Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2014, 10:59   #1
Zwil
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 + LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 198
Domyślnie po wymianie kolanek reduktora BRC nagle samochód gasnie na wolnych obr. na PB i LPG

Witam,
po wymianie plastikowych kolanek wody reduktora BRC nagle samochód gasnie na wolnych obr. na PB i LPG. gaz mam już 5 lat.
Wymieniałem kolanka wiec odpiałem wszystko od rekuktora -wszystkie przewody i elektrozawór - niestety tą robote robilem 2 razy bo za 1 razem uszczelniłem silikonem stare kolanka i nic to nie dało, dopiero za drugim razem robote zrobiłem dobrze bo zalozylem nowe kolanka z nowymi oringami i już nie cieknie. nie wiem czy to zbieg okoliczności czy nie ale na dzień następny po tej drugiej robótce jak w temacie jak auto się rozgrzeje i już jade to dojezdzam do swiatel czy tam wysprzeglam i zwalniam obroty spadają i gasnie. dzieje się to zaówno na beznynie jak i na gazie.na zimnym aucie jest normalnie.
Wiem ze zaczne od silniczka krokowego-przeczyszcze. ale czy może być cos jeszcze tu od strony gazowej lub benzyny? czy moglem cos zmascic przy gazie? i trzeba cos regulować podpinac do kompa czy co?
przy okazji róbótki filtr elektrozaworu wymieniłem i wszystkie opilki wywaliłem z elektrozaworu. co jeszcze sprawdzić?

Zwil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2014, 21:13   #2
K9Darek
Zablokowany
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 17-11-2011
Skąd: NRW
Model: VW Sharan
Silnik: 1.8T 150KM
Rocznik: 2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: po wymianie kolanek reduktora BRC nagle samochód gasnie na wolnych obr. na PB i

A sam filtr gazu wymieniłeś? Podpinałeś pod kompa? Możliwe że się coś ze sterowaniem wtryskiem posypało.
K9Darek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2014, 08:53   #3
Zwil
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 + LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 198
Domyślnie Odp: po wymianie kolanek reduktora BRC nagle samochód gasnie na wolnych obr. na PB i

Cytat:
Napisał K9Darek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sam filtr gazu wymieniłeś? Podpinałeś pod kompa? Możliwe że się coś ze sterowaniem wtryskiem posypało.
filtra fazy lotnej nie ruszałem bo w sumie wymieniany był niedawno jakies 7 tys temu przebiegu. nie podpinałem do kompa bo sam to wymieniałem a nie u gaziarza. e watpie co by się miało z wtryskiem posypać jak tam nic nie ruszałem...

krokowca przeczyscilem , nic to nie dalo, w tygodniu jade do kolegi-mechanika bedzei podpinał pod kompa i dzialał w temacie.

Ostatnio edytowane przez Zwil ; 05-01-2014 o 08:46
Zwil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2014, 20:24   #4
Zwil
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 + LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 198
Domyślnie Odp: po wymianie kolanek reduktora BRC nagle samochód gasnie na wolnych obr. na PB i

jednak dziala. na dzien nastepny auto zaczelo sprawnie dzialac az do dzisiaj. wiec czyszczenie krokowca pomoglo zobaczymyna jak dlugo.
Zwil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.