Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2013, 22:46   #1
Zabek57
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 15-02-2012
Skąd: Oslo
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 disel
Rocznik: 2003
Postów: 3
Unhappy dym z rurki pionowej w doł z tyłu pod silnikiem co się dzieje ?

Wybrałem prefix MK2, ale strzeliłem, nie wiem czy dobrze. Kupiłem auto 2003r focus disel, ten ścięty 5 d, nie kombi bo w norwegi jest tanie. Co robić? Do polski jadę za pół roku, a auto do pracy będzie potrzebne. Auto stało na płaskim 3 tygodnie zima. Wcześniej przyjechałem nim normalnie. Odpaliłem aby pochodziło, Może ciężej, ale zapalił. Na początku było ok. Po minucie okropnie dużo dymu z pod auta, śmierdzącego jak gdyby się coś przepalało z poczatku. Zgasiłem auto i zapaliłem po paru minutach i to samo zgasiłem i zostawiłem. Po 3 tygodniach odpalił bez problemu. i po 4 minutach nic nie leci. Boje się wyjechać dalej, nie znam się zupełnie na autach. Jak zajrzałem pod auto z za przedniego kola, to zobaczyłem centralnie pod silnikiem. Dym szedł z takiej rurki pionowej skierowanej w dół o średnicy 2 cm, centralnie z tyłu za silnikiem po środku. Czy to coś od webasto? Dzięki wielkie za pomoc. Jacek


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 23-04-2013 o 07:15 Powód: Prefiks
Zabek57 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 08:02   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: dym z rurki pionowej w doł z tyłu pod silnikiem co się dzieje ?

Prawdopodobnie silnik ma już dosyć jazdy, nadaje się do remontu, i poprzedni właściciel skierował spaliny wydostające sie z silnika w dół, a nie do kolektora ssącego. Tak czy inaczej ani w Polsce, ani gdzie indziej niewolno tak jeżdzić ze względu na zanieczyszczanie środowiska. Ale ze strony technicznej to nic się nie stanie jadąc, tylko trzeba uważać na stan oleju w silniku, bo będzie mocno ubywać.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 15:15   #3
Zabek57
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 15-02-2012
Skąd: Oslo
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 disel
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: dym z rurki pionowej w doł z tyłu pod silnikiem co się dzieje ?

Silnik ma 155tys km. chodzi na moj osli sluch rowno. Disel. Servis w fordzie, poprzedni wlasciciel kupil w kredycie i mial go dlugo. nic nie widac jak teraz odpale, ale jak przylozylem reke do rury wydechowej z tylu auta, to czuje mocno ze spaliny wychodza, az reke odbija czyli mocno leci bezbarwny dym. moze to jakas inna rurka byla? Wzesniej jak dym lecial z pod auta to nie pomyslalem aby przylozyc reke do rury wydechowej.
Zabek57 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 19:13   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: dym z rurki pionowej w doł z tyłu pod silnikiem co się dzieje ?

Przykładanie ręki do rury wydechowej , to tylko się ubrudzisz.Powinieneś wyciągnąć do góry tą rurkę z której leci dym śmierdzący , i zobaczyć gdie ona jest podłączona do silnika.Przebied 155 tys, jeszcze nie tragedia, ale śmierdzący dym dobrze nie świadczy,
o stanie silnika.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 21:27   #5
Zabek57
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 15-02-2012
Skąd: Oslo
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 disel
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: dym z rurki pionowej w doł z tyłu pod silnikiem co się dzieje ?

Ceny za wjazd na kanal w norwegii okropne 200zl samo obejzenie auta 20 minut. ale wjechalem. facet polak w warsztacie twierdzi ze to rurka od webasto, taka za silnikiem zagienta w dol. Teraz nic sie nie dzieje. nic z niej nie leci. Filfer oleju przegnity i olej saczy sie, pada na poloske. cale podwozie zachlapane. wszystkie tarcze i klocki do wymiany. silnik powyzej filtra suchy. rozrzad wymiana, olej. 1 koncowka drazka. cena za sama robocizne bez rachunku na czarno po godzinach 2500 złotych. cena paliwa do polski i spowrotem. A nic nie mowi z kad ten dym? Czy webasto, jako dodatkowe ogrzewanie moze tak dymić? z jakiegos powodu jak auto zimą stoi miesiac? pozdro.... Jacek
Zabek57 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2013, 08:08   #6
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: dym z rurki pionowej w doł z tyłu pod silnikiem co się dzieje ?

tak webasto moze tak dymic.
tylko ze jak ty masz filtr oleju zgnity i jest wszystko zachlapane to najpierw to by pasowalo zrobic, bo to olej tez tak moze dymic i smierdziec.
a nie wiem po co rozrzad zmieniac!!!
nie wolno odrazu zmieniac rozrzadu jak sie kupuje kolejny samochod bo jak ktos cos zle zrobi to nawet nie bedziesz wiedzial jak bylo wczesniej.

zrob tylko olej aby sie nie lalo-a reszte to najlepiej jakbys fotki zrobil co i skad leci to ci inni na forum odpisza bo widac ze niepotrzebnie sie martwisz na zapas, a nawet nie wiadomo o co chodzi.

dym spod maski...czasami to moze byc zwykla bzdura, np. uszelka pod przewodem egr-i spaliny juz wydostaja sie z tylu silnika, lub nieszczelny wydech, ale ty nic nie pokazales .
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.