Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2013, 17:00   #1
michal9o90
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-09-2013
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?

Witam, przepraszam, jeśli niepotrzebnie pisze temat nowy, ale potrzebuję szybko pomocy. Czytałem różne tematy o tym ale w żadnym nie ma konretnej odpowiedzi czy da się to w jakiś prosty sposób zrobić czy jednak trzeba wołać jakiegoś mechanika.

Otóż, rozładował się akumulator.

A dokładniej sprawa była tego typu, iż w samochodzie były resztki paliwa i mówiąc resztki mówię naprawde resztki może 0.5 litra a moze i mniej, misją było dojechać tylko do stacji. Ale drugim problemem jest to iż ForD mondeo 2008r. ma zdechnięty akumulator krotko trzyma, i sytuacja byla taka, samochod odpalony z kabli, wyjeżdzam z parkingu ktory jest troche na gorce wiec musialem pdo gorke wjechac, PACHHH ELKA się wtryniła, oczywiscia jak durna stała i nie wiedziala co robic, ja musialem kombinowac i stało się. Za mało gazu i zgasł, jeszcze próba odpalenia i dupa. Aku zdechł. Samochód nie do ruszenia, i zagradzał drogę wszystkim sąsiadom a to były godziny szczytu, więc musiałem na siłę kręcić kierownicą (bez wspomagania, żeby go zepchnąć) i stała się jeszcze gorsza rzecz. Wyskoczył ten immobiliser i samochodu nie da się odpalić, nawet szyby nie ruszają się nic. Jedyne co dziala to zamek centralny i radio. Prawdopodobnie samochod uznał mnie za złodzieja i zablokował taką mam teorię, nie wiem czy trafną i teraz pytanie czy jest sposób na odblokowanie tego? Czy musze płacić 100zł za odblokowanie?

PS: Z góry przepraszam jestem zielony w tematyce samochodowej, ale pomyślałem, że moze coś poradzicie, bo zaczynam mieć dość płacenia ciągle za odblokowanie. Bo to już nie pierwszy raz. Chyba w końcu zmienię samochód na jakiś normalny HAHA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez michal9o90 ; 24-09-2013 o 17:03
michal9o90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2013, 20:47   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?

Przy padniętym aku tak się to zachowuje. Nic się nie popsuło/zablokował tylko samochód odciął wszytkie systemy z powodu zbyt niskiego napięcia aku.
Druga sprawa - jak w dieslu zapowietrzysz układ paliwowy to go - przy twoim pojęciu o samochodach - nie odpalisz nigdy... Na 95% właśnie go zapowietrzyłeś. Przy dalszych takich próbach padnie pompa paliwa (kręcąc się na "sucho") i będzie to ostatni akt bankrutowania firmy...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 24-09-2013 o 20:49
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2013, 20:51   #3
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy padniętym aku tak się to zachowuje. Nic się nie popsuło/zablokował tylko samochód odciął wszytkie systemy z powodu zbyt niskiego napięcia aku.
No ale chyba po podłączeniu sprawnego aku. powinno się wszystko odblokować ? Jak tak nie jest... to nie ładnie ze strony programistów.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2013, 20:55   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?

Z opisu wynika, że kolega na razie nie wymienił aku. Nie wiemy także czy te operacje odpalania kablami i "piłowania" rozrusznikiem nie spowodowyły jakiegoś zwarcia cel w tym zamontowanym padniętym aku albo jeszcze innych szkód...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2013, 21:05   #5
michal9o90
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-09-2013
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?

Cytat:
Napisał Tomciooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nieważne kogo jest samochód i jakie się ma problemy, opisane zachowanie to debilizm i nie widzę tu innego określenia. 'firma' nie ma na paliwo ,a ma na ciągłe 'odblokowywanie' padniętych mondków?? Piszesz że to kolejny raz.


Samochód uznał cię za rzeźnika i mordercę i na szczęście ma jakieś mechanizmy obrony przed takimi typkami.


Więc radzę, traktuj samochód z szacunkiem jeśli tego nie potrafisz to chociaż tankuj paliwo ;-) Jeśli nie to oddaj firmie windykacyjnej, może Mondeo to zbyt drogi samochód dla floty??
Nie obraziłeś mnie, jak przeczytałem twój post to krew mnie zalała jak ludzie katują samochody i później narzekają że Ford zły bo ciągle się blokuje, takim pracownikom forma powinna taczki kupić...
Po co mam dbac o samochód o który nikt z firmy nie dbał (swój mam jak kryształ) to że to nie pierwszy raz to akurat nie mailem na mysli paliwa a o rozladowanie aku i placenie za odblokowanie. Napisałem to ogólnie tak jakby w imieniu firmy, mówiąc, że tyle razy płacę czy ze zmienię jako swego rodzaju żart. Bo po co mam opowiadać o wszystkim co nie jest tego tematem, a nudne historie firmowe nikogo nie interesują, wiec po co o tym wspominać więc napisalem to tak jakbym to ja wszystko robił. Zachowanie, zachowaniem takie jak przystało na rozkaz z góry, pojedź i zatankuj.


Nie miało miejsca żadne katowanie rozrusznika, od kabli zapalił na raz i pojechałem, a to co się stąło później opisałem, po zgaśnieciu miała miejsce druga próba odpalenia bez podpinania kabli ale mocy nie wystarczylo i zdechl aku, i przez spychanie samochodu z powrotem na parking pojawił się problem z immobilisierem. Tyle.

Ostatnio edytowane przez michal9o90 ; 24-09-2013 o 21:09
michal9o90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2013, 21:20   #6
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?

rozumiem że :
-akumulator naładowany,
-paliwo wlane,
-układ paliwowy odpowietrzony ???
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2013, 22:02   #7
Sebastian P
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-05-2013
Model: Mondeo mk4 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?

Spróbuj tak: naładuj akumulator, następnie zdejmij klemę "+" z akumulatora na kilka minut. Podłącz akumulator ponownie i niezwłocznie odpal kluczykiem. Powodzenia
Sebastian P jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2013, 22:28   #8
MKX4
ford::average
 
Avatar MKX4
 
Zarejestrowany: 28-06-2012
Model: MK4 TiX
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?

Tylko nie zapomnij dolać paliwa
MKX4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2013, 11:46   #9
Janek02
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-06-2008
Skąd: Gdańsk/Gdynia
Model: Było Mondeo MK3, jest Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2004,2009
Postów: 42
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?

Z treści wnioskuję że kolega chce chyba odblokować auto i dopiero zatankować.
Wypadałoby chyba najpierw zatankować i koniecznie aku zmienić albo chociaż naładować, wtedy powinno wrócić do normy. Chociaż z zapowietrzeniem tak jak pisał tedi_k może być problem.
Swoją drogą to żal tych aut "służbowych". Nie rozumiem ludzi którzy jeżdżą na co dzień służbowym i nie dbają bo przecież to nie ich. To tak jak bym sobie "nasrał" na biurko i nie posprzątał bo to nie moja tylko firmowe.
Janek02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2013, 20:14   #10
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,164
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?

Niestety rzadko, ale zdarza się że takie zabiegi / aku na wykończeniu, kable, próby rozruchu/ upalają komputer. Oby w tym przypadku tak nie było.
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.