Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2011, 22:26   #1
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Red face Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach

Czy Wasze S-Maxy sygnalizowały, że "tęsknią" do ASO? Mojemu stuknęło właśnie 20100km i ani się zająknął, może mu po prostu dobrze u mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, że eSio domaga się wymiany oleju. Ale i z tym u mnie cisza...
To jak to w końcu jest u Was?
Na co polecacie zwracać uwagę przy pierwszym przeglądzie?

Jeszcze do poczytania: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ciekawe o co im chodzi z tymi darmowymi przeglądami?

__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 08:04   #2
daabbeer
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Skąd: Wawa
Model: S-Max, Focus II hat.
Silnik: 2.0 TDCi, 1.6 benz.
Rocznik: 2010, 2005
Postów: 105
Domyślnie Odp: Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach

Ten artykuł to szukanie na siłę taniej sensacji w sezonie ogórkowym. Informacja o dopuszczalnej tolerancji dla przebiegu i czasu wykonania przeglądu znajduje się w książce przeglądów i nie jest żadną tajemnicą. Z tym że podane w artykule 1500 km dla Forda jest chyba trochę przesadzone - kojarzy mi się raczej 1000km. Ale trzeba sprawdzić.
Ponadto nie ma żadnego przeciwwskazania, żeby przegląd zrobić wcześniej. Sam byłem zmuszony zrobić pierwszy przegląd przy przebiegu nieco ponad 16 tys. km, ponieważ planowałem w czasie urlopu nakręcić kolejne 8 tys. Miałem więc do wyboru: albo robię wcześniej, albo przegląd w zagranicznym ASO. Konsultowałem się w tej sprawie w serwisie i wybrałem opcję wcześniejszej wizyty w serwisie. Przegląd zrobili, przypominajkę w kompie chyba zresetowali, bo do dziś się nie pojawia. Oczywiście poważnym minusem tego jest fakt, że następny przegląd muszę zrobić przy 36 tys., ale trudno, takie życie.

A na co zwrócić uwagę na pierwszym przegladzie? Na jego cenę :-) i żeby nie za dużo popsuli. Przy tym przebiegu i młodym wieku auto nie potrzebuje zbyt wiele...
No i nie zwracać zbytniej uwagi na to co piszą "panowie redaktorowie". Czasami jak coś przeczytam ze swojej branży, to ręce opadają...
daabbeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 08:58   #3
NIUTEK74
ford::advanced
 
Avatar NIUTEK74
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-03-2010
Skąd: Gleiwitz
Model: S-max Titanium 7 os
Silnik: 2,0 TDCI 143
Rocznik: 2007
Postów: 256
Domyślnie Odp: Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach

Może i coś się zmieniło, ale ja bym nie ryzykował i zrobił przegląd masz max na to 900 km, aby nie stracić gwarancji i przypilnuj dobrego wpisu do książki, bo jak gościu się pomyli i wpisze ci więcej niż widełki przewidują i ty tego nie zauważysz a kiedyś będziesz coś chciał z Aso na gwarancji to dopiero będzie jazda, bo musisz im udowodnić, że to oni się pomylili

Ostatnio edytowane przez NIUTEK74 ; 17-08-2011 o 16:47
NIUTEK74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2011, 16:42   #4
drtz
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach

Cytat:
Napisał NIUTEK74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Morze i coś się zmieniło...
niedawno wrocilem z polwyspu helskiego i oswiadczam ze morze jest takie jak bylo! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2011, 16:49   #5
NIUTEK74
ford::advanced
 
Avatar NIUTEK74
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-03-2010
Skąd: Gleiwitz
Model: S-max Titanium 7 os
Silnik: 2,0 TDCI 143
Rocznik: 2007
Postów: 256
Domyślnie Odp: Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach

Czyżby Jastarnia
NIUTEK74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2011, 17:31   #6
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach

Facet z ASO stwierdził przez telefon, że po roku komp powinien coś sygnalizować. Ale coś mu nie wierzę...
I jaki rok? Od produkcji - byłoby łatwo wyznaczyć ale to niezgodne z gwarancją bo powinien być od rozpoczęcia użytkowania. Od wydania? - dealer musiałby przed wydaniem podpinać pod kompa i podawać datę wydania. Wątpliwe
W zastępczym Megane 2008 komp ładnie pokazuje np. za km ile przegląd przy każdym odpaleniu. Esio - gęba na kłódkę...
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]

Ostatnio edytowane przez Slartibartfast ; 17-08-2011 o 17:33
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2011, 19:34   #7
kuba_del
ford::average
 
Avatar kuba_del
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Delmenhorst
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 diesel 140KM
Rocznik: 2010/2011
Postów: 77
Domyślnie Odp: Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach

u mnie wyswietlal komunikat o wymianie oleju ,tez jak kolega robilem przeglad przy 16500 km ,teraz nie pamietam na 100% czy wyswietlil komunikat po przekroczeniu 20 tys km czy po 21 tys ,przy przegladzie w ASO powiedzieli ze 1,5 tys km sa widelki zeby zrobic przeglad, a na co zwrocic uwage?? czytalem tutaj na forum w ktoryms temacie ,ze trzeba uwazac czy napewno filtr pylkowy wymieniaja,jeden kolega pisal ,ze u niego na bank nie wymienili,w s-maxach o ile sie nie myle zeby dotrzec do tego filtra trzeba odkrecic pedal gazu wiec moze panu sie nie chcialo schylac, ja zawsze prosilem o zapakowanie i zwrot wymienianych czesci czy to w warsztacie czy tez w ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kuba_del jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2011, 20:42   #8
NIUTEK74
ford::advanced
 
Avatar NIUTEK74
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-03-2010
Skąd: Gleiwitz
Model: S-max Titanium 7 os
Silnik: 2,0 TDCI 143
Rocznik: 2007
Postów: 256
Domyślnie Odp: Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach

Ja poprzednio jeździłem Picasso i też pokazywał, co 100 km ile zostało do przeglądu a jak było mniej niż 1000 to mordę wydzierał
NIUTEK74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2011, 21:09   #9
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach

No urzekł mnie komp w Megance, nie dość że pokazuje za ile km i miesięcy przegląd to jeszcze pierwsze na co natrafiłem w ustawieniach to "czy włączać blokowanie zamków podczas jazdy" (wnerwiający brak w eSiu), "czy włączać tylną wycieraczkę na wstecznym" oraz włączanie i uwaga poziom głośności parktronica... Normalnie w bryce prawie połowę tańszej sprzed 3 lat... Fajne jest też to, że po wyjęciu karty radio nadal gra (szyby też działają), wyłącza się dopiero po otwarciu drzwi. U mnie przy keyless radio milknie jak zgaszę silnik (co prawda mogę je ponownie włączyć guziorem ON ale to sprawy nie zalatwia jak właśnie coś słuchałeś, np wiadomości). Fajnie by było, żeby ten przebajerzony i małofunkcjonalny Converse+ miał takie możliwości i np. programowanie opcji było właśnie w nim a nie jakimiś sztuczkami typu włacz zapłon i nacisnij cos 10x....

Wracając do przeglądów, dzwoniłem do dwóch ASO i ceny 1. przeglądu diesla to 700 albo 850 zł (i tam gdzie taniej to lepszy warsztat).
Żądanie zużytych części to dobry pomysł, chyba go zastosuję. Szkoda że nie daje 100% pewności, bo można przecież dostać filtr kogoś innego...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I odfajkowany wykaz przeprowadzonych czynności też warto poprosić
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2011, 13:06   #10
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach

Pisałem kiedyś - w o 2/3 tańszej fieście żona ma w kompie regulację: przy naciśniętym kierunkowskazie migać raz czy trzy razy; czy składać lusterka przy zamykaniu auta czy nie. A mi w serwisie przy przeglądzie powiedzieli że nie można wyłączyć automatycznego składania lusterek...
co do przeglądu - pojechałem mając 19 tys, więc żadnej informacji na komputerze nie miałem...
Podczas przeglądu powiedzieli że nie wymieniają softu na nowszy jeśli nie ma takich zaleceń - to prawda? czy można się domagać aktualizacji oprogramowania? Co z nowym softem do radia? znowu mi się wyłączyło... Nic się nie dowiedziałem na przeglądzie. nie doczekam się dobrego serwisu w lublinie.........
__________________
Piotr
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.