Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-05-2006, 19:16   #1
Dojker
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-04-2006
Skąd: Kłodzko
Postów: 94
Domyślnie zawór EGR

witam
Przeszukałem forum na temat tego zaworu jest troche napisane. moje pytanie w związku z tym jest takie: chce zaślepić ten zawór jednak wszyscy opisują że trzeba go zaślepiać gdzieś w środku jakąś płytką wyciętą - a czy nie można po prostu wyciągnąć ten przewód gumowy który leci od zaworu EGR do regulatora podciśnienia i zaslepić tylko ten przewód na drugim końcu ? -
P.S.
ten przewód miałem prawie przerwany i kiedy wymieniłem go na nowy poczułem że auto ma dziurę w przyśpieszaniu tak od ok 1500 obr - 2500 obr (tak jak to wszyscy piszą że taka dziura jest) przed wymianą wyrażnie auto było silniejsze na małych obrotach ale jednocześnie jakby trochę więcej szarpało przy puszczaniu sprzęgła.

Dojker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2006, 20:37   #2
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dojker
Przeszukałem forum na temat tego zaworu jest troche napisane.
Trochę :fcp15 , z tego można przygotować niezłą publikację.
Poza tym nie zasłania się go płytą tylko blachą.
"Gdzieś" - to gdzie to jest opisane na stronie głównej FCP (nie forum - link jest na stronie głównej forum do strony FCP), tam po prawej na środku jest link PORADY i dalej sobie znajdziesz.
A co do zdjęcia przewodu o którym piszesz. To jak to zrobisz to nie będziesz wiedział w jakiej pozycji jest EGR, czyli za dużo to Ci to nie pomoże. No chyba, że będziesz fuksiarz i się ustawi na zamknięciu (w co wątpię).
Oj Dojker, mało uważnie szukałeś :fcp27
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.