Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2014, 17:52   #21
addberg
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: zamosc
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nierówna praca zimnego silnika - FILM

Po 9 godzinach przy -12 na dworze ten czujnik wskazywał 29 stopni jeszcze jutro rano zobaczę jaka będzie temperatura.

addberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 18:46   #22
Renji
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Radom
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2,0 EB 250HP
Rocznik: 2017
Postów: 92
Domyślnie Odp: Nierówna praca zimnego silnika - FILM

No u mnie od wczoraj wieczora stoi na dworze, teraz sprawdzałem jest 28 C ale to nie są stopnie Celsiusza to jakaś inna skala
Renji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 18:55   #23
burn_it
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-07-2011
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nierówna praca zimnego silnika - FILM

Cytat:
Napisał Renji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No u mnie od wczoraj wieczora stoi na dworze, teraz sprawdzałem jest 28 C ale to nie są stopnie Celsiusza to jakaś inna skala
Dokładnie kolega ma rację. Jest to wyrażone w Farenheit'ach

30° F = -1,11° C
burn_it jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 19:11   #24
addberg
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: zamosc
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nierówna praca zimnego silnika - FILM

no ale jak wróciłem z pracy zgasiłem silnik wprowadziłem go w test i temperatura silnika wynosiła 89 C. Czyli wychodziłoby że zagrzał się tylko do 31 stopni?

Czyli czujnik odpada? to co pozostaje sterownik świec żarowych?
addberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 19:21   #25
Renji
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Radom
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2,0 EB 250HP
Rocznik: 2017
Postów: 92
Domyślnie Odp: Nierówna praca zimnego silnika - FILM

Nie, to nie chodzi o skalę chodzi o system zapisu tak jak mamy system dwójkowy tak mamy system ósemkowy i szesnastkowy i tka dalej. A my korzystamy z systemu dziesiętnego na co dzień. Było o tym na studiach tylko nie mogę sobie przypomnieć jak to się przeliczało.

Jak by chodziło o stopnie Fahrenheit to taki jest wzór na zmianę °F = (°C × 1.8 ) + 32
Wiem na pewno, że rozgrzany silnik ma około 135°C w systemie podawanym przez test zegarów jest to 95, i u mnie rozgrzany silnik właśnie takie ma wskazanie, i u innych chyba też z tego co kiedyś wyczytałem. Jak by chodziło o stopnie F to przy nagrzanym silniku pokazywało mielibyśmy wskazanie 270 coś.


Edit: przypomniałem sobie ale żaden z znanych mi systemów liczbowych nie pasuję aczkolwiek mogłem się pomylić. Dodam tylko jeśli by podstawić twoje 89 jako system hex czyli szesnastkowy to temperatura silnika wychodziła by 137°C. Nie wiem jak jest z tymi 29 w sumie tam jest jeszcze Calbo za bardzo kombinuję. Najlepiej jak ktoś kto ma wszystko ok zrobi odczyt i poda.

Bump: Chyba, że to co my patrzymy to jest temperatura płynu w chłodnicy a ta kolejna to temperatóra silnika razy jakaś stała podawana w HEX. u mnie była wartość 5C lub C5 i to by sie zgadzało bo system HEX uwzględnia 16 znaków (1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C D F)

Ostatnio edytowane przez Renji ; 30-01-2014 o 20:14
Renji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 22:33   #26
marcin.jaro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-05-2009
Skąd: Żychlin
Model: Focus II FL; C-max
Silnik: 2,0 TDCI; 1,6 TDCI
Rocznik: 2008; 2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: Nierówna praca zimnego silnika - FILM

Witam

mam identyczny przypadek.

Świece wymienione na nówki BERU i nadal ten sam problem.

Macie jakieś pomysły na zlikwidowanie tego denerwującego mnie faktu?

Może jest jakiś problem z zasileniem jednej ze świec ?
marcin.jaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 06:20   #27
sosu22
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2011
Skąd: Piła
Model: Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: Nierówna praca zimnego silnika - FILM

Cytat:
Napisał burn_it Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

od jakiegoś czasu zaobserwowałem w swoim aucie dość specyficzny objaw, a mianowicie podczas uruchamiania silnika po nocnym postoju w garażu (lub gdy auto stoi ok. 6 godzin na mrozie) następuje bardzo nieregularna praca silnika. Dzieje się to tylko jedynie przez ok. minutę po odpaleniu.

Załączam film poglądowy. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dodam również, że świece, olej oraz komplet filtrów łącznie z paliwowym zostały wymienione 2 miesiące temu.

Proszę o informacje jakie mogą być przyczyny takiej pracy silnika. Dodam iż w zeszłym roku podczas większych mrozów takie objawy nie występowały.
Witam mam ten sam silnik i tez miałem takie problemy po wymianie swiec na NGK. Sprawdz jakie masz zamontowane swiece, Ja zmieniłem na oryginalne czyli Beru które maja wieksze natężenie prądu 16,5 A grzeja szybciej a NGK maja 5A wiec silnikiem tak samo rzucało tu masz linki

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
sosu22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 07:07   #28
addberg
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: zamosc
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nierówna praca zimnego silnika - FILM

U mnie były NGK i wymieniłem na oryginalne ale niestety nic to nie dało jest tak samo jak było...
addberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 20:17   #29
Renji
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Radom
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2,0 EB 250HP
Rocznik: 2017
Postów: 92
Domyślnie Odp: Nierówna praca zimnego silnika - FILM

Wracając do tematu czujnika temperatury.

Na tym forum co patrzyłem coś ktoś pomieszał dzisiaj pojeździłem popatrzyłem na oba wskazania temperatury i doszedłem do takich wniosków.

Pierwsze to temperatura z czujnika zamontowanego w głowicy i jest to temperatura silnika podawana w stopniach Celsiusza. Przekroczyła u mnie wartość 95.
Druga to temperatura cieczy chodzącej mierzona przez czujnik zamontowany w obiegu dużym. Do puki wartość z pierwszego czujnika nie przekroczyła bodajże 90 to wartość z tego czujnika była stała. Dopiero po zaczęła się zmieniać a razem z nią zaczęła iść wskazówka temperatury do góry. I to rzeczywiście nie jest podawana w stopniach Celsjusza tylko w hex czyli szesnastkowym systemie liczbowym. Ale żeby było łatwiej inżynierowie dodali stałą aby wartość w przeliczeniu na system dziesiętny zawsze wychodziła dodatnia.
Dlatego że na przykład -2*C zapisane systemem szesnastkowym to FFFFFFFFFFE. I każda ujemna temperatura ma taki zapis. Dlatego aby tego uniknąć zrobili tak że przeliczana liczba jest zawsze dodatnia poprzez do danie stałej. Jaka to stał, no najlepiej zwiększać o rząd większości pierwszy rząd wielkości to 10 ale to za mało bo jak mamy -15 i dodamy 10 to i tak wyjdzie wartość ujemna. Dlatego dodali kolejny rząd wielkości czyli 100. (przy zastosowaniu takiej stałej jest łatwo odejmować)

Więc to co widzimy to: [(temperatura płynu chłodzącego w dużym obiegu w st.C)+(stała=100)] wyrażona w hex(szesnastkowym)

przykład mi dzisiaj rano wyświetlała sie wartość 5C
(-8+100)=98 a w systemie hex to jest właśnie 5C. Jak zmierzyłem temperaturę w zbiorniku wyrównawczym miernikiem słabym to słabym to pokazał -7.

Potem również w trakcie jazdy zanotowałem sobie kilka wskazań przeliczyłem i miało to mniej więcej pokrycie z tym co pokazywała strzałka.
Renji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2014, 09:28   #30
robercik0
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-03-2013
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: Nierówna praca zimnego silnika - FILM

U mnie była podobna sytuacja przy odpalaniu zimnego silnika, pomogło wyjęcie i naładowanie akumulatora, teraz pali bez "fajtania" silnikiem.
robercik0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.