Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2014, 09:34   #1
kieresik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-01-2014
Model: fiesta MK6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie silnik nie odpala za pierwszym razem, tiptronic źle przerzuca biegi

Witam
Teściowa dała mi fiestę żebym jej naprawił więc sprawa poważnaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam zamiar jechać w poniedziałek do jakiegoś mechanika ale równolegle chciałbym poznać zdanie innych żebym nie został niepotrzebnie naciągnięty.
Auto to fiesta 2003 1.4 TDCI ze skrzynią tiptronic

Ogólnie po kilkudziesięciu kilometrach takie zauważyłem objawy:
Auto nie odpala po nocy za pierwszym razem, przekręcam kluczyk i rozrusznik chodzi aż go nie rozłączy, cofam kluczyk i ponownie kręcę, tak minimum 4 - 5 razy i dopiero odpala ale tak kaszląc. Myślałem że to świece żarowe ale wczoraj wstawiłem je do mojego garażu gdzie utrzymuję temp 12*C i dziś rano było to samo. Mam wrażenie jakby nie palił bo nie ma paliwa i dopiero po którymś razie naciągnie. Czy w tym silniku jest pompka ręczna żeby móc sprawdzić tą teorię?
Po pierwszym odpaleniu już pali świetnie.

Druga rzecz to bardzo nie podoba mi się odgłos silnika gdy skrzynia jest w pozycji N. Jest to taki głośny klekot wręcz stukot. W porównaniu z tym mój diesel to najcichsza benzyna przy nim. Jak przełączę na D jest o wiele lepiej, powiedziałbym nawet że prawidłowo.

No i trzecia rzecz najbardziej irytująca: Skrzynia
Nie jeżdżę na codzień automatem ale to co wyprawia ta skrzynia na pewno nie jest prawidłowe. Najgorzej jest gdy go cisnę jest na 4 i przełącza na piętkę. Auto przestaje ciągnąć obroty idą do ponad 4500 i dopiero zapina piątkę. Jadąc na piątce jak depnę trochę mocniej to robi redukcję na 4 ale nie jedzie tylko znowu obroty 4500 i spowrotem piątkę wrzuca. na manualu jest podobnie. wiem że na pedale gazu jest taki opór i jak wcisnę pedał mocniej to robi redukcję ale wtedy jest prawidłowo. Na niższych biegach podobnie ale nie tak mocno, Jeśli jadę spokojnie i w momencie gdy chcę zmienić bieg na wyższy ujmę gazu i dodam spowrotem to zazwyczaj przerzuci zupełnie niewyczuwalnie.
ogólnie problem jest tym większy im dynamiczniej się jedzie.

Ma ktoś jakieś pomysły czy auto do utylizacjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kieresik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2014, 10:07   #2
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: silnik nie odpala za pierwszym razem, tiptronic źle przerzuca biegi

Jeden problem - jeden temat. O skrzynie to pytaj tu:

http://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151

Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi na tym forum

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=145988
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.