Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2017, 17:14   #121
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

Miałem ten system już w 2009. Do dziś rozwiązanie zyskało na popularności.
Jeśli PZU chce podnieść ceny, to niech podnosi. Inni albo uznają, że to wspaniały pretekst i też podniosą, albo zgarną cześć rynku, która poszuka tańszych opcji.
Ja w każdym razie nie wyobrażam sobie auta bez tego systemu, nawet przy założeniu zwiększonego ryzyka kradzieży.

cattani75 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2017, 17:21   #122
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

Akurat w przypadku Forda to pewnie strata była by mniejsza ale teraz sobie wyobraź sytuację że bierzesz w leasing samochód za prawie 400 tysięcy w jakimś leas planie, wpłacasz 10% wkładu własnego, spłacasz powiedzmy przez rok czasu raty po ponad 3k miesięcznie i nagle Ci rąbną taki samochód i Ty nie dostajesz ani grosza bo całe ubezpieczenie bierze leasing. Wtedy by Ci ta wygoda wyszła czubkiem głowy. I to mówię o sytuacji tej bardziej optymistycznej kiedy ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie i ono pokryje pozostałą część zobowiązań bo jeżeli ubezpieczyciel udowodni że to Ty przyczyniłeś się w jakiś sposób do tej kradzieży, właściciel pojazdu (w tym przypadku leasing) nie dostają nic a Ty musisz spłacić całą pozostałą kwotę z góry. Tak naprawdę wiele osób nawet sobie nie zdaje z tego sprawy jakie to są problemy bo przecież jak to, miii ukradną samochód?? Przecież to nie możliwe. I później finał jest taki jaki jest. Więc radzę odrobinę empatii i oby nikt nie musiał doświadczać tego na własnej skórze.

Ostatnio edytowane przez dizel1982 ; 18-10-2017 o 17:29
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2017, 19:24   #123
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

Już się tak nie nakręcaj.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2017, 19:33   #124
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

Ja się nie nakręcam tylko po prostu wiem i jestem świadom jak to wygląda z tej drugiej strony o czym niestety 90% ludzi nie ma zielonego pojęci póki ich coś takiego nie spotka. Współpracuję na co dzień między innymi z PZU (stąd wiem o wprowadzeniu zwyżki dla aut z tym systemem) i znam pewne historie od kuchni i wiem że z autopsji swojej rodziny jak bardzo coś takiego potrafi boleć. Jeszcze jak ktoś ma samochód kupiony za gotówkę to problem ma mniejszy bo o ile ma ubezpieczony to ubezpieczyciel mniej czy więcej powinien wypłacić. Wiadomo że za te pieniądze nie będziemy w stanie kupić drugiego takiego samego auta więc stratni już jesteśmy ale niestety niewiele osób indywidualnych kupuje samochody za +100k w innej formie niż leasing a wtedy już problemy są ponieważ z racji tego że to nie my jesteśmy właścicielem, w najlepszej sytuacji nie dostaniemy nic i nie mamy nic do spłacenia. Jednym słowem pozbywamy się rat ale również i samochodu. Przy najgorszym scenariuszu zostajemy z perspektywą jednorazowej spłaty wszystkich rat i oczywiście zostajemy bez samochodu. Statystyki są bolesne. O wielu kradzieżach w ogóle się nie mówi.

Poczytajcie sobie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wystarczy 80zł żeby byle łachudra odjechała Waszym samochodem.

Ostatnio edytowane przez dizel1982 ; 18-10-2017 o 19:42
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2017, 08:45   #125
zdzichu500
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 79
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

Cytat:
Napisał dizel1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niestety niewiele osób indywidualnych kupuje samochody za +100k w innej formie niż leasing
Możesz podać źródło tych danych? Z ogólnie dostępnych to wynika, że leasing nie cieszy się wśród indywidualnych osób wzięciem. Zrozumiałem przyczyny jak sam dostałem propozycję wzięcia auta w leasing - byłoby dużo drożej niż w przypadku pożyczki z banku (zakładając oczywiście, że chcę w leasingu spłacić samochód i jak najtaniej na koniec wykupić). Co innego osoby prowadzące działalność gospodarczą, im się to opłaca przez takie a nie inne uwarunkowania podatkowe.
zdzichu500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2017, 09:32   #126
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

Cytat:
Napisał zdzichu500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz podać źródło tych danych? Z ogólnie dostępnych to wynika, że leasing nie cieszy się wśród indywidualnych osób wzięciem. Zrozumiałem przyczyny jak sam dostałem propozycję wzięcia auta w leasing - byłoby dużo drożej niż w przypadku pożyczki z banku (zakładając oczywiście, że chcę w leasingu spłacić samochód i jak najtaniej na koniec wykupić). Co innego osoby prowadzące działalność gospodarczą, im się to opłaca przez takie a nie inne uwarunkowania podatkowe.
Może ja się tu odrobinę źle wyraziłem ponieważ pisząc o leasingu miałem na myśli oczywiście firmy bo tak jak piszesz, leasing dla osób indywidualnych się nie opłaca. Natomiast osoby indywidualne faktycznie biorą auta w kredycie ale to jest identyczna sytuacji. Wiele osób w ogóle o to nie dopytuje ale w przypadku kredytu jeżeli to nie Ty jesteś właścicielem pojazdu tylko bank, to Ty niestety nie dostaniesz z ubezpieczenia nic. Całą kasę zgarnia bank. Ty jedynie będziesz musiał dopłacić różnicę jeżeli np ubezpieczenie nie pokryje pozostałych Ci do spłaty rat bo w przypadku leasingu oraz kredytu w chwili kradzieży auta, umowa zostaje automatycznie rozwiązana natomiast Ty musisz spłacić jednorazowo całą kwotę jaka pozostała Ci do spłaty. I tu tak jak mówię, przy najbardziej optymistycznej wersji, ubezpieczenie pokryje pozostałą do spłaty kwotę i po prostu zostaniesz bez samochodu. Przy nieco gorszej sytuacji ubezpieczenie nie pokryje całej pozostałej do spłaty kwoty i nie mając samochodu będziesz musiał jednorazowo ją dopłacić. W najgorszej sytuacji, ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania i w takiej sytuacji musisz spłacić jednorazowo całą kwotę pozostałą do spłaty. Jeżeli ktoś ma auto w jakimś finansowaniu i nie jest jego właścicielem, proponuję doczytać umowę i dopytać ubezpieczyciela/leasingodawcę o takie szczegóły. Będą świadomym użytkownikiem, na pewno podchodzimy do pewnych spraw inaczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Tu trochę tak ogólnie opisane ale zwróć uwagę na punkt 3:
Cytat:
Odszkodowanie z AC
W przypadku odszkodowania z AC bank prawdopodobnie będzie wymagał doubezpieczenia po szkodzie. Jeśli kupujesz samochód na kredyt, co jest niezwykle wygodną i popularną formą finansowania samochodu, powinieneś wiedzieć, że musisz liczyć się z pewnymi zobowiązaniami wobec banku. Kupując samochód na kredyt, musisz liczyć się z tym, że bank:
1. Sprawdzi twoją wiarygodność kredytową. Możesz rozmawiać z bankiem, nawet jeśli nie znasz jeszcze dokładnie marki samochodu, który chcesz kupić. Bank poinformuje cię, czy może przyznać Ci oczekiwaną przez ciebie kwotę pieniędzy.
2. Będzie najprawdopodobniej oczekiwał od ciebie zapłacenia prowizji od przyznania kredytu.
3. Poprosi cię o zakup polisy AC, nawet jeśli ty nie widzisz takiej konieczności. Jednak, w sytuacji kradzieży pojazdu, odszkodowanie wystarczy na spłatę kredytu. Bez ubezpieczenia AC, ty pozostałbyś bez samochodu, a bank nadal oczekiwałby od ciebie spłaty rat kredytu. W przypadku kradzieży musisz jednak liczyć się z tym, że mając kredyt samochodowy, to bank uzyska pieniądze z odszkodowania, nawet jeśli spłacisz do tego czasu całkiem sporą jego część.
4. Może również oczekiwać od ciebie przeglądu technicznego w autoryzowanym serwisie, a to może być związane z wyższym kosztem przeprowadzenia takich badań.
5. Oczekuje, że uzyskasz jego zgodę w sytuacji, w której będziesz chciał sprzedać auto, czyli sprzedaż samochodu w kredycie może odbyć się tylko za zgodą banku.

Ostatnio edytowane przez dizel1982 ; 19-10-2017 o 09:38
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2017, 11:22   #127
adam127777
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-04-2010
Model: Mondeo MK5 STL / Kuguar STL
Silnik: EcoBiust R7 3.0 365 KM ;)
Rocznik: 2017 / 2021
Postów: 248
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

Dizel - nie wiem na ile się coś zmieniło ale, kilka lat temu usuwałem szkodę z AC w samochodzie na krechę, i jedyna operacja z bankiem polegała na uzyskaniu potwierdzenia z banku (że nie zalegam z ratami - bo gdybym zalegał to Oni by tą kasę przytulili ale to jest oczywiste) dla ubezpieczyciela że zgadzają się na wypłatę odszkodowania AC na moje konto. Była usuwana szkoda 'gotówkowo'

Nie przerabiałem na leasingu jeszcze szkody (obym nie musiał) ale to chyba nie tak do końca jak piszesz, że spłaciłeś 50% rąbnęli Ci auto z AC+GAP Leasing dostaje powiedzmy 100% i co ty zostajesz z niczym ???? Chyba że Cię źle zrozumiałem.

Ostatnio edytowane przez adam127777 ; 19-10-2017 o 11:38
adam127777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2017, 11:48   #128
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

Cytat:
Napisał adam127777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie przerabiałem na leasingu jeszcze szkody (obym nie musiał) ale to chyba nie tak do końca jak piszesz, że spłaciłeś 50% rąbnęli Ci auto z AC+GAP Leasing dostaje powiedzmy 100% i co ty zostajesz z niczym ???? Chyba że Cię źle zrozumiałem.
Dokładnie tak jest. Nie jesteś właścicielem pojazdu więc nic nie dostajesz. Wiele osób nawet nie ma o tym pojęcia. Możesz zapoznać się np z tym artykułem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Mało tego tak jak napisałem, jeżeli np leasing nie otrzyma od ubezpieczalni kwoty która pokryje pozostałe do spłaty zobowiązania, Ty musisz dopłacić tą różnicę z własnej kieszeni. Tu kolejny artykuł: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I naprawdę, bardzo polecam zadawanie pytań i drążenie tematu bo nieznajomość przepisów i prawa naprawdę może nas drogo kosztować. 99% ludzi kupujących auta w leasingu lub kredycie kompletnie nie zdaje sobie sprawy z tego jakie są konsekwencje w sytuacji gdy auto nam ukradną lub na pojeździe będzie szkoda całkowita wskutek jakiegoś zdarzenia. Myślę że część osób, posiadając tą wiedzę, mogła by nawet zrezygnować z zakupu. My jesteśmy tylko użytkownikiem pojazdu za co płacimy miesięczne raty. Właścicielem auta jest bank i to on ma prawo do wszelkiego rodzaju zwrotów czy roszczeń. Nam nie przysługuje praktycznie nie.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2017, 12:16   #129
adam127777
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-04-2010
Model: Mondeo MK5 STL / Kuguar STL
Silnik: EcoBiust R7 3.0 365 KM ;)
Rocznik: 2017 / 2021
Postów: 248
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

Tak jak pisałem chyba jednak nie, otóż jest leasing rozliczany ale nadwyżka ląduje u leasingobiorcy. Przywołane linki są dość stare to też może mieć znaczenie. Nie bronię leasingu ale demonizowanie tez chyba nie do końca jest rzetelne - może się mylę. Poniżej linka do aktualnego artykułu.
To że jesteśmy użytkującym a nie właścicielem to jasne, jedyny problem może być taki że wszystko może trwać dwa razy dłużej bo masz dwie korporacje do obsłużenia - ubezpieczyciel + leasingodawca, w przypadku zakupu za 'swoje' masz tylko ubezpieczyciela.
Chyba odchodzimy od głównego wątku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez adam127777 ; 19-10-2017 o 12:18
adam127777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2017, 12:45   #130
zdzichu500
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 79
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

Cytat:
Napisał dizel1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ja się tu odrobinę źle wyraziłem ponieważ pisząc o leasingu miałem na myśli oczywiście firmy bo tak jak piszesz, leasing dla osób indywidualnych się nie opłaca. Natomiast osoby indywidualne faktycznie biorą auta w kredycie ale to jest identyczna sytuacji. Wiele osób w ogóle o to nie dopytuje ale w przypadku kredytu jeżeli to nie Ty jesteś właścicielem pojazdu tylko bank, to Ty niestety nie dostaniesz z ubezpieczenia nic. Całą kasę zgarnia bank. Ty jedynie będziesz musiał dopłacić różnicę jeżeli np ubezpieczenie nie pokryje pozostałych Ci do spłaty rat bo w przypadku leasingu oraz kredytu w chwili kradzieży auta, umowa zostaje automatycznie rozwiązana natomiast Ty musisz spłacić jednorazowo całą kwotę jaka pozostała Ci do spłaty.
Zupełnie co innego leasing, gdzie rzeczywiście właścicielem jest leasingodawca i wszystko co dotyczy np. samochodu musi być z nim uzgadniane. Zupełnie inna sytuacje jest w przypadku pożyczki z banku. Od razu jesteś właścicielem samochodu i robisz sobie z nim co chcesz. Jedynie jeżeli kredyt był udzielony pod zastaw samochodu to będzie o tym informacja i np. w przypadku sprzedaży raczej nikt takiego auta nie kupi. Do tego dochodzi cesja z ubezpieczenia AC ale bank może z niej skorzystać tylko do wysokości pozostałego zobowiązania, cała nadwyżka (o ile będzie) wróci do właściciela pojazdu. Do tego czasy teraz takie, że kredyt gotówkowy praktycznie w tej samej cenie co kredyt samochodowy (oferta kredytu na Forda w salonie jest gorsza niż kredytu gotówkowego jaki dostałem w "swoim" banku) to w sumie po co się w niego pchać? Można kredyt gotówkowy wziąć i wtedy bank nic nie ma do samochodu.
zdzichu500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
key free , mondeo mk5



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.