Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2013, 14:10   #1
michal8720
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-04-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi

Witam, auto posiadam od kilku dni początkowo wydawało się że wszystko jest z nim w porządku. Dzisiaj zaobserwowałem że krótko po odpaleniu zimnego silnika (musi postać kilka h) dymi na niebiesko. Trwa to jakieś 1-2 min i wszystko wraca do normy, na biegu jałowym jak i przy obrotach 3000-3500 zero dymu. Prócz tego dymu nie ma innych dolegliwości nie traci na mocy odpala normalnie. Przejechane "podobno" 128 000 km. Na komputerze jeden błąd czujnika doładowania.

Krótki filmik: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W poniedziałek oddaje do mechanika, jako że jestem zielony to proszę o rady, mam nadzieję że nie kupiłem wraku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam.

michal8720 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 14:14   #2
sosu22
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2011
Skąd: Piła
Model: Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi

sprawdz swiece żarowe
sosu22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 15:36   #3
marek ampulski
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Wa-wa
Model: Focus II
Silnik: 1.8Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi

Jak najbardziej sprawdż świece żarowe
marek ampulski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 16:41   #4
Toni999
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi/ 1,6 16V
Rocznik: 2001 / 2004
Postów: 176
Domyślnie Odp: Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi

Witam,
Szanowny kolego przede wszystkim to nie panikuj bo jak mechanicy to wyczują to zedrą z ciebie skórę a zapewniam cię że ten silnik daje wielkie pole do popisu dla nieuczciwych mechaników o czym przekonałem się osobiście eksploatując focusa z tym silnikiem przez 3 lata.
Jak sam piszesz pojazd spisuje się poprawnie a niepokoi cię tylko kopcenie na niebiesko przy odpalaniu zimnego, dlatego proponuję ci abyś jakiś czas pojeździł tym autem i sprawdził czy silnik spala olej jeśli silnik weźmie małą ilość oleju ( tak nazywam zużycie do 200 mililitrów na 1000 km.) to bedziesz wiedział że kopcenie ma związek z paliwem czyli poprostu zimny odpał jak to się czasem nazywa a sprowadza się do tego że w niesprzyjających warunkach spowodowanych np. spalonymi świecami żarowymi zimny silnik nie przepala prawidłowo całej wtryśniętej dawki paliwa co powoduje chwilowe dymienie ustępujące z chwilą zagrzania silnika.
Toni999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 19:41   #5
pezet3
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-10-2007
Skąd: Krakow-Wieliczka
Model: B Y Ł Focus Kombi / JEST Fiat Croma
Silnik: 1.8 TDCi / 1.9 16v 150
Rocznik: 2007 / 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi

Nie przejmuj sie tym, u mnie jest to samo. Swiece wymienialem 2 lata temu i przez rok bylo ok. Teraz pusci dymka przy odpalaniu. Oleju mi nie bierze ( zauwazalnie), jezdze od wymiany do wymiany bez dolewek. W zimie dojda Ci jeszcze falujace obroty przez okolo 1 min., oczywiscie zwiazane ze swiecami.
Tej zimy juz mi falowaly bo ktoras swieca nie dogrzewala, a wymienialem tamtej zimy.
Pozdrawiam
pezet3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 09:56   #6
michal8720
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-04-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi

Witam ponownie,

Auto było już dwa razy u mechanika za pierwszym razem wymieniony został przewód od turbo ( uszkodzony ). Jednak jeśli chodzi o kopcenie i nierówną pracę zimnego silnika nic nie pomogło ( dodam tylko że to co widać na filmiku to nic w porównaniu z tym jak te auto potrafi zakopcić na biegu jałowym jednak tylko na zimnym silniku przez kilkanaście - kilkadziesiąt sekund - dym niebieskawy jak się nagrzeje jest ok. Druga wizyta poskutkowała wymianą świec ( mechanik stwierdził że wszystkie nadają się do wymiany pomimo tego że podczas pierwszej wizyty mówiłem żeby w pierwszej kolejności je sprowadził i przy odbiorze auta potwierdził że są ok,), jak się okazało wymiana świec pomogła auto nadal czasami puszczało lekki dymek ale to nic w porównaniu ze stanem poprzednim... jednak do czasu od paru dni kopcenie oraz nierówna praca silnika wróciła (czasami słychać jakiś trzask), macie jakieś pomysły co to może być? Czy może jakaś świeca była trefna i tak szybko padła? czy może to być coś innego?
michal8720 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 14:37   #7
marcin9913
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-10-2005
Skąd: LUBLIN
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011r
Postów: 171
Domyślnie Odp: Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi

Ja mam tak samo w 1.8 TDci z 2003r, puści niebieskiego dymka przy odpalaniu na zimno.
Zauważyłem to jakiej 4 lata temu i do tej pory nic z tym nierobiłem.
marcin9913 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 00:04   #8
Sasal
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 26
Domyślnie Odp: Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi

Kolego Michal8720 kopcenie na filmie jest akceptowalne, lecz nie powinno być teraz w upalne dni tak widoczne, co innego w zimie, na początku troszkę może kopcić. Może masz coś nie tak za dawka powietrza, ciężka sprawa do zdiagnozowania na forum, to będzie raczej "strzelanie" po omacku. Przejedź się do innego mechanika może inne fachowe oko zauważy coś uszkodzonego.



Mam do ciebie inne pytanie, na które po części odpowiedziałeś po pierwszej wizycie u mechanika. Nie wiem czy zauważyłeś ale na filmiku który zamieściłeś słychać jak ci turbo "kicha" po puszczeniu gazu. Napisałeś że wymieniłeś dziurawy wąż od turbo, może napisać który i czy teraz charakterystyczne "kichanie" po przegazowaniu silnika ustało? Możesz nagrać jeszcze jeden filmik najlepiej z otwartą maską? Ciekawy jestem bo mam podobny objaw i szukam rozwiązania innego oprócz wymiany turbiny ;/ może akurat mi pomożesz?
Sasal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 12:44   #9
michal8720
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-04-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi

Auto niestety dymi jak juz pisałem znacznie bardziej niż to widać na filmiku. Oddałem właśnie
do mechanika, zobaczymy.
michal8720 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2013, 14:34   #10
michal8720
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-04-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi

Hmm mechanik stwierdził że to najprawdopodobniej zabrudzone wtryskiwacze co Wy na to?
michal8720 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.