Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2016, 08:10   #31
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Klimatyzacja prawie działa 1,8 ben Pomocy

Kładziesz sie koło auta, tak abyś widział sprzęgiełko sprężarki z kołem pasowym napędu.
W centralnej części tarczki zewnętrznej sprzęgiełka jest śruba, lub nakrętka. Odkręcasz ją calkowicie , wyjmujesz.
Podważasz cienkim śrubokrętem, lub dwoma zewnętrzną tarczkę, kołyszesz na boki, tak aby ją zdjąć.
Jak zdejmiesz będziesz widział wałek sprężarki z frezami, oraz z drugiej strony tarczki, otwór z frezami co jest nałozone na frezy wałka.
Popatrz, czy w tym wgł,ebienu terczki jest podkładka, jak jest to daj cieńszą o 0,1 mm.
Jak nie ma, to wiertarką wiertłem chyba 10 mm lekko pogł,ebiasz otwór w tarczce.
Zaaakładasz, mocno dokręcasz, i patrzysz, czy jest poprawa. Jak nie, to z powrotem, jeszcze nawiercasz, i próba, aż do skutku.
Jeżeli przedobrzysz, i przy kolejnej próbie sprężarka pracuje ciągle, się nie rozłącza, to zdejmujesz, wkładasz tam cieniutką podkładkę, i refgulujesz do skutku, aż sprężarka będzie się włączc, i wyłączac prawidłowo.

Myślę że po przeczytaniu tego opisu, nawet przedszkolak to wykona.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 13:38   #32
gregor87
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 28-01-2016
Skąd: Ciepielów
Model: Focus mk2
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Klimatyzacja prawie działa 1,8 ben Pomocy

Dzięki start za szczegółową i wyczerpującą itp �� jak nie dziś to jutro to zrobię i zobaczymy czy poskutkuje. Bo twierdzisz że właśnie przez to jest słuchać to życzenie ?
gregor87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 14:59   #33
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Klimatyzacja prawie działa 1,8 ben Pomocy

Nigdzie tu w Twoim chaotycznym opisie nie mogę wyczytac, czy sprężarka pracuje, to znaczy czy załącza sie, i po pewnym czasie rozłącza, i tak w kółko, czy tylko syczy, i nie chłodzi. Bo możesz się narobić, i efektow nie bedzie.
Już pewnie sporo Cię kosztuje, bo kompresor nie tani, a i nabicie, itd.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 15:48   #34
gregor87
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 28-01-2016
Skąd: Ciepielów
Model: Focus mk2
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Klimatyzacja prawie działa 1,8 ben Pomocy

Sprężarka załącza się bo chłodzi
Teraz robiłem próby na postoju fakt że po przejechaniu parunastu km ale wygląda to tak
Na niskich obrotach chodzi chłodzi ale jak dałem gazu tak powyżej np 3 tyś to to charakterystyczne życzenie i ciepłe ale na stałych obrotach chłodzi
Nabijanie odbyło się około 5 razy sprawdzanie szczelność i obniżenie obciążenia przez zapchany układ. Sprężarka dopiero 3 była szczelna i wydajna i tu pytanie bo przypomniało mi się ze ona była od C Maxa 16 tdci czy jest w tym jakąś różnicą ?

Ostatnio edytowane przez gregor87 ; 29-08-2016 o 18:23
gregor87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 19:38   #35
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Klimatyzacja prawie działa 1,8 ben Pomocy

no a powyżej tych 3 tyś co sie dzieje ze sprężarką rozłącza? co sie dzieje z ciśnieniem powyżej 3000 obr? wentylator cały czas pracuje? czy sręzarka przestaje dostawac sygnał powyżej 3 tyś obrotów czy tylko przestaje kręcic sprzegło?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 19:45   #36
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Klimatyzacja prawie działa 1,8 ben Pomocy

Chyba tego od Niego nie wyciągniesz.
Prościej by było, jak byś napisał, jak prawidłowo ma się zachowywać klimatyzacja manualna po włączeniu, a Kolega dopiero porównał by, co u Niego dzieje sie inaczej.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 20:00   #37
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Klimatyzacja prawie działa 1,8 ben Pomocy

prościej to jest pojechać do kogoś kto wie co i jak. Bo pomagać i podpowiadać na forum można ale trzeba coś w temacie sie orientować, bo tak to błądzenie we mgle.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2016, 07:02   #38
gregor87
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 28-01-2016
Skąd: Ciepielów
Model: Focus mk2
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Klimatyzacja prawie działa 1,8 ben Pomocy

To w takim razie ktoś poleci kogoś dobrego np w Radomiu Puławach Ostrowcu św czy Kozienicach kogoś w tym rejonie ?
gregor87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2016, 20:12   #39
jazzzz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Klimatyzacja prawie działa 1,8 ben Pomocy

Miałem podobne kłopoty z klimatyzacją. Problem sprawiało zanieczyszczenie chłodnicy silnika. Chłodnica była tak zawalona, że wentylator nie chłodził chłodnicy silnika i klimatyzacji. Po rozchyleniu chłodnic i wydmuchaniu sprężonym powietrzem problemy zniknęły. Proponuję wykonać prosty test przyłożyć kartkę papieru A4 do chłodnicy klimatyzacji przy pracującym wentylatorze, jeśli kartki nie się nie przyklei to trzeba czyścić.

Bump: Miałem podobne kłopoty z klimatyzacją. Problem sprawiało zanieczyszczenie chłodnicy silnika. Chłodnica była tak zawalona, że wentylator nie chłodził chłodnicy silnika i klimatyzacji. Po rozchyleniu chłodnic i wydmuchaniu sprężonym powietrzem problemy zniknęły. Proponuję wykonać prosty test przyłożyć kartkę papieru A4 do chłodnicy klimatyzacji przy pracującym wentylatorze, jeśli kartki nie się nie przyklei to trzeba czyścić.
jazzzz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2017, 12:22   #40
feling7
ford::amateur
 
Imię: imie
Zarejestrowany: 30-04-2017
Skąd: skad
Model: galado
Silnik: v8 333km
Rocznik: 2022
Postów: 9
Domyślnie Odp: Klima niby działa a nie chłodzi ??

Witam,

Mam podobny problem w moim FF MK2 z 2005r, jest to diesel.

Klimatyzacja niby chodzi ale bardzo słabo, mam wrażenie że ogrzewa raczej lepiej niż chłodzi.
Na pewno działa bo zaparowane szyby dość szybko odparowują po włączeniu nawiewu na przednią szybę, ale w czasie upału kompletnie nie daje rady. Powiedziałbym że jak jest gorąco to dmucha bardziej gorącym powietrzem niż zimnym!

Co to może być skoro pewne jest, że w jakimś tam stopniu na pewno jest sprawna ale bardzo słaba?

W kilku najbliższych dniach mam plan odwiedzić mechanika.

Z tego tematu i wiedzy zakładam że problem może być z:

- manualnym przełącznikiem (tym pokrętłem od ustawienia nawiewu), słyszałem ze on działa na zasadzie manualnej linki i może zdazyc się ze nie do końca otwiera klapy, dodam ze nie chodzi on zbyt płynnie
- niewystarczająco dużo czynnika chłodzącego
- wentylator chłodnicy raczej to nie jest skoro klima działa ale słabo?
- przekaźnik K100 ?
- chłodnica zawalona syfem
- uszkodzony jakiś bezpiecznik?
- czujnik temperatury ?
feling7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.