Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-06-2007, 20:11   #1
jac3k
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2007
Skąd: Turek
Postów: 17
Domyślnie Pisk przy odpalaniu

Witam,

Od miesiąca jestem posiadaczem Fiesty 2002 1.4 TDCi. Odkąd ją kupilem przy odpalaniu występowal taki dziwny pisk - jakby pasek od alternatora dostawal przy rozruchu poslizgu. Wymienilem rolkę napinającą od alternatora, kolo pasowe walu korbowego i sam pasek. Na chwile ustąpilo i wrocilo. Gdzieś jest luz ale nie wiem gdzie. NIe jest to uciązliwe bo w zasadzie tylko jest to delikatne piskniecie w ulamku sekundy przy odpalaniu jednak - jak chyba kazdy z nas chcialbym mieć auto bez takich udziwnien :fcp4 Bede probowal jeszcze u innych mechaników zeby się wypowiedzieli, bo do najblizszego ASO mam daleko. Moze zadzwonic? Moze coś powiedzą? Co myslicie?

jac3k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2007, 20:21   #2
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie

a może łożyska w alternatorze? sprawdż je
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2007, 21:56   #3
zala_z1
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 05-01-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 448
Domyślnie

Czy po zdjeciu paska tez to wystepuje?Pozdrawiam
zala_z1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2007, 21:58   #4
elektrykl
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 19-02-2006
Skąd: warszawa
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 56
Domyślnie

Witam pierwsza sprawa czy zakupiłeś orginalny pasek to jest bardzo ważna sprawa bo masz sprzęgło na alternatorze;a przy okazji sprawdż czy zaraz po uruchomieniu silnika nieskacze rolka napinacza.Jeśli mocno skacze to może być uszkodzone sprzegiełko od alternatora czyli te kułeczko po kturym chodzi pasek przy alternatorze mogą być tesz łożyska :fcp27 :fcp29 :fcp27 pozdrawiam
elektrykl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2007, 21:03   #5
jac3k
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2007
Skąd: Turek
Postów: 17
Domyślnie

wlasnie tez mi mechanik mowil ze sprzeglo od alternatora. Lozyska sprawdze. Pasek kupilem nieoryginalny. Ale na tym co byl bylo jeszcze gorzej - bo byl luzniejszy. Wielkie dzieki za rady! :fcp29

[ Dodano: 2007-06-27, 22:05 ]
Cytat:
Napisał elektrykl
Witam pierwsza sprawa czy zakupiłeś orginalny pasek to jest bardzo ważna sprawa bo masz sprzęgło na alternatorze;a przy okazji sprawdż czy zaraz po uruchomieniu silnika nieskacze rolka napinacza.Jeśli mocno skacze to może być uszkodzone sprzegiełko od alternatora czyli te kułeczko po kturym chodzi pasek przy alternatorze mogą być tesz łożyska :fcp27 :fcp29 :fcp27 pozdrawiam
to co myslisz zrobić teraz najpierw? paska znow wymienial nie bede, moze sprawdze czy skacze rolka napinacza w pierwszej kolejnosci nie?

[ Dodano: 2007-07-10, 14:04 ]
generalnie bujam się z tym problemem do tej pory. Byl na przegladzie, wszystko rozebrali. Diagnoza przedstawiona przez dwóch mechaników to 3 rolki prowadządze. Jak podniesli auto - faktycznie bylo widać ze jedną ktoś mlotkiem zakladal a reszta ma duże luzy. Czekam za tymi czesciami. W piątek mam mieć wymienione. Czy pozbęde się pisku? Mam nadzieje bo już slabość mnie na to bierze. Alternator, sprzeglo od alternatora, lozyska są OK. To samo napinacz, kolo pasowe walu korbowego i pasek - bo wszystko jest już nowe :fcp4
jac3k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.