Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2010, 19:52   #41
klapek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: O-ca
Model: Focus mk3
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2013
Postów: 24
Domyślnie Odp: Który silnik do lpg?

Witam.
Interesuje mnie to co napisał kolega parę postów niżej -

"Jesli chodzi o Forda to juz bylo powiedziane setki razy - jezeli macie silnik z hydrauliczna kasacja luzu to nie ma zadnego problemy, jezeli jeszcze z plytkami to tak samo jak na benzynie trzeba regularnie kontrolowac luzy zaworowe. Dla kumatych mechanicznie mozna zrobic to samemmu pod blokiem."

Czy ktoś orientuje się jak jest w silniku >> Zetec-E 2.0 EFI (HC) << ?? Chodzi mi oczywiście o regulację zaworów w odniesieniu tego co zacytowałem wyżej.
Auto mam dość krótko i mam problemy z pracą silnika zanim przełączy się na gaz.
Pozdrawiam !


Ostatnio edytowane przez klapek ; 24-01-2010 o 20:02
klapek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 18:04   #42
leone
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-01-2010
Skąd: wm
Model: focus
Silnik: 1800
Rocznik: 1999
Postów: 56
Domyślnie Odp: Który silnik do lpg?

Czy ktoś orientuje się jak jest w silniku >> Zetec-E 2.0 EFI (HC) << ?? Chodzi mi oczywiście o regulację zaworów w odniesieniu tego co zacytowałem wyżej.
Auto mam dość krótko i mam problemy z pracą silnika zanim przełączy się na gaz.
Pozdrawiam ![/QUOTE]

Są regulowane płytkami zaworowymi ,ssący 0,15mm wydech 0,30mm
leone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 21:05   #43
edward102
ford::beginner
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: Krakow
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Który silnik do lpg?

mam foczke 1.6 2002 r.Kupiłem już zagazowaną,sam przejechałem40000.Super jezdzi,może trochę słabsza zanim się rozbuja.W trasie 6.8l lpg.Miasto 9l.Też panikowałem jak słyszałem co to będzie.Trzeba się przekonać samemu. Dobra sekwencja i do przodu!!!!
edward102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2011, 12:52   #44
bonio
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-04-2011
Model: FOCUS hatchback
Silnik: 1.6 BENZYNA
Rocznik: 2012
Postów: 3
Angry Odp: Który silnik do lpg?

WITAM.Mam założona sekwencje od roku- wielozawór Tomasetto, reduktor Zawoli,urzadzenie wtrysku gazu Magic Jet oraz lubryfikator Po zzalożeniu gazu musialem co 1000km.dolewac 0,8l oleju! takie miał ssanie.W tym czasie przejechalem 30tys i miałem już trzy awarie.Pierwsza po 7tys.wypalony zawór na czwartym cylindrze wymieniono wszystkie zawory+uszczelka pod głowica,swiece, uszczelniacze.Auto nadal łykało olej a na wolnych obrotach nie chodziło równo na benzynie.Nastepne 8tys.ten sam problem wypalony zawór na 4 cylindrze,postanowiłem zmienic mechanika.Głowica została poddana sprawdzeniu przez firme specjalizujaca sie w tych kwesiach.Diagnoza nie wykazala zadnych uchybien,gniazda zaworów byly ok.Odebrałem auto pełen optymizmu ale oprócz usuniecia awarii auto nadal bralo olej i drgało na wolnych obrotach na benzynie.Przejechalem 12tys znowu awaria na 4 cylindrze wypalony zawór a elektroda swiecy upalona i zaoliwiona.W ramach reklamacji mechanik usterke zlikwidował ale zasugerował żeby wymienic pierscienie celem zlikwidowania poboru oleju.Po tej naprawie silnik chodzi na wolnych obrotach tak na benzynie jak na lpg równo bez zażutu mam nadzieje,że nie będzie już brał oleju.Mechanik kazał mi jechac sprawdzic instalacje lpg bo jego zdaniem jest cos nie tak byc może jest za uboga mieszanka na 4 cylinder.Sprawdze to ale u innego gaziarza.Jeszcze jedno po wymianie pierscieni wlącza mi sie bardzo często wentylator czy jest to spowodowane tą operacją?Mam nadzieje że to minie po przejechaniu np.1000km?Po tych perypetiach nie wiem co sądzić o lpg do focusa.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez bonio ; 21-10-2011 o 13:05
bonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2011, 13:46   #45
skw82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus Kombi [MKI]
Silnik: 1.6 Benzyna+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: Który silnik do lpg?

Ja mam silnik 1.6 2003 r. Instalacja założona po 8 dniach od odebrania auta z salonu. Auto jeździ cały czas na LPG. Sekwencja OMVL Dream. Bez lubryfikacji. W 2010r. wymieniłem listwe wtryskiwaczy i reduktor. Na początku tego roku emulator gazowy. Aktualny przebieg 204tyś km. Silnik pracuje równo, kompresja dobra. Nie widze różnicy czy jade na benzynie czy na LPG. Pare dni temu na dłuższym odcinku jechałem 170km/h bez większego wysiłku. Oczywiście regularna wymiana filtrów i kalibracja instalacji. Na wiosne sprawdze luzy zaworowe.

Tak tylko chciałem podzielić się wrażeniami, bo jak się słyszy opinie na temat LPG w Focusie to ręce opadają. Może jestem wyjątkiem ale jestem bardzo zadowolony z instalacji LPG. Po ilości kilometrów można sobie przekalkulować czy sie opłacało.

Na koniec potwierdzam silnik ZETEC 1.6 16v dobry silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skw82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2011, 14:28   #46
mondeouser
ford::average
 
Avatar mondeouser
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: mondeo mk5
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 138
Domyślnie Odp: Który silnik do lpg?

Witam!!!

Ja miałem zagazowany silnik 1.8 w Modeno oraz 2 litrowy też w drugim Modeno. Instalacja II generacji i te samochody śmigają do dzisiaj na gazie bez problemów. 1.8 przejechał 220 tyś kilometrów a drugi 200 tyś i nadal jeździ u mnie. Bez żadnej lubrifikacji i innych bajerów. Luzy zaworowe nie były w jednym i drugim sprawdzane od nowości chociaż 1,8 miał hydrauliczną regulację luzów (96 rok produkcji). Generalnie jak się dba tak się ma. Poza tym wymiana filterków i dobra regulacja i nic złego nie powinno się dziać.
Pozdrawiam.
mondeouser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.