Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2011, 16:54   #141
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Cytat:
Napisał szmitu3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie wina linki , tylko zacisku. Mondeo MK3 do wrzesnia 2004 r ma taka wade fabryczna. Trzeba rozbierac i czyscic zaciski . Lub najprosciej wymienic na nowsze. Pisza o tym kilka stron wczesniej.
Sprawa zalatwiona juz,podjechalem do mechanika dzis,sciagnal kolo i okazalo sie ze jednak to nie linka ani zacisk,tylko zapikło sie ciegno do zahaczania linki.Pan przeczyscil posmarowal,potem auto na walce w celu sprawdzenia hamulcow i narazie ok;pewnie do nastepnego razu az sie znowu nie zapiecze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 17:18   #142
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

czyli kilka tygodni - standard :-). ja założyłem między uchwyt pancerza a ramię (uchwyt linki) sprężynkę od jakiegoś kombajnu hehe i poki co ideał. Zacisk wraca do samego końca, natychmiast po puszczeniu dźwigni hamulca recznego.
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 18:55   #143
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Cytat:
Napisał Ar2rB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli kilka tygodni - standard :-). ja założyłem między uchwyt pancerza a ramię (uchwyt linki) sprężynkę od jakiegoś kombajnu hehe i poki co ideał. Zacisk wraca do samego końca, natychmiast po puszczeniu dźwigni hamulca recznego.
Czyli zamiast tej oryginalnej spreżynki ?
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 19:08   #144
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

oryginalna została. Założyłem dodatkowa. Między mocowanie pancerza a mocowanie linki (linka idzie środkiem sprężynki). Gdzieś na forum były nawet zdjęcia tej przeróbki :-). Sprężynka przy zaciskaniu hamulca (zaciąganiu) jest ściskana. Jak się zwolni hamulec to sprężynka odpycha dźwigienkę.
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 19:20   #145
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Cytat:
Napisał Ar2rB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oryginalna została. Założyłem dodatkowa. Między mocowanie pancerza a mocowanie linki (linka idzie środkiem sprężynki). Gdzieś na forum były nawet zdjęcia tej przeróbki :-). Sprężynka przy zaciskaniu hamulca (zaciąganiu) jest ściskana. Jak się zwolni hamulec to sprężynka odpycha dźwigienkę.
Nie bardzo sobie to wyobrazam jak ma byc.......Masz jakies namiary na te zdjecia ?
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 19:26   #146
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

odkręcasz koło, odpinasz linkę, na linke zakladasz sprezynkę, zapinasz linke na miejsce, przykręcasz kolo. da się to zrobić bez odkrecania zacisku (wymagane troche sprytu ;-). Koszt na jedno koło - 95 groszy. Zacisk oczywiście musi być wyczyszczony i nie może być w stanie agonalnym ale to wiadomo.

było o tym na forum już kilka ładnych razy (z fotkami).

A to taka pierwsza lepsza jaką namierzyłem:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 09:39   #147
kris8484
ford::average
 
Avatar kris8484
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 175KM 395NM
Rocznik: 10.2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Witam
Ja tez mam od niedawna problem z recznym. Jakis miesiac temu wymienilem linki do recznego w moim MK3 i reczny dzialal jak marzenie. Od tygodnia zauwazylem ze bierze coraz wyzej i jak jestem na górce i zaciagne reczny to nie trzyma dobrze (auto delikatnie leci do tyłu). Wczoraj byłem na stacji diagnostycznej bo cos mi zajebiscie stukalo z tylu (tulejki stabilizatora-wymienilem wczoraj). Na stacji podczas testów ręcznego wyszło ze tylnie lewe koło nie trzyma recznego. Podczas wymiany tulejek wypialem linke z ramienia sprawdzilem ja i w pancerzu dziala poprawnie. Ale zacisk nie odbija. Psiknalem WD40 w koło ramienia, trosze juz ramie zaczelo pracowac ale nie tak jak powinno. Mam pytanie jak rozebrac ten zacisk zeby go przeczyscic. Wiem ze jest zestaw naprawczy do tego ale czy on jest potrzebny odrazu jak zadnych dziur w gumkach nie widac bo wczoraj troche z kasa poplynalem i jak da sie to zrobic bez dodatkowych kosztow to byloby super a jak nie to co zrobic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Znalazlem na jednym forum taki opis ze zdjeciami
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ale gdzies czytalem ze nie polecaja odkrecac tej sruby z 3go zdjecia bo niby pozniej jest straszny problem z zlozeniem tulejki z powrotem (jakies sruty tam sa czy cos takiego??) i tu pytanie do kolegow ktorzy to robili czy to prawda?? Bo jak nie to zabieram sie jutro za to. Prosze o porady jak sie da z fotkami to bede wdzieczny.
pozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kris8484 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 10:39   #148
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

taka reanimacja moze na zbyt dlugo nie pomoc - wada fabryczna tych zaciskow. najlepiej zmienic na te po 09.2004 wraz z jazmami i klockami. jesli reczny zaczyna lapac coraz wyzej moga to byc pierwsze oznaki awarii samoregulatora dzwigni recznego (o ile takowa posiadasz).
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 10:45   #149
kris8484
ford::average
 
Avatar kris8484
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 175KM 395NM
Rocznik: 10.2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

dzieki za odp

narazie wolalbym to naprawic i zobacze co sie bedzie dzialo jak bedzie nawalac to wtedy wymienie. tylko czy tak moge zrobic jak na tych fotkach co podalem ponizej w linku?
kris8484 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 11:55   #150
maximus999
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1,8 Duratec B+G
Rocznik: 2002
Postów: 253
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

zrób... jak nie masz kompletnie dwóch lewych rąk to zrobisz.. jest mnóstwo zdjęć i opisów - więc dasz rade. Na jakiś czas pewnie starczy.
Jedna uwaga - do tej śruby potrzebny jest specjalny klucz - pięciokątny. Można spróbować nabijać jakiś oczkowy - ale różnie to bywa.

I chyba powinieneś się dobrać to dźwigni ręcznego. Tam jest w mechanizmie taka blokada-jak ją odegniesz trochę do góry to zacznie lepiej działać. Bo tak to Ci nie skraca linki.

Ostatnio edytowane przez maximus999 ; 12-04-2011 o 11:59
maximus999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulce , hamulec ręczny , mk3 , mondeo mk3 , ręczny



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.