Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2010, 15:41   #1
lila64
ford::amateur
 
Imię: Lila
Zarejestrowany: 06-04-2009
Model: mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie 2003r wtryski, czy nie?

Witam. Po kilkugodzinnym czytaniu forum coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że ...mam wątpliwości. Moje auto kopci jak autobus, na czarno, przy dodawaniu gazu. Ma słabą moc, rozkręca się i wchodzi na obroty dopiero po dłuższej chwili.Mechanik mówi (po podpięciu do komputera)- wtryski. Jednak po wyjeździe od mechanika objawy ustępują. Po paru tygodniach wracają. Któregoś dnia podczas jazdy głośny huk i auto w ogóle traci moc. Kolejna wizyta u mechanika - przewód od intercoolera. Wymiana przewodu - auto odzyskuje moc, nie kopci. Po paru tygodniach znów kopci i straciło moc. NIE ZAPALIŁA SIĘ ANI RAZU KONTROLKA "SPRĘŻYNKA". Pali trochę za dużo 8 -8,5 w mieście, przy włączonej klimie. Dawniej paliło nieco pow. 7. Czy taka "ciuciubabka" to naprawdę wtryski? Jak to sprawdzić, by upewnić się i nie "wkopać" od razu w koszta?

lila64 jest offline  
Stary 29-08-2010, 15:45   #2
dzida273
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-08-2010
Model: mondeo
Silnik: 2.0 Tdci 130bhp
Rocznik: 2003
Postów: 13
Domyślnie Odp: 2003r wtryski, czy nie?

Dobrze byłoby wykręcić jeden wtryskiwacz i zaniesc tam gdzie je regenerują ,gościu napewno Ci powie czy sa do wymiany
dzida273 jest offline  
Stary 29-08-2010, 16:27   #3
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: 2003r wtryski, czy nie?

jak wykrecisz wtrysk i zaniesiesz tam gdzie jest regenaracja to ci gosciu napewno powie ze jest do wymiany, nawed jakbys mu zaniusl nowy wtrysk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Najlepiej to sprawdz dokladnie caly przewod powietrza od turbo az do kolektora dolotowego, wykrec zawor egr i wyczysc dokladnie i sprawdz czy sie nie klinuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (ja mam egr zaslepione na stale)

Moze terz byc ze w kolektorze dolotowym jest tyle syfu ze powietrze ma problem dostac sie do silnika no i masz kopcenie i brak mocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a jak chcesz szukac problemu w wtryskach to proponuje zrobic probe przelewowom we wlasnym zakresie( poszukaj na forum !!!)
INVERTER jest offline  
Stary 29-08-2010, 16:29   #4
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: 2003r wtryski, czy nie?

to są typowe objawy problemów z dolotem powietrza. masz jakąś nieszczelność pomiędzy filtrem a silnikiem oraz może być jeszcze nieszczelność lub usterka EGR
jendrekmak jest offline  
Stary 05-09-2010, 19:03   #5
lila64
ford::amateur
 
Imię: Lila
Zarejestrowany: 06-04-2009
Model: mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2003r wtryski, czy nie?

Dzięki za zainteresowanie. Na razie nic nie zrobiłam, bo znów przestał kopcić. Zauważyłam, że ma to jakiś tajemniczy związek z ilością paliwa w baku. Jak jest końcówka, to przestaje kopcić, potem jakiś czas po zatankowaniu jeszcze jest dobrze, a później znów zaczyna. Jeszcze go poobserwuję, a potem pojadę z wydrukiem tego wątku do mojego mechanika.
lila64 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.