Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2015, 20:29   #21
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Focus mk3 1.6 ecooboost czy da się coś zamontować ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - nie tylko. Ale dzięki.

Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2015, 20:56   #22
ducy
ford::amateur
 
Imię: Kazi
Zarejestrowany: 11-10-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Focus
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Focus mk3 1.6 ecooboost czy da się coś zamontować ?

Cytat:
Napisał Markoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma siły, ktoś z EB musie się poświęcić dla reszty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak się składa, że jestem posiadaczem zagazowanego Ecooboosta 1.6.
Instalację zamontowałem w „Najlepszej w Polsce firmie GZW”. Niestety pomimo licznych zapewnień składanych przez „Prezesa” o gwarantowanym sukcesie, rzeczywistość okazała się inna. Samochód nie nadawał się do jazdy. Silnik mocno szarpał przy obrotach do 2000 (wypadanie zapłonów) a na wolnych obrotach występowało falowanie do tego stopnia, że czasami silnik gasł. Pomimo moich interwencji „wszechwiedzący” fachowiec najpierw tłumaczył że nie ma czym naprawić zamontowanej instalacji, a później przestał odbierać telefony. Zdesperowany zwróciłem się z prośbą o pomoc do firmy AC STAG –producenta sterownika, który po wcześniejszym (nieudolnym) przerobieniu firma GZW zamontowała w moim aucie.
Firma AC STAG podeszła bardzo życzliwie i profesjonalnie do mojego problemu. Doradca techniczny z tej firmy przywiózł i zamontował w moim fordzie nowy sterownik przygotowany w firmie AC. Po zamontowaniu sterownika konieczna okazała się jeszcze przeróbka instalacji(okazuje się i to przerosło GZW) Na moje szczęście przeróbkę wykonał autoryzowany serwis STAG w Rzeszowie i od 2 tygodni cieszę się samochodem który na gazie śmiga jak trzeba. Potwierdzam to że w normalnej jeździe nie żadnej różnicy w jeździe na gazie czy na benzynie.
Kończąc moją historię, przestrzegam wszystkich przed firmą GZW i jej prezesem, który wszystko obieca i od każdego weźmie pieniądze, nie gwarantując tak naprawdę niczego co obiecuje. Z perspektywy czasu i doświadczeń z w/w firmą, nie wierzę w żadne zapewnienia gwarancyjne jakie składa ta firma (tym bardziej, że część zapisów to informacja tylko na stronie internetowej – rzekome 100 tys km gwarancji na wtryski benzynowe).
ducy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2015, 19:06   #23
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Focus mk3 1.6 ecooboost czy da się coś zamontować ?

Na pewno duże grono tu by chciało przeczytać o spalaniu Gazu i PB jak byś mógł opisać na podstawie tej krótkiej 2 tygodniowej ekstazie napisać.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2015, 21:08   #24
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Focus mk3 1.6 ecooboost czy da się coś zamontować ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - pics or it didn't happen... dawaj zdjęcia instalacji i więcej info - jaki rodzaj instalacji itp.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2015, 21:51   #25
mefisto72
ford::average
 
Imię: Darth Mondeo
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: Gryfino-Pniewo
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2000cm benzin/lpg
Rocznik: 2012
Postów: 91
Domyślnie Odp: Focus mk3 1.6 ecooboost czy da się coś zamontować ?

Witam.
Dzięki kolego daci za wpis, w końcu coś konkretnego.
Jednak wątpliwości mam nadal, gdzie tak naprawdę można zainstalować tę instalację? Może jest ktoś kto poleci jakiś zakład gdzie zrobili wszystko od A do Z jak trzeba?
mefisto72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2015, 08:34   #26
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Focus mk3 1.6 ecooboost czy da się coś zamontować ?

To napisz do AC gaz i poproś o polecenie zainstalowania takiej instalacji w swoim autku i który warsztat ci polecą w twoim rejonie.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2015, 19:29   #27
ducy
ford::amateur
 
Imię: Kazi
Zarejestrowany: 11-10-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Focus
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Focus mk3 1.6 ecooboost czy da się coś zamontować ?

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno duże grono tu by chciało przeczytać o spalaniu Gazu i PB jak byś mógł opisać na podstawie tej krótkiej 2 tygodniowej ekstazie napisać.
Wczoraj zatankowałem auto gazem i po przejechaniu 606 km do zbiornika gazu zmieściło się 43,2 litra lpg, co oznacza zużycie gazu na poziomie 7,13 l/100 km
Jeżeli chodzi o zużycie benzyny, to nie tankowałem, wiec nie wiem ile pali, ale po wskaźniku widzę że będzie to więcej niż 2l/ na 100 km.

Większość z przejechanego dystansu (ok 80%) to jazda po mieście

Bump:
Cytat:
Napisał mefisto72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Dzięki kolego daci za wpis, w końcu coś konkretnego.
Jednak wątpliwości mam nadal, gdzie tak naprawdę można zainstalować tę instalację? Może jest ktoś kto poleci jakiś zakład gdzie zrobili wszystko od A do Z jak trzeba?
Z tego co wiem to sterownik do tego silnika jest w fazie testów i w tym momencie żaden zakład nie zamontuje tego sterownika, bo nie ma go w sprzedaży. Z rozmów jakie prowadziłem z firmą AC wynika że początkiem roku można spodziewać się wprowadzenia do sprzedaży tego sterownika i wówczas każdy dobry zakład sobie powinien poradzić montażem instalacji. W moim przypadku firma zrobiła wyjątek i zamontowany mam sterownik, który jest jeszcze testowany. Ponieważ u mnie instalacja działa bez zarzutu, to myślę że niebawem faktycznie można się spodziewać w sprzedaży sterownika dedykowanego do ecoboosta 1,6.
Jako podpowiedź podam że na stronie AC jest lista silników do których w sprzedaży są dedykowane sterowniki. Zawsze można zadzwonić do działu technicznego w firmie AC i tam uzyskać informacje

Bump:
Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - pics or it didn't happen... dawaj zdjęcia instalacji i więcej info - jaki rodzaj instalacji itp.
Sterownik STAG 400 DPI
Wtryskiwacze Hana 2000
Jeżeli chodzi o fotki to na stronie GZW i Facebooku i wielu forach sławny Sebastian S. przedstawia fotki chwali się sukcesem, który w tym przypadku okazał się porażką (srebrny focus sedan - jedyny ecoboost w galerii)
ducy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2015, 20:05   #28
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Focus mk3 1.6 ecooboost czy da się coś zamontować ?

Cytat:
Napisał ducy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj zatankowałem auto gazem i po przejechaniu 606 km do zbiornika gazu zmieściło się 43,2 litra lpg, co oznacza zużycie gazu na poziomie 7,13 l/100 km
Jeżeli chodzi o zużycie benzyny, to nie tankowałem, wiec nie wiem ile pali, ale po wskaźniku widzę że będzie to więcej niż 2l/ na 100 km.
Takie spalanie na moje oko to super wynik, ale chyba raczej jeżdzisz spokojnie. Nawet jak by spalanie było 9-10l gazu i 2l PB to jest fajnie bo by to dawało ok 18-20zł+8zł=28zł, a samo PB 9l to daje 42zł, oszczędności widać.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2015, 20:36   #29
klajgus
ford::advanced
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-11-2011
Skąd: Berlin/Gorzow Wlkp (okolice)
Model: Mondeo MK4 - MK5
Silnik: 2.5 T 275KM/391Nm -2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2008- 2017
Postów: 288
Domyślnie Odp: Focus mk3 1.6 ecooboost czy da się coś zamontować ?

Cytat:
Napisał ducy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli chodzi o fotki to na stronie GZW i Facebooku i wielu forach sławny Sebastian S. przedstawia fotki chwali się sukcesem, który w tym przypadku okazał się porażką
Sledze ten temat na forum lpg , nie popuszczaj mu ( Sebastianowi S ) bo już próbuje spychać winę. Jak montowałem u siebie LPG to już mój instalator ( tez znany na forum LPG ) mówił, ze to jest taka mala mafia na tym forum , tzn kilku kumatych którzy mądrzą się, i gnoja wszystkich myślących inaczej od nich.
__________________
Było 216 KM /329Nm jest 275KM/391Nm
klajgus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2015, 21:13   #30
ducy
ford::amateur
 
Imię: Kazi
Zarejestrowany: 11-10-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Focus
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Focus mk3 1.6 ecooboost czy da się coś zamontować ?

Sebastian S uznaje się za najmądrzejszego i nigdy nie dopuści że człowiek może się pomylić czy fizycznie nie da rady - przynajmniej on. Prawda jest jednak taka, że człowiek jest tylko człowiekiem i pewnych rzeczy nie przeskoczy -ale nie musi to być powód do awantur. Nie można jednak klientów traktować od których wzięło się pieniądze, traktować jak niewygodnych intruzów i ignorować telefony od nich.
Do mnie Sebastian S. zadzwonił po 2 tygodniach od ostatniej próby kontaktu, z pretensjami że strzeliłem sobie w kolano zwracając się o pomoc do AC. W końcu rozmowy przyznał że ja wygrałem, zwracając się z problemem do producenta, ponieważ nikt tego nie naprawi lepiej jak producent.
Od momentu kiedy obiecałem, że podzielę się opiniami na jego temat z innymi, kilkakrotnie mnie przepraszał, zwalając oczywiście winę na innych.
Tak czy tak nie warto dać sobą pomiatać. Co więcej moją drogą poszli również inni klienci GZW i wiem że również wygrali.
ducy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.