Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2024, 17:23   #11
MalyKoles
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2024
Model: Transit Conect
Silnik: 1,5
Rocznik: 2024
Postów: 3
Domyślnie Odp: w NOWYM SAMOCHODZIE "Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić".

"
Ja bym sprawdził jeszcze czy nie podnosi się poziom oleju. Tak było kiedyś u mnie.
"
A o co chodzi poziomem oleju?
Może być za wysoki i nadmiar jest łapany do spalania z dislem. Dobrze rozumiem?

PS wszystkim
Dzięki chłopaki za pomoc.
Widzę że interwały wypaleń mogą być różne. U jednych kilka tysięcy u innych kilkaset.
U mnie około 100 km.
Ale, tu się ciśnie na usta .... . Nówka sztuka.

Poświęciłem trochę czasu i poczytałem o tych filtrach.
Np na stronie DoktorDpf artykuł pod tematem "Jak często powinien wypalać się filtr DPF…?"
pisze
"
Jak już wspomnieliśmy na wstępie nie ma jednoznacznej definicji częstotliwości wypalania się filtra, niemniej jednak z doświadczenia naszego i naszych klientów możemy założyć, że w nowym, sprawnym samochodzie przy mieszanej jeździe, filtry wypalają się co około 600-800 km. Wypalanie w takich odstępach wydaje się być naturalne i nie powinno budzić większych kontrowersji. "

Pisze także co może być przyczyną częstszych wypaleń
"
Najbardziej typowe usterki powodujące częste wypalanie się filtra DPF można podzielić na dwie kategorie:

1/ Usterki powodujące nadmierną produkcję sadzy – uszkodzone wtryski, nieszczelność układu dolotowego powietrza, niesprawna turbina, niesprawny EGR itp.

2/Usterki powodujące niewłaściwe odczyty parametrów w filtrze DPF – uszkodzony czujnik równicy ciśnień
"

I tego najbardziej się boję..


Ostatnio edytowane przez MalyKoles ; 20-04-2024 o 17:37
MalyKoles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2024, 21:34   #12
OlBa
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 01-08-2023
Skąd: Łódź
Model: Ford Tratnsit Connect
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: w NOWYM SAMOCHODZIE "Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić".

Cytat:
Napisał MalyKoles Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A o co chodzi poziomem oleju?
Może być za wysoki i nadmiar jest łapany do spalania z dislem. Dobrze rozumiem?
Na początku jeździłem jak benzyną, bezstresowo włączałem i gasiłem, myśląc że ten proces wypalania odbywa się w tle i nie mam na to wpływu. Tak nie było, wyłączanie samochodu w trakcie wypalania prawdopodobnie doprowadzało do cofania niespalonego paliwa i przybywania oleju w silniku. Na szczęście komputer na czas o tym powiadamał i zmieniałem olej co kilka tysięcy. U mnie jest brak jakiejkolwiek informacji o wypalaniu i minęło trochę czasu zanim je zacząłem wyłapywać, do tego doszła aplikacja na telefon, którą monitoruje stan zapchania dpf (nowe fordy podobno mają coś takiego w menu na zegarach).

Co do interwałów wypalania to jest tak, że jak zapchanie filtra zbliża się do 100% i jazda jest po mieście to wypalanie będzie uruchamiało się co chwila. Powodem są złe warunki dla komputera, co powoduje, że wypalanie będzie zbyt krótkie i niewydajne. Kawałek prostej drogi przy rozgrzanym silniku spowoduje aktywację wypalania, a za chwilę kilkukrotne stanie w korku lub na światłach spowoduje dezaktywację. Ja nie dopuszczam, żeby zapchanie przekroczyło 150% (na aplikacji) - już poniżej 100% robię 15-20 minut trasy na 2-2.5 tys. obr. i wypalam do 0%. Ważne żeby zapchanie było na poziomie zbliżonym do 100%, bo jak kiedyś pojechałem w planowaną trasę z zapchaniem na poziomie chyba 50-60% to przejechałem 600km bez wypalania. Włączyło się dopiero w mieście.

Podobno to normalne, takie teraz czasy itd. Niby jest komputer, a muszę robić tyle dodatkowych rzeczy żeby później nie robić w serwisie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez OlBa ; 20-04-2024 o 21:37
OlBa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2024, 10:29   #13
DeDalus4
ford::average
 
Imię: Szczepan
Zarejestrowany: 18-09-2022
Skąd: Rzeszów
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Ecoblue 190 KM
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Odp: w NOWYM SAMOCHODZIE "Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić".

Tak jest w istrukcji napisane:
EXHAUST OVERLOADED DRIVE TO CLEAN EXHAUST AT LIMIT DRIVE TO CLEAN NOW The diesel particulate filter is full of particles (exhaust soot) and you are not operating the vehicle in a manner that allows normal cleaning. One of these messages stays on until the exhaust filter cleaning has begun, at which time the CLEANING EXHAUST FILTER message displays. We recommend you drive the vehicle above 30 mph (48 km/h) until the CLEANING EXHAUST FILTER message turns off. The diesel particulate filter continues to fill with particles (exhaust soot) if you ignore this message. The service engine soon light illuminates and engine power may be limited, if cleaning is not permitted. Your vehicle requires dealer service to restore it to full–power operation.

Tłumaczenie komunikatu pozostawia wiele do życzenia. Angielskie Drive w tym przypadku powinno zostać przetłumaczone na "kontynuuj jazdę" i uzytkownik nie myślałby że ma gdzieś jechać (domyślenie serwis) aby mu oczyscili filtr

Ostatnio edytowane przez DeDalus4 ; 23-04-2024 o 10:35
DeDalus4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2024, 20:11   #14
OlBa
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 01-08-2023
Skąd: Łódź
Model: Ford Tratnsit Connect
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: w NOWYM SAMOCHODZIE "Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić".

Cytat:
Napisał DeDalus4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"kontynuuj jazdę"
Czyli tak jak się domyślałem komunikat zalecał nieprzerywanie jazdy, a nie udanie się do serwisu.
OlBa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.