Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2015, 16:34   #21
miller69
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-07-2011
Skąd: ostrowiec św
Model: mondeo
Silnik: 2.0 145 km benzyna/lpg
Rocznik: 2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: Zarowki H7 LED - czy ktoś montował?

witam.
dzisiaj rano robiłem przegląd ,a że wczoraj zajrzałem do tego wątku, to zapytałem diagnostę o kwestię żarówek i ich legalności.
pytałem o zamiennik led i ksenon 25w , bo jak wiadomo do ksenonów 50w trzeba sp ryski i samopoziomowanie,co nie podlega dyskusji.
no i odpowiedź była zaskakująca,pan diagnosta stwierdził że jeżeli jest na nie homologacja to można stosować jako zmienniki żarówek tradycyjnych.
ot ciekawostka, na wszelki wypadek podjadę do innej stacji i też zapytam o to samo.
pzdr

miller69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2015, 18:41   #22
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Zarowki H7 LED - czy ktoś montował?

Terefere. A potem jak miśki dowód zabiorą to będziesz do niego jechał na ponowny przegląd. O tyle ile można dyskutować nad słabszym palnikiem w zwykłej lampie xenonowej ale bez sprysków i poziomowania to zamiana źródła światła na zupełnie inne na bank jest niezgodna z czymkolwiek i przeglądu przejść nie powinna.
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2015, 20:46   #23
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Zarowki H7 LED - czy ktoś montował?

diagnosta Cie wkręcił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na reflektorze masz homologacje, która wyraźnie mówi o rodzaju źródła światła.
Jak wyprodukuje świeczki i wydrukuje na nie homologacje, to też zaczniesz wstawiać świeczki zamiast zarówek?
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2021, 18:39   #24
Tomasz121
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Titanium mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 157
Domyślnie I jeszcze raz JAKIE ŻARÓWKI LED H7 do zwykłego reflektora

Witam serdecznie szanowne grono,

Wiem, że temat był wielokrotnie poruszany ale czas leci i na rynku mamy sporo nowości m.in. z opisem żarówek że "z homologacją", małymi radiatorami odprowadzającymi ciepło i może dla tego warto by go lekko odświeżyć.

Chodzi o mondzia z 2008 w Titanium ale ze zwykłymi reflektorami na H7 Philipsa obecnie.
Zarówno Fordziakowi jak i mnie latka spędzone razem niestety lecą i u mnie już nie ten wzrok co kiedyś i przydało by się troszkę więcej światła z przodu.

Wiem, że kwestia homologacji i tanich oślepiających podróbek jest podstawowym problemem w tym temacie dla tego sprecyzuję i ograniczę swój temat do żarników LED w ROZSĄDNEJ CENIE ale na tyle dobrej jakości by tworzyły dokładną linie odcięcia (nie oślepiały) i w zakresie powiedzmy +/- 4000 - 5000k tak by nie były to jakieś błękitne gromy ale by dawały z 20-30% więcej światła - jasności na drodze od standardowych H7 a nawet tych wzmacnianych z krótkim żywotem.


Może ktoś coś polecić w tym temacie, podpowiedzieć jakiś montaż?
I czy faktycznie te homologacje samych żarówek LED - H7 i inne są honorowane? Słyszałem od znajomego że coraz więcej krajów zaczyna je akceptować jako zamienniki.
W tym temacie podobno najwięcej szumu robili Philips i Osram, bo oni najwięcej na tym tracą ale przecież sami już to produkują....
Bo tak też na zdrowy rozsądek, w mojej fabrycznej instrukcji obsługi Forda wpisano jedynie cyt: : "światło mijania - H7" nikt tam nie dodał, że halogenowe czy inne, nie jest to opisane, no że 55W - to jest, owszem...


Dzięki za pomoc.
Tomasz121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2021, 18:54   #25
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: I jeszcze raz JAKIE ŻARÓWKI LED H7 do zwykłego reflektora

W Polsce żadna żarówka H7 LED nie ma homologacji to po pierwsze, po drugie sam reflektor nie ma homologacji na używanie w nim światła LED. Po trzecie widziałeś jak jest zbudowane gniazdo żarówki H7? Moim zdaniem żadna obecnie dostępna na rynku żarówka H7 LED tam nie wejdzie bez rzezby. Ja osobiscie używam osram cool blue i jestem zadowolony. Jak masz brudne lampy od środka to nawet niewiele pomogą żarówki 100 watowe. Ja zacząłbym od czyszczenia lamp od wewnątrz na początek za pomocą magnesu z ewentualnym płukanie całej lampy od wewnątrz. Wszystko jest opisane na forum co i jak. Na koniec lekka polerka kloszy od zewnątrz i lampy jak nowe. Uwierz mi że pomimo lampa jest szczelna to dużo brudu się w niej zbiera przez lata użytkowania. Dochodzi do tego matowienie odbłyśnika nad żarówką. No chyba że chodzi Ci bardziej nie o poprawę oświetlenia drogi tylko o wygląd ale ksenon. Czyli białe światło. Swego czasu dostępne były na rynku żarówki osram cool blue hyper 55 w. Świeciły ładnie na biało ale w deszczu masakra.

Ostatnio edytowane przez koszka ; 16-04-2021 o 18:56
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2021, 19:13   #26
Tomasz121
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Titanium mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 157
Domyślnie Odp: I jeszcze raz JAKIE ŻARÓWKI LED H7 do zwykłego reflektora

Same reflektory mam w przyzwoitym stanie, są ok ale dzięki za informację - radę.

He, czyli połowa na allegro to wciskanie kitu... ?
Wyraźnie w opisie "HOMOLOGACJA"

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Swoją drogą, ciekawy radiator i wejdzie chyba bez "rzeźbienia"....

Albo:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Oczywiście nie mówię, że akurat te bo nie mam pojęcia jak się fatycznie sprawują ale widać że technologicznie coś w tym temacie się zmienia.
Po prostu latka lecą i może ktoś testował coś z tych nowości i z pozytywnym skutkiem?
Tomasz121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2021, 19:22   #27
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: I jeszcze raz JAKIE ŻARÓWKI LED H7 do zwykłego reflektora

No proszę cię. Żarówki za 80 zł chcesz żeby były z homologacja .nie widzisz że to typowe chinczyki ten drugi link nawet nie jest dobrze przetłumaczony. Zobacz ile kosztują markowe żarówki LED philipsa czy osram. I chyba nie wierzysz we wszystko co piszą sprzedający na allegro? Te w ogóle nie mają radiatora i pewnie by weszły bez rzeźbienia. A jak chcesz zobaczyć jakie masz lampy brudne w środku to wex latarkę i zaświeć do wnętrza przez klosz . Wtedy ładnie widać ile jest brudu na odblysnikach. Poza tym mylisz się , pisząc że reflektor ma mieć żarówkę h7 nieważne jaką. Jest wyraźnie określone że ma być to źródło światła halogenowe. Mój sąsiad założysz sobie humor LED do Peugeota. Świeca super na biało ale tak oślepiają innych jakby jechał na światłach drogowych.

Ostatnio edytowane przez koszka ; 16-04-2021 o 19:25
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2021, 20:02   #28
Tomasz121
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Titanium mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 157
Domyślnie Odp: I jeszcze raz JAKIE ŻARÓWKI LED H7 do zwykłego reflektora

Marcin, ale podałem te tylko dla przykładu, że chińczyki to wiadomo choć Osram i Philips też pewnie od chinoli są ściągane z ceną razy 5 a te w dodatku przecież 80W. Sąsiada "pozdrów", a w poście wyraźnie napisałem że omawiamy takie akceptowalne w temacie relacji cena / jakość z odcięciem linii itd, tak więc żarówki sąsiada omijamy z daleka szerokim łukiem.
Tomasz121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2021, 11:09   #29
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: I jeszcze raz JAKIE ŻARÓWKI LED H7 do zwykłego reflektora

Ja jeździłem w starym aucie z zamontowanymi klasycznymi żarówkami z tzw "xenon efekt" czyli podbitej temperaturze barwowej do 5000K. Tu muszę zaznaczyć że gro chińczyków oraz wiele zwykłych żarówek 4000K to nie to samo. Chodzi o to że były to żarówki Osram/Philips. Efekt dawały zadowalający. Jest z nimi pewien problem: chyba wciąż nie mają homologacji bo ciągle są sprzedawane jako OFF ROAD, ale... jeździłem nimi jako z normalnymi światłami mijania. Miałem wiele kontroli policyjnych, w tym jedną szczegółową, że weryfikowali stan auta pod względem technicznym i do reflektorów też mi zaglądali. I nic nie wykryli. Swoją drogą policjant nie ma w oku czujnika temperatury barwowej i można śmiało mówić że to jest 4000K które są w pełni legalne ale nikt mnie za takie światła nie zatrzymywał, bo były to standardowe żarówki i dostosowane do reflektora, świecące tak jak należy. A co do przeglądu, to sam warsztat gdzie robiłem przegląd techniczny mi je montował i jeszcze robili pomiary i byli pod wrażeniem jakości jak to świeci. Tylko zaznaczam, żaden chinol a tylko Osram/Philips np
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2021, 11:49   #30
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,520
Domyślnie Odp: I jeszcze raz JAKIE ŻARÓWKI LED H7 do zwykłego reflektora

Cytat:
Napisał peju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jeździłem w starym aucie z zamontowanymi klasycznymi żarówkami z tzw "xenon efekt" czyli podbitej temperaturze barwowej do 5000K.
I jakie wrazenia? Lepiej oświetlało? Jak z trwałością żarówki?

Cytat:
Napisał Tomasz121 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ktoś coś polecić w tym temacie, podpowiedzieć jakiś montaż?
Cytat:
Napisał Tomasz121 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o mondzia z 2008 w Titanium ale ze zwykłymi reflektorami na H7 Philipsa obecnie.
Nie. Jedynie lepsze żarówki mozna.

Jakbyś miał soczewkę H7 to wtedy ledy mozna bez problemu. Tak samo na drogowe czy cofania. Ale nie na mijania w zwykłej lampie. Oczywiście pomijając legalność chodzi o zdrowy rozsądek
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.