Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2013, 20:06   #1131
yarosyaros
ford::average
 
Avatar yarosyaros
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 197
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał jerzy.gorczynski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak tez mi się wydawało. A więc pytanie - czy powodem usterki z takimi objawami może być ten czujnik położenia wału ? ten na kole dwumasowym? Dzisiaj autem przejeździłem jakieś 150 km i nic. Akcja była wczoraj. Wcześniej parę tygodni temu pierwszy raz i też tak samo.
Odczytałeś może błędy z kompa czy jakieś się pojawiają??

__________________
TDCI to ZŁO!!.
yarosyaros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2013, 16:30   #1132
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał jerzy.gorczynski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jestem pewny czy dobrze się zrozumieliśmy. Mam silnik 2.0 tddi
sorki, nie doczytałem... mój błąd
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 18:07   #1133
dariusz060585
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 01-02-2012
Model: Ford Mondeo TDCI
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 8
Post Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam.Mam pytanko.Mój mondek rano kiebsko pali ,za nim troche sie rozgrzgrzeje to zadymi sprężynka mróga wyskakuje błąd P2338-powyrzej progu spalania stukowego na 3 cylindrze. I brak mocy.Byłem u mechanika zamieniliśmy wtryski czy błąd pojawi sie na innym cylindrze i nic ciągle na tym 3 Ciśnienie jest ok na tłokach. Mechanik twierdził ze mogą być wtryski wiec zrobiłem próbe przelewową trwającą 2 min. na wolnych obrotach i wychodzi to tak:
1-13,5ml
2-12.5ml
3-6ml
4-17,5ml
Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy to ok z tą próbą przelewową??
Lecz wcześniej gdy jeszcze nie zrobiłem tej próby to mechanik wkrecił mi niby sprawdzone lepsze wtryski i fakt odpalił lepiej ale tez to samo;/
Niewiem czy było trzeba moze usunąć błąd po wkreceniu nowych wtrysków czy nie trzeba zeby sprawdzić czy dobrze chodzi??
Niewiem co mam robić pierwsze Podobno czujnik stukowego spalania moze być popsuty Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś miał podobne problemy.Z góry dziekuje.
dariusz060585 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 18:12   #1134
dariusz060585
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 01-02-2012
Model: Ford Mondeo TDCI
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 8
Post Sprężynka mróga Błąd P2338

Witam.Mam pytanko.Mój mondek rano kiebsko pali ,za nim troche sie rozgrzgrzeje to zadymi sprężynka mróga wyskakuje błąd P2338-powyrzej progu spalania stukowego na 3 cylindrze. I brak mocy.Byłem u mechanika zamieniliśmy wtryski czy błąd pojawi sie na innym cylindrze i nic ciągle na tym 3 Ciśnienie jest ok na tłokach. Mechanik twierdził ze mogą być wtryski wiec zrobiłem próbe przelewową trwającą 2 min. na wolnych obrotach i wychodzi to tak:
1-13,5ml
2-12.5ml
3-6ml
4-17,5ml
Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy to ok z tą próbą przelewową??
Lecz wcześniej gdy jeszcze nie zrobiłem tej próby to mechanik wkrecił mi niby sprawdzone lepsze wtryski i fakt odpalił lepiej ale tez to samo;/
Niewiem czy było trzeba moze usunąć błąd po wkreceniu nowych wtrysków czy nie trzeba zeby sprawdzić czy dobrze chodzi??
Niewiem co mam robić pierwsze Podobno czujnik stukowego spalania moze być popsuty Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś miał podobne problemy.Z góry dziekuje.
dariusz060585 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 17:07   #1135
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

wtryski wygladaja ok,
jaka kompresja na cylindrach? kopci na niebiesko? swiece zarowe sprawdzone?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 19:34   #1136
dariusz060585
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 01-02-2012
Model: Ford Mondeo TDCI
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 8
Post Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam. Wtryski to 3,4 mam dobry przy pierwszym była wymieniona końcówka bo paliwa wogóle nie chciało przepchnąć wiec miałem inny wtrysk co robił zwarcie i wymieniłem koncówke i teraz podaje a drugi to niby troche lał WIEC GO WYMIENIŁEM NA TEN CO CHODZIŁ WCZESNIEJ I ZADNYCH ZMIAN NIE BYŁO NA NIM WCZESNIEJ,Kompreska jest ok sprawdzałem u mechanika zakopci troche na niebiesko jak rano odpalam bo troche krece nim zeby załapał ale wtedy wtrysk lał a teraz mam inny co wczesniej chodził wiec jutro rano sprawdze jak bedzie.A świece żarowe nowe.Opiłków z pompy nie wykryto sam sprawdzałem.Pojawił sie nowy błąd na kompie czujnik czy regulator nie jakoś inaczej na pompie ze uszkodzonyi niewiadomo z kąd sie pojawił nagle ten błąd;/ i idzie skasować wszystko wraz ze spalaniem stukowym na 3 cylindrze ale gdy zapłon wyłącze i włącze zpowrotem to zaraz sprężynka miga czyli według mnie jeśli tylko zapłonem przekręcam i po usunieciu wczesniej błędów znów wyskakuje to dla mnie jest jakiś czujnik winien albo wtrys bo go nie odpalem.Gdybym go odpalił to rozumiem moze ciśnienie na listwie czy pompie czy niewiem co ;/ Niewiem co mam mysleć :/ Pomocy
dariusz060585 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 19:52   #1137
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał dariusz060585 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Wtryski to 3,4 mam dobry przy pierwszym była wymieniona końcówka bo paliwa wogóle nie chciało przepchnąć wiec miałem inny wtrysk co robił zwarcie i wymieniłem koncówke i teraz podaje a drugi to niby troche lał WIEC GO WYMIENIŁEM NA TEN CO CHODZIŁ WCZESNIEJ I ZADNYCH ZMIAN NIE BYŁO NA NIM WCZESNIEJ,Kompreska jest ok sprawdzałem u mechanika zakopci troche na niebiesko jak rano odpalam bo troche krece nim zeby załapał ale wtedy wtrysk lał a teraz mam inny co wczesniej chodził wiec jutro rano sprawdze jak bedzie.A świece żarowe nowe.Opiłków z pompy nie wykryto sam sprawdzałem.Pojawił sie nowy błąd na kompie czujnik czy regulator nie jakoś inaczej na pompie ze uszkodzonyi niewiadomo z kąd sie pojawił nagle ten błąd;/ i idzie skasować wszystko wraz ze spalaniem stukowym na 3 cylindrze ale gdy zapłon wyłącze i włącze zpowrotem to zaraz sprężynka miga czyli według mnie jeśli tylko zapłonem przekręcam i po usunieciu wczesniej błędów znów wyskakuje to dla mnie jest jakiś czujnik winien albo wtrys bo go nie odpalem.Gdybym go odpalił to rozumiem moze ciśnienie na listwie czy pompie czy niewiem co ;/ Niewiem co mam mysleć :/ Pomocy

WTRYSKI na stół probierczy ale wszyskie!!!!! a nie 2 czy jeden WSZYSTKIE!!!!
zrobić wtryski i auto będzie śmigać. Jeżeli nic innego nie dolega (albo auto nie bylo np.holowane, albo jakies inne dziwne pomsyły) to po zrobionieu wtrysków auto będzie śmigać
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 21:40   #1138
dmisieekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Skąd: Zawiercie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci 115hp
Rocznik: 2003
Postów: 83
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał dariusz060585 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Wtryski to 3,4 mam dobry przy pierwszym była wymieniona końcówka bo paliwa wogóle nie chciało przepchnąć wiec miałem inny wtrysk co robił zwarcie i wymieniłem koncówke i teraz podaje a drugi to niby troche lał WIEC GO WYMIENIŁEM NA TEN CO CHODZIŁ WCZESNIEJ I ZADNYCH ZMIAN NIE BYŁO NA NIM WCZESNIEJ,Kompreska jest ok sprawdzałem u mechanika zakopci troche na niebiesko jak rano odpalam bo troche krece nim zeby załapał ale wtedy wtrysk lał a teraz mam inny co wczesniej chodził wiec jutro rano sprawdze jak bedzie.A świece żarowe nowe.Opiłków z pompy nie wykryto sam sprawdzałem.Pojawił sie nowy błąd na kompie czujnik czy regulator nie jakoś inaczej na pompie ze uszkodzonyi niewiadomo z kąd sie pojawił nagle ten błąd;/ i idzie skasować wszystko wraz ze spalaniem stukowym na 3 cylindrze ale gdy zapłon wyłącze i włącze zpowrotem to zaraz sprężynka miga czyli według mnie jeśli tylko zapłonem przekręcam i po usunieciu wczesniej błędów znów wyskakuje to dla mnie jest jakiś czujnik winien albo wtrys bo go nie odpalem.Gdybym go odpalił to rozumiem moze ciśnienie na listwie czy pompie czy niewiem co ;/ Niewiem co mam mysleć :/ Pomocy
sprężynka miga od razu po przekręceniu kluczyka i chęci odpalenia samochodu?

Jeśli tak to jedź na IDS niech wpiszą od nowa wszystkie kody wtryskiwaczy do ECU i bedzie śmigać .
dmisieekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 22:42   #1139
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał dariusz060585 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.Mam pytanko.Mój mondek rano kiebsko pali ,za nim troche sie rozgrzgrzeje to zadymi sprężynka mróga wyskakuje błąd P2338-powyrzej progu spalania stukowego na 3 cylindrze. I brak mocy.Byłem u mechanika zamieniliśmy wtryski czy błąd pojawi sie na innym cylindrze i nic ciągle na tym 3 Ciśnienie jest ok na tłokach. Mechanik twierdził ze mogą być wtryski wiec zrobiłem próbe przelewową trwającą 2 min. na wolnych obrotach i wychodzi to tak:
1-13,5ml
2-12.5ml
3-6ml
4-17,5ml
Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy to ok z tą próbą przelewową??
Lecz wcześniej gdy jeszcze nie zrobiłem tej próby to mechanik wkrecił mi niby sprawdzone lepsze wtryski i fakt odpalił lepiej ale tez to samo;/
Niewiem czy było trzeba moze usunąć błąd po wkreceniu nowych wtrysków czy nie trzeba zeby sprawdzić czy dobrze chodzi??
Niewiem co mam robić pierwsze Podobno czujnik stukowego spalania moze być popsuty Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś miał podobne problemy.Z góry dziekuje.

Właśnie odśiweżyłem sobie pamięć z tymi wtrykami, nie chce krakać ale jeżeli wtrysk ma 17ml przelewu na 2min (co prawda nie wiem jak były badane, powinno być badane na biegu jałowym i GORĄCYM aucie) to z własnej praktyki zawodej wiem że te wtryki są już na wykończeniu. Dziwne jest to że nr 3 i nr 4 są dobre gdyż nie spełniaja nawet TEORETYCZNEJ normy dotyczącej przelewów.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 20:08   #1140
dariusz060585
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 01-02-2012
Model: Ford Mondeo TDCI
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 8
Post Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam dmisieekk. No tak po wpisaniu kodów na włączonym zapłonie tzn przy 3 wtrysku gaśnie sprężynka jak by ten błąd "spalanie stukowe na 3 cylindze" miało coś z tym wspólnego, ale po zakodowaniu gasnie i nie wyłanczając kluczyków tylko chcąc odpalić to zapomnij kreci i dupa ale po wyłączeniu zapłonu i włączeniu juz kontrolka miga ale i zaraz odpala bez zadnego krecenia .I było te kodowanie powtarzane 3 albo 4 razy i ciągle to samo i niewiem;/ czy sie rozkodowują czy co;/

Bump: Witam zaksiu1985. Wtryski były sprawdzane na ciepłym silniku na biegu jałowym.Ten 3 i 4 wtrysk jest dobry bo były sprawdzane u mechanika na maszynie i twierdzi ze są ok ale w sumie niewiadomo w jakim stanie dobrze.Musze dać tamte dwa z tą zmieniona koncówką i ten co kiedyś miałem moze jest lepszy niz ten co teraz miałem.Tamte 3 i 4 nie bede dawał bo powie mi to samo ze dobre hehe. dam te 2 pierwsze i sie okarze najwyrzej bede musiał kupić jakiś i wtedy sie okarze tylko martwi mnie ten błod "sterownik pompy uszkodzony"któregom idzie usunąć ale sie pojawia ciągle a nic nie było robione tylko wtryski wymieniane;/
dariusz060585 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.