Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2023, 18:36   #121
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Cieknie spod pompy CR

Uważaj tylko na ustawienie pompy , rozrząd itp .

Bump:
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Nie wiem czy mnie pytałeś, ale u mnie sucho jak pieprz, sprawdzałem po zakupie w DE i ostatnio przy okazji. Pompa nie była uszczelniana nigdy. Przebiegu prawie 137 tys. Zrób korektę spalania w liczniku , jeśli nie była robiona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 24-05-2023 o 18:43
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2023, 18:50   #122
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,522
Domyślnie Odp: Cieknie spod pompy CR

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uważaj tylko na ustawienie pompy , rozrząd itp .
Jasne, już czytałem o tym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przebiegu prawie 137 tys.
To może tego kwestia, mój ma 260tkm. Albo poprawili później bo widzę Twój jest 2018 a ten mój 2016.

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrób korektę spalania w liczniku , jeśli nie była robiona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie względnie spalanie z licznika pokrywa się z tym z dystrybutora, nie zauważyłem znaczących rozbieżności. 150km PS przestawiony na 180km. Za to mój 1.6eb o ten litr lubi sobie oszukać ale mimo wszystko lepiej idzie. Swoją drogą warto robić chip? Różnica odczuwalna? Ciągle zastanawiam się którego sobie zostawić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 24-05-2023 o 18:57
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2023, 18:57   #123
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Cieknie spod pompy CR

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą warto robić chip? Różnica odczuwalna?
Jak miałem wcześniej mk5 150-180-wirus to było warto , ale szybko się znudziło. Zmiana 150-wirus byłaby fajniejsza . Teraz niby jest program, ale ciężki ten AWD z tymi wszystkimi bajerami + automat i szału nie ma na suchym. Jak jest śnieg to i owszem, petarda. Poprzedni po wirusie jak jechałem powiedzmy "przepisowo", ale bez idiotyzmów to brał 6,2-6,3 , ten to przy spokojnej i już przepisowej jeździe 6,4 minimalnie , a jeśli przypomnę sobie jak jeździłem poprzednim to 6,7 .
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2023, 19:02   #124
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,522
Domyślnie Odp: Cieknie spod pompy CR

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poprzedni po wirusie jak jechałem powiedzmy "przepisowo", ale bez idiotyzmów to brał 6,2-6,3 , ten to przy spokojnej i już przepisowej jeździe 6,4 minimalnie , a jeśli przypomnę sobie jak jeździłem poprzednim to 6,7 .
To i tak niewielkie różnice jak na AWD. Mój "przepisowo" Skami i autostradami to 6.3-6.5l, przy tym 7.5l to jak tylko dało radę było 180-210 (już więcej nie chciał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2023, 19:07   #125
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Cieknie spod pompy CR

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(już więcej nie chciał
Kiedyś tam, dawno temu, jak nie było "tych co się im należało "
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg licznik.jpg (19.4 KB, 35 wyświetleń)
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2023, 19:11   #126
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,522
Domyślnie Odp: Cieknie spod pompy CR

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedyś tam, dawno temu, jak nie było "tych co się im należało "
AWD czy wcześniejszy?

Powyżej 200 już ogólnie słabo ciągnął, myślę do 220 dałby radę powoli, może kwestia że spuchł przez mniejszy IC z wersji 150km. Już czeka większy na wymianę.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2023, 19:15   #127
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Cieknie spod pompy CR

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AWD czy wcześniejszy?
Wcześniejszy na mapie 180 , manual.. AWD to chyba do 215 ciągnąłem, ale zdryfowałem. Jeszcze by szedł , ale bałem się że urwie się wał i mi w du...ę przez podłogę wejdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. We wcześniejszym icka zmieniałem, nie ma to tamto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , ale dopiero po wirusie.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2023, 23:57   #128
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,522
Domyślnie Odp: Cieknie spod pompy CR

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy mnie pytałeś, ale u mnie sucho jak pieprz, sprawdzałem po zakupie w DE i ostatnio przy okazji. Pompa nie była uszczelniana nigdy
Zerknij dobrze od góry, tam jest spora wanna na skrzyni i tak naprawdę zanim zacznie cieknąć to może się tam zebrać co nieco, warto kontrolować.

Dzisiaj zrobiłem uszczelnienia wraz z uszczelnieniem pompy vacum, mam nadzieję, że będzie już sucho. Nie obyło się bez małych komplikacji ale poskładałem. Po pierwsze bałem się, że pourywam spinki od przewodów przy pompie, jak się okazało zupełnie niepotrzebnie. Poprzedni serwis już zdążył je połamać w wielu miejscach. Chociaż pompę dobrze ustawili. Także nie byłem pewny czy cieknie olej czy może jednak ropa a okazało się, że olej i ropa (właśnie z tych przewodów bo były jakby nadmiernie wysunięte i luźne). A na poważnie najtrudniej było ściągnąć koło z pompy pod wymianę simeringu bez dedykowanego ściągacza, miało łatwo zejść śrubokrętami a skończyło się na 8 śrubokrętach i opalarce, ze 3 godziny mi to zajęło bo nie chciałem nic uszkodzić. Uszczelniłem co mogłem, gdzieniegdzie wspomagając się uszczelniaczem reinzosil aby było już "na zawsze" sucho. Skrzynię i blok umyłem z góry co mogłem ale zostało całe podwozie do umycia, sporo masy odejdzie chociaż mógłbym zostawić jako konserwację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(już więcej nie chciał )
220 licznikowe jednak dał radę i to nie z górki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. było 65 stopni w dolocie na WOT jestem ciekawy jak będzie na większym IC, już mam czeka na montaż. Mam w domu też IC od focusa RS przymierzę ale chyba nie wejdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ciekawostka wymiennik ciepła skrzyni w sumie działa cały czas jako dogrzewacz skrzyni bo skrzynia nie przekroczyła 75 stopni a przy przepisowej jeździe 60-65 stopni.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 29-05-2023 o 00:05
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.