Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2015, 14:21   #101
xmarx
ford::average
 
Avatar xmarx
 
Zarejestrowany: 24-11-2013
Model: kuga
Silnik: diesel
Rocznik: 2010
Postów: 63
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

To prawda. Awaria silnika to problem z czujnikiem dpf. Tylko w serwisach na sląsku mają z tym problem i zamiast wymienić kasuja ludzi za wypalanie dpf. Wystarczy sprawdzic czy czujnik pracuje na wolnych i od razu wiadomo jaka przyczyna. Za sam czujnik kasuja 600zl a wymiana dodatk to 10min a czujnik znajduje sie kolo akumulatora. Ja wymienialem za 160zl z kasowaniem kompa plus czujnik 150zl i jeszcze mam jeden w zapasie bo kupilem dwa za 300. Dpf wypala git.

Bump:
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kuga 2.0 tdci z 2010 może mieć dwa różne (jeśli chodzi o osprzęt) silniki: albo na Siemensie (starsze), albo na Delphi (nowsze - mają możliwość upgrade mocy ze 140 do 163 KM)

podeślij VIN to powiem Ci który z nich ma Twój znajomy
Ja mam na Siemensie i tez upgrade do 16KM wiec co za bajki z tym drlphi.

Poza tym co za brednie z odpalaniem raz start i sprzeglo. Ma byc start..potem sprzeglo i drugi raz start. Kontrolki wcale nie musza gasnac. Czesto odpalam od razu.

Natomiast przypadlosc kugi czesto nie odpala bo nie widzi kluczyka.

xmarx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2015, 00:28   #102
Fanki
ford::amateur
 
Avatar Fanki
 
Zarejestrowany: 11-10-2015
Model: Kuga
Silnik: 2.0TDCI 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

A u mnie dzisiaj przy przebiegu 101tys km pojawił się komunikat "USTERKA SILNIKA", utrata mocy może na sekundę, dwie. Auto cały czas jechało normalnie. Dodam że dzisiaj trasa ponad 600km autostradami ale tak spokojnie ok. 120km/h na tempomacie. Po wyłączeniu i włączeniu silnika komunikat o usterce cały czas się świeci ale Kuga odpala i jedzie normalnie zobaczymy jutro rano (????). Ja tam raczej preferuje spokojny styl jazdy to może ten DPF zapchany ???? W takim razie spróbuję przegonić maszynę i dam znać. Tylko się zastanawiam czy się tym w ogóle przejmować skoro wszystko działa normalnie ???
Fanki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2015, 08:10   #103
Fanki
ford::amateur
 
Avatar Fanki
 
Zarejestrowany: 11-10-2015
Model: Kuga
Silnik: 2.0TDCI 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Witam

No i po nocy w garażu, komunikat zgasł. Dzisiaj trasa ok. 200km, zobaczymy czy się pojawi.
Fanki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2015, 11:12   #104
Gostek_
ford::average
 
Avatar Gostek_
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: była Kuga, jest Audi Q7
Silnik: było 2.0 TDCI, jest 3.0 TDI
Rocznik: był 2009, jest 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Ja tak miałem ciągle i nagminnie - kiedyś wymienili czujnik paliwa i nic nie dało. Usterkę wywalało, auto na chwilę traciło moc a potem jechało normalnie. Kontrolka znikała albo samoczynnie, jak u Ciebie albo po zatankowaniu. Generalnie do odczytania błędy z kompa - będziesz wiedział co się podziało. Mi chyba najczęściej wywalało dpf albo ładowanie turbiny. Dpf w końcu wprowadził się w stały tryb awaryjny, na którym zrobiłem 350km aż to szczęśliwego wycięcia...
Gostek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2015, 12:20   #105
Fanki
ford::amateur
 
Avatar Fanki
 
Zarejestrowany: 11-10-2015
Model: Kuga
Silnik: 2.0TDCI 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

No i przyczyna komunikatu się znalazła.
Pęknięty wąż powietrza od filtra do kolektora.
Fanki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2016, 19:51   #106
przemas01
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 01-08-2016
Model: Ford Kuga I
Silnik: 2.0 Tdci 140
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Witam! Kuga 2010, 140hp, Euro 5.
Przebieg auta 73tys, pierwszy właściciel. Podobna historia. Komunikat usterka silnika + zdławienie mocy. Komunikat początkowo występował co któreś odpalenie, po około 40 kilometrach zapalał się tuz po odpaleniu silnika. Kody błędów (przez OBD 2 + mobilscan) p2002, p2463, P244B. Znacząco podniósł się poziom oleju. Kody sugerowały ze DPF jest zapchany ale jako ze niedawno ok 200km temu wróciłem z urlopu gdzie auto zrobiło ponad 4000km trasy wydaje mi się to niemożliwe. Obstawiam ze czujnik ciśnienia różnicowego DPF podawał błędne dane do kompa. Wymiana oleju + filtr, nowy czujnik DPF, kasowanie błędów. Nie robiłem wymuszanego wypalania DPFu. Od tego czasu 600km bez niespodzianek.
przemas01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2016, 21:36   #107
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,038
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Cytat:
Napisał przemas01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam! Kuga 2010, 140hp, Euro 5.
...Znacząco podniósł się poziom oleju. ....
Jakim cudem w silniku Euro5 (na Delphi) mogło Ci przybyć oleju? Te silniki nie mają problemu z dostawaniem się paliwa do oleju w trakcie wypalania DPF. W tych silnikach paliwo w trakcie wypalania DPF dostarczane jest wprost do wydechu przez specjalną dyszę ze świecą żarową ("parownik par paliwa"). Twoje objawy raczej sugerowały zatkanie dyszy w parowniku albo problem ze świecą żarową - oba te problemy często występują we wczesnych silnikach 2.0TDCi Euro5 (z 2010-2011 roku).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2016, 22:09   #108
AXO
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-03-2010
Skąd: Ciechanów
Model: KUGA
Silnik: TDCI 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Witam.

Spalona lub niesprawna świeca żarowa w module parownika, zapoczątkowująca wypalanie DPF-u daje kod błędu P269F.

Pozdrawiam.
AXO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2016, 22:29   #109
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakim cudem w silniku Euro5 (na Delphi) mogło Ci przybyć oleju? Te silniki nie mają problemu z dostawaniem się paliwa do oleju w trakcie wypalania DPF. W tych silnikach paliwo w trakcie wypalania DPF dostarczane jest wprost do wydechu przez specjalną dyszę ze świecą żarową
niestety nie do końca, prócz dotrysku głównego w/w dyszą, jest dotrysk podgrzewający kata, który podczas permanentnej próby regeneracji (uszkodzona świeca) może podnieść poziom oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2016, 23:41   #110
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

A to ciekawostka. Ale chyba nie jest to nagminne w tych silnikach?
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.