Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2012, 00:10   #1
tomuzyk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2011
Skąd: Opole
Model: focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie dziwny dźwiek podczas przytrzymania pedału sprzegła

Witam - posiadam 1,6 TDCI 109 KM ,przeszukałem wiele tematów i co dziwne nie znalazłem podobnego problemu jaki posiadam.Mianowicie ...podzczas jazdy , czy też na postoju po wciśnieciu gazu i oobrotach 1500-2500puszczam gaz jak przy zmianie biegu i wciskam pedał sprzęgła i go przytrzymuje na sekundę, dwie to odzywa sie dziwny odgłos - (na wolnych obrotach nic się nie dzieje)trudno go porównać doczegoś ani to to tarcie ani świst ani "jeczące " powietrze..porównanie może śmieszne ale jak odzywający sie indyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Będę wdzięczny za jaką kolwiek podpowiedź...mój realny przebieg to 75 tys.
Mechanik powiedział że może to być koło dwumasowe ale czytają na forach problemy użytkowników , żadne nie było podobne do mojego.
Co ciekawe samochód jest po wymianie oleju i filtrów oleju,paliwa i kabiny , a problem sie pojawił dokladnie po wymianie , po wyjeździe od mechanika , mechanik stwierdzil że wymiana oleju i filtrów nie ma nic wspólnego ze sprzęgłem. , że mam po prostu pecha. Czy ktoś miał podobny problem , czy ktoś mi pomoże ????Z góry dziękuje i pozdrawiam

tomuzyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2012, 19:56   #2
tomuzyk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2011
Skąd: Opole
Model: focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: dziwny dźwiek podczas przytrzymania pedału sprzegła

Czy faktycznie nikt nie potrafi mi udzielić rady ? informacji ?
tomuzyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2012, 22:08   #3
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: dziwny dźwiek podczas przytrzymania pedału sprzegła

Zmiana oleju nie ma nic wspólnego ze sprzęgłem - noc chyba, że mechanik robił jazdę próbną ;-)))

Jeżeli nie masz innych objawów padającej dwumasy:
- metaliczny stuk przy gaszeniu
- metaliczny stuk przy zmianie biegów
- dziwne stuki przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

To się tym nie przejmuj. Przecież nie rozbieżesz dwumasy z powodu...dźwięku.

Ciężko coś więcej powiedzieć. Nigdy nie słyszałem o takim problemie.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2012, 21:29   #4
tomii1
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 06-05-2007
Skąd: Rybnik, śląskie
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 1,6 Tdci 66 kw
Rocznik: 06.2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: dziwny dźwiek podczas przytrzymania pedału sprzegła

Cytat:
Napisał tomuzyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam - posiadam 1,6 TDCI 109 KM ,przeszukałem wiele tematów i co dziwne nie znalazłem podobnego problemu jaki posiadam.Mianowicie ...podzczas jazdy , czy też na postoju po wciśnieciu gazu i oobrotach 1500-2500puszczam gaz jak przy zmianie biegu i wciskam pedał sprzęgła i go przytrzymuje na sekundę, dwie to odzywa sie dziwny odgłos - (na wolnych obrotach nic się nie dzieje)trudno go porównać doczegoś ani to to tarcie ani świst ani "jeczące " powietrze..porównanie może śmieszne ale jak odzywający sie indyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Będę wdzięczny za jaką kolwiek podpowiedź...mój realny przebieg to 75 tys.
Mechanik powiedział że może to być koło dwumasowe ale czytają na forach problemy użytkowników , żadne nie było podobne do mojego.
Co ciekawe samochód jest po wymianie oleju i filtrów oleju,paliwa i kabiny , a problem sie pojawił dokladnie po wymianie , po wyjeździe od mechanika , mechanik stwierdzil że wymiana oleju i filtrów nie ma nic wspólnego ze sprzęgłem. , że mam po prostu pecha. Czy ktoś miał podobny problem , czy ktoś mi pomoże ????Z góry dziękuje i pozdrawiam
Kolego mam dokładnie to samo i obstawiam że to dwumasa, nie ma stuków podczas palenia i gaszenia auta jedynie jak jadę i bym mocniej podciągnał auto na obrotach i lekko przytrzymał sprzegło tak ok sekundy (takie półsprzęgło) to mam dziwny odgłos takie gulgotanie lekko metaliczne........... mój przebieg to ok 120 tyś km, dodam tylko że są ludzie co jeżdzą na 2 masie 180 tyś a są tacy co po 50 tyś zmieniali, a co ciekawe u mnie też się to pojawiło po wymianie olejów filtrów itd.................
Nic się nie dzieje na wolnych moge ruszać na 1 ce na półślizgającym sprzęgle i nic dopiero jak mam ok 2000-3000 obr.
Narazie mam to gdzieś jak się zacznie grzechotanie i hałas to się temu przyglądne.
Posłuchaj jeszcze przy otwartej masce czy nie masz w okolicach skrzyni takiego deliaktnego cykania takie głuchawe pyk pyk u mnie jest i to też ponoć objaw dwumasy......
tomii1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.