Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-07-2015, 21:46   #1
witeck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2015
Model: Ford Focus Mk1 Kombi
Silnik: 1.6 Zetec
Rocznik: 2002
Postów: 46
Domyślnie 1.6 Zetec - wzrost spalania wg komputera

Witam,
Jestem po wymianie sondy lambda, świec zapłonowych i rozrządu w swoim Focusie Mk1 1.6 Zetec. Po pierwszej krótkiej jeździe testowej, pierwsze co rzuciło mi się w oczy to wysokie chwilowe/sekundowe spalanie pokazywane na komputerze, zwłaszcza przy ruszaniu na 1 biegu - sięgające nawet 50 l/100km. Ruszanie spokojne, bez zrywów, obrotomierz między 1500 a 2000 obr/min. Wcześniej takich wartości nie pokazywał.
Po krótkiej jeździe testowej na odcinku około 20km w cyklu mieszanym z przewagą cyklu za miastem, bez klimatyzacji i przy bardzo spokojnym poruszaniu, komputer pokazuje średnią 7,5 l/100km - więc wynik akceptowalny. Ale z kolei dzisiaj, przy jeździe tylko po mieście i to bardzo spokojnej jeździe, bez zrywania - komputer pokazuje średnią 11,5 l/100km i nie bardzo drgnie - wynik moim zdaniem za wysoki. Wcześniej średnie spalanie w mieście wynosiło ok. 8,5 l/100km.
Wiem, że komputer był resetowany i wgrywane nowe oprogramowanie.
W związku z powyższym mam pytania:
- co może powodować nagły wzrost spalania na komputerze?
- czy po resecie kompa i wgraniu nowego softu może pokazywać zawyżone wyniki? Mechanik twierdzi, żeby trochę pojeździć, kilka cykli i powinno się poprawić.
- czy chwilowe/sekundowe wartości spalania w okolicach 50 l/100km przy ruszaniu z jedynki to wynik w normie?
- jakie Wam pokazuje chwilowe/sekundowe spalanie przy ruszaniu?
- czy uszkodzona sonda lambda może fałszować wyniki chwilowego spalania?
Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez witeck ; 29-07-2015 o 14:30
witeck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.