Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2010, 22:42   #1
siamer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Model: MK3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie zmiana kluczyka na taki z pilotem

Witam.

Mam forda mondeo mk3 2.0 benzyna LX. Mam w nim alatrm + centralke ale na kluczyk. Jest mozliwosc zmiany kluczyka na taki z pilotem (centralka, bo alarm nie jest wazny dla mnie i chcialbym sie go pozbyc...) ? Jakis modul bezprzewodowy musialbym dokupic do centralki albo do alarmu ? a moze w mk3 kazdym powinien byc pilot a ja mam cos namieszane ? jak to sprawdzic ? Bardzo prosilbym o jakies info na ten temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moge kupic centralke + pilota z allegro i jakos to zamontowac moze ? Ma ktos moze jakis schemat centralki do tego mondelu (nie dziala centralka od pasazera strony - IRL wersja) bo musze to jakos naprawic... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dodam tutaj jeszcze jedno bo tyczy sie tego samego w sumie (jak nie to prosze o podzielenie tematu i przeniesienie). alarm sam sie wlancza w nocy i sadzieci mnie nie dlugo zabija Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak to naprawic jak ja odpiac/odlaczyc ? nie potrzebuje alarmu...

Pozdrawiam...
siamer

siamer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2010, 11:24   #2
kakti_88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Pułtusk
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: zmiana kluczyka na taki z pilotem

Prosta sprawa, zakup kluczyk np używany zaprogramujesz go sam (zamykanie-otwieranie), do tego dokup czysty grot, który musisz oddać do zrobienia frezów i na koniec przekładasz pastylkę imo z starego do nowego z sterowaniem radiem otwierania i zamykania. Ja osobiście tak zrobiłem przy moim mondeo w wersji LX
kakti_88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2010, 12:02   #3
marcin_jaros2
ford::beginner
 
Avatar marcin_jaros2
 
Zarejestrowany: 22-05-2010
Skąd: ue
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 42
Domyślnie Odp: zmiana kluczyka na taki z pilotem

Panowi mam pytanie dotyczace wlasnie kluczyka. Jak myslicie czy kluczyk od jaga bedzie wspolgral z centralka i imem mondeo??
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg jag.jpg (21.4 KB, 71 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez marcin_jaros2 ; 13-06-2010 o 21:19
marcin_jaros2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2010, 13:23   #4
siamer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Model: MK3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: zmiana kluczyka na taki z pilotem

kakti_88 dzieki za porade wydaje sie proste ale...
"zakup kluczyk np używany zaprogramujesz go sam (zamykanie-otwieranie)" jak go zaprogramuje ?
"na koniec przekładasz pastylkę imo z starego do nowego z sterowaniem radiem otwierania i zamykania" sorry ale nie rozumiem... co to pastylka imo ? gdzie ja przekladam ? z jakiegos starego ?

sorry za tyle pytan ale nie rozumiem do konca...

dzieki i pozdrawiam...
siamer
siamer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2010, 13:41   #5
kleryk2
ford::average
 
Avatar kleryk2
 
Zarejestrowany: 08-08-2009
Skąd: LUBLIN
Model: MONDEO MKIII kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115ps
Rocznik: 2002
Postów: 56
Domyślnie Odp: zmiana kluczyka na taki z pilotem

w szukajce znajdziesz jak zaprogramować pilota, już ktoś to opisywał. Jeżeli kupisz kluczyk z pilotem, wsadzisz baterię to na pewno nie będzie działał - trzeba go zaprogramować do Twojego auta. Jeżeli chodzi o pastylkę immo - chodzi o taki mały element osadzony w kluczyku chyba od strony grotu - to jest immobilizer bez którego nie odpalisz auta. Musisz go przełożyć do nowego kluczyka
kleryk2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2010, 19:44   #6
kakti_88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Pułtusk
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: zmiana kluczyka na taki z pilotem

Na allegro jest masa używanych kluczyków ja osobiście zakupiłem w dobrym stanie wizualnym za 70 zł. Czysty grot też na allegro znajdziesz za 20-30 zł
Do tego jak zaprogramować to jest na forum dobrze opisane.
Co do pastylki Imo uważaj przy przekładaniu bo jest szklana i żebyś nie uszkodził bo zrobisz problem sobie. Grot wiadomo musisz oddać z starym kluczykiem żeby frezy dorobili Ci.
Dokładniej napisać już się chyba nie da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kakti_88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2010, 21:20   #7
marcin_jaros2
ford::beginner
 
Avatar marcin_jaros2
 
Zarejestrowany: 22-05-2010
Skąd: ue
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 42
Domyślnie Odp: zmiana kluczyka na taki z pilotem

Panowi mam pytanie dotyczace wlasnie kluczyka. Jak myslicie czy kluczyk od jaga bedzie wspolgral z centralka i imem mondeo??
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: jag.jpg Wyświetleń: 15 Rozmiar: 21.4 KB ID: 18833
Ostatnio edytowane przez marcin_jaros2; Dzisiaj o godzinie 21:19
marcin_jaros2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2010, 22:11   #8
siamer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Model: MK3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: zmiana kluczyka na taki z pilotem

wielkie dzieki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
siamer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2010, 17:31   #9
kakti_88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Pułtusk
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: zmiana kluczyka na taki z pilotem

Cytat:
Napisał marcin_jaros2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak myslicie czy kluczyk od jaga bedzie wspolgral z centralka i imem mondeo??
Imo i tak przekładasz z swojego kluczyka więc na to nie patrz, jak masz zdjęcie tego kluczyka z drugiej strony czy radio jest takie same to trzeba było by porównać, ale z tego co wcześniej czytałem i do siebie szukałem to od jaga pasuje tylko osobiści inny patrzyłem wcześniej.
kakti_88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2010, 22:14   #10
siamer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Model: MK3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: zmiana kluczyka na taki z pilotem

Witam.

Tutaj macie zdjecia mojego kluczyka do samochodu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Co mam niby z niego przelozyc ? przeciez tam niema zadnego nadajnika czy czegos takiego... Mozecie zobaczyc zdjecia... ? Prosze o sprawdzenie i poinformowanie mnie jak wyglada sprawa... Wyglada na to ze ja nie mam tej "pastylki IMO"... wiec pewnie nie mam immobilajsera... ? to ulatwia sprawe ?

wiecie jak odciac alarm ? jak go odlaczyc ? <--- sorry za ten drugie pytanie w tym samym watku ale bardzo pilne to jest...

dzieki!
siamer

Ostatnio edytowane przez siamer ; 14-06-2010 o 22:16
siamer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.