekam ..........np. 7.8. sekund to pali od dotyku ................dlaczego ta kontrolka zapala się tylko na 2 sekundy??...............czy u was też tak jest????czy mam w elektryce coś nie tak??
1. Podgrzewa się świece, paliwo dopiero jak pracuje silnik.
2. Świece grzeją dłużej niż wskazuje na to kontrolka. Ma to znaczenie zimą, powyżej 10 st. C nie robi to większej różnicy. Jesli wyłączysz radio i inne "zakłócacze" to po kilku sekundach usłyszysz wyłączający się przekaźnik świec. Zimą kręcę po charakterystycznym "cyknięciu" i pali "na dotyk".
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2008, 10:08   #5
zimny41
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 04-03-2007
Skąd: EZG
Model: focus
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2004
Postów: 57
Domyślnie Re: podgrzewanie paliwa ..ropy.

Witam, dzięki za odpowiedzi ...czyli u was też te kontrolki długo się nie palą .......znalazłem sposób na odpalanie na dotyk oczywiście przy zimnym silniku .zaczynam kręcić rozrusznikiem kiedy licznik km. pokaże aktualny stan i wtedy jest ok :fcp26
__________________
pozdrawiam i czekam na porady ..........cześć.
zimny41 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.